فرهنگ و هنر

«وودی آلن» از سینما خداحافظی می‌کند

«وودی آلن» در مصاحبه ای جدید اعلام کرده است که پنجاهمین فیلم آخرین حضور او در سینما خواهد بود.

به گزارش تی تی آنلاین و به نقل از ددلاین؛ وودی آلن کارگردان 86 ساله در مصاحبه ای با روزنامه اسپانیایی La Vanguardia تایید کرد که پنجاهمین فیلم بلند دوران حرفه ای خود را با عنوان “Bee XXII” در پاییز امسال در پاریس کارگردانی خواهد کرد.

او همچنین گفت که می خواهد بیشتر به صورت نویسندگی بنویسد و پروژه بعدی اش نوشتن یک رمان خواهد بود.

این اولین بار نیست که آلن در مورد بازنشستگی از تجارت فیلم صحبت می کند و اخیراً به الک بالدوینو گفته است که یک یا دو فیلم را کارگردانی خواهد کرد زیرا “تجربه فیلم وحشتناک بود.”

در این مورد بیشتر بخوانید:

وودی آلن: پنجاهمین فیلمم را می سازم

دو فیلم آخر آلن، یک روز بارانی 2019 در نیویورک و جشنواره ریفکین 2021 که در اسپانیا افتتاح شد، هر دو در طول همه گیری اکران شدند و جشنواره ریفکین عملکرد خوبی در گیشه نداشت، اما فیلم “یک بارانی” روز در نیویورک» تیموتی شالامه و ال فانینگ نیز در صدر باکس آفیس بودند.

«یک روز بارانی در نیویورک» همچنین اولین فیلمی بود که پس از پایان ساخت پنج فیلم وودی آلن با آمازون در پرونده آزار جنسی توسط دخترخوانده‌اش دیلن فارو، منتشر شد.

جنجال پیرامون «آلن» به دنبال اتهامات سوءاستفاده از سوی «دیلان فارو» در مستند HBO 2021 مورد بررسی قرار گرفت، اما «آلن» این اتهامات را رد کرد.

این کارگردان 86 ساله 24 بار نامزد اسکار شده و چهار بار نیز برنده اسکار شده است که شامل یک اسکار بهترین کارگردانی و سه اسکار بهترین فیلمنامه غیراقتباسی می شود.

آنی هال، صحنه های داخلی، منهتن، خاطرات تاج، امتیاز نهایی، آلیس، ویکی کریستینا بارسلونا، گلوله ها بر فراز برادوی، آفرودیت استرانگ، پاریس مرکزی، “تقدیم رم با عشق”، “یاس غمگین”، “جامعه کافه” و «مرد غیرمنطقی» از دیگر آثار این کارگردان سرشناس دنیای سینماست.

پیام پایانی

دکمه بازگشت به بالا