عمومیکسب و کار ویژه

ویزای چین برای همسر ایرانی

هزینه اخذ ویزای چین

هزینه  ویزای چین ۲۰۲۳ بر اساس نوع ویزا در نظر گرفته نمی‌شود و شما هزینه ویزا را باید بر اساس تعداد مجاز  ورود و خروج به این کشور پرداخت کنید. بر همین اساس ویزا‌های چین به روادید یک، دو و چند بار ورود تقسیم برندی می‌شود و هزینه آنها فرق دارد. همچنین قیمت ویزای چین برای ورود به هنگ‌کنگ نیز با ویزای خود این کشور تفاوت دارد. هزینه ویزای چین باید به‌صورت نقدی و با ارز دلار به سفارت این کشور پرداخت شود و نیازی نیست بعد از تکمیل فرم درخواست آنلاین هزینه‌ای پرداخت کنید.

جدول زیر ‌هزینه‌های اخذ ویزای چین را به تفکیک تعداد دفعات مجاز ورود به این کشور ذکر شده است.

ویزای فوری و عادی چین

در صورتی که قصد دارید خودتان را در کمترین زمان ممکن به چین برسانید می‌توانید از سفارت این کشور درخواست ویزای فوری کنید. اخذ ویزای چین فوری به شما کمک می‌کند که در 3 روز کاری جواب ویزا برای شما صادر شود.

ویزای توریستی چین برای ایرانیان

ویزای توریستی چین برای آن دسته از افرادی است که قصد دارند برای اهداف توریستی به این کشور سفر کنند. ویزای توریستی چین به شما اجازه می‌دهد در هر 6 ماه حداکثر 90 روز در این کشور اقامت داشته باشید. اما مدت‌زمان مجاز به اقامت در این کشور ممکن است از طرف افسر سفارت چین برای شما کمتر از 90 روز نیز در نظر گرفته شود. این ویزا می‌تواند نسبت به درخواست شما به‌صورت یک، دو و چند بار ورود صادر شود.

اخذ ویزای توریستی چین نیازی به مصاحبه ندارد؛ ولی افسر سفارت ممکن است سؤالاتی در زمینه هدف از سفر و مدت زمان اقامت و برنامه سفری از شما بپرسد.

ویزای تجاری چین برای ایرانیان

ویزای تجاری چین برای آن دسته از افرادی است که قصد دارند به هدف شرکت در یک فعالیت تجاری (عقد قرارداد، بازدید از یک کارخانه، جلسات درون یا بین شرکتی و…) قصد سفر به این کشور را دارند. شرط اصلی و اساسی اخذ ویزای تجاری چین داشتن دعوت‌نامه از یک شرکت معتبر چینی است. ویزای تجاری چین به‌صورت یک بار، دو و چند بار ورود با اعتبار شش و یک‌ساله صادر می‌شود و اجازه می‌دهد در هر بار ورود به این کشور 90 روز اقامت داشته باشید.

شرایط اخذ ویزای توریستی چین

قوانین جدید ویزای چین شرایط صدور ویزای این کشور را آن‌چنان تغییر نداده است! برای اخذ ویزای توریستی چین به شرایطی همچون داشتن سابقه سفری، کاری و بیمه نیازی ندارید و نیازی به اثبات وابستگی عاطفی، شغلی و مالی نیست! اصلی‌ترین شرط اخذ ویزای توریستی چین داشتن تمکن مالی است. افسر سفارت چین می‌خواهد در مورد اینکه شما از پس هزینه‌های سفرتان برآیید مطمئن شود. به همین دلیل مهم‌ترین شرط صدور ویزای توریستی چین ارائه نامه تمکن مالی از بخش بین‌الملل بانک به صورت لاتین و صادر شده بر اساس ارز دلار است.

مدرک لازم برای اخذ ویزای چین

مدارک مورد نیاز برای صدور ویزای چین نسبت به نوع ویزای درخواست شما متفاوت است. بااین‌حال در کل برای اخذ ویزای چین باید مدارک زیر را به سفارت این کشور ارائه دهید. تمامی این مدارک باید توسط دارالترجمه رسمی به زبان انگلیسی ترجمه شوند و نیازی به مهر دادگستری و وزارت امور خارجه ندارند.

رزرو وقت سفارت چین

گرفتن وقت سفارت چین برای اخذ ویزای این کشور اجباری است! تمامی کسانی که قصد سفر، کار، تحصیل و سرمایه‌گذاری در این کشور را دارند، باید اطلاعات بیومتریک خودشان را در سفارت این کشور به ثبت برسانند. البته ثبت اطلاعات بیومتریک برای اخذ ویزای توریستی چین مختص به افراد بین 14 تا 70 سال است و دیگر افراد نیازی به این کار ندارند. همچنین با یک‌بار ثبت اطلاعات انگشت‌نگاری تا 5 سال دیگر نیازی به ثبت جدید این اطلاعات نیست.

رزرو وقت سفارت چین از طریق این کشور در تهران انجام می‌شود. ولی به دلیل حجم بالای درخواست‌ها ویزای این کشور و فعالیت افراد سودجو و دلالان، وقت‌های توریستی سفارت چین اکثر پر است و برای گرفتن نوبت باید چندین هفته منتظر بمانید.

مراحل اخذ ویزای چین

برای اخذ ویزای چین باید مراحل زیر را طی کنید:

انواع ویزای چین، توریستی، تجاری، تحصیلی

سفارت چین برای متقاضیان ویزای این کشور بر اساس اهداف سفر 15 نوع ویزای مختلف صادر می‌کند.

اعتبار ویزای چین

اعتبار ویزای چین بر اساس نوع ویزا، تعداد دفعات مجاز ورود به این کشور و مدت زمانی که افسر سفارت برای شما در نظر می‌گیرد تعیین می‌شود. بر همین اساس ویزای توریستی چین می‌تواند از 3 ماه تا 1 سال اعتبار داشته باشد، ولی مدت زمانی مجاز اقامت با این ویزا حداکثر 90 روز است. البته در اکثر مواقع برای ایرانیان ویزای 30 روزه صادر می‌شود.

بر روی لیبل ویزای چین یک تاریخ با عنوان «Enter Before» نوشته شده است که این تاریخ نشان‌دهنده مدت زمانی است که مهلت دارید با این ویزا وارد چین شوید.  اگر ویزای دریافتی به‌صورت دو یا چند بار ورود صادر شده باشد، می‌توانید قبل از ساعت 24:00 (به‌وقت پکن) در تاریخ «Enter Before» وارد چین شوید.

نمونه ویزای توریستی چین

در تصویر بالا نمونه لیبل ویزای توریستی چین را مشاهده می‌کنید. بعد از اخذ ویزا به نوع، تعداد دفعات مجاز به ورود و تاریخ «Enter Before» حتماً توجه کنید.  یک بار قبل از اینکه از سفارت خارج شوید تمامی اطلاعات موجود در لیبل ویزا را با پرونده خود مطابقت دهید.

بهترین زمان درخواست ویزای چین

ازآنجایی‌که حجم در خواست‌‌ها از سفارت چین بالاست بهتر است حداقل 1 ماه قبل از سفر خود برای اخذ ویزای چین اقدام کنید. البته بهترین زمان درخواست به نوع ویزای شما نیز بستگی دارد و برای ویزا‌های کاری، تحصیلی و…بهتر است 2 ماه قبل از سفر خودتان اقدام کنید.

مدتزمان جوابدهی ویزای چین

ویزای چین به دو صورت عادی، فوری صادر می‌شود. مدت زمان جواب‌دهی به درخواست عادی ویزا توریستی چین بین 7 تا 14 روز و مدت زمان پاسخ‌دهی به ویزای فوری 4 تا 6 روز کاری است. به سایر ویزا‌های این کشور طی 20 تا 30 روز کاری پاسخ داده می‌شود.

تمدید ویزای توریستی چین

در صورتی که بخواهید بیشتر از اعتبار ویزای خود در چین بمانید می‌توانید اقدام به تمدید آن کنید. تمدید ویزای چین توسط اداره مهاجرت این کشور انجام می‌شود و قبل از پایان اعتبار ویزای قبلی باید انجام شود. برای تمدید ویزا باید دلایل قابل‌قبولی به اداره مهاجرت این کشور ارائه دهید.

سفارت چین در تهران  

در روز قرار ملاقات با سفارت چین در ایران باید به آدرس تهران، اقدسیه، خیابان موحد دانش، کوچه دانش  73 مراجعه کنید. سفارت چین در تهران از روز‌ یکشنبه تا پنج‌شنبه به مراجعین خدمات ارائه می‌دهد. ساعات کاری بخش کنسولی این سفارت یکشنبه و سه‌شنبه از 08:45 الی 12:15 صبح و 02:30 تا 04:30 بعدازظهر است، سفارت چین پنج‌شنبه‌ها فقط از ساعت 08:45 تا 12:15 ظهر خدمات ارائه می‌دهد. ساعات تحویل مدارک نیز یکشنبه، سه‌شنبه و پنجشنبه از 08:45 تا 12:15 ظهر می‌باشد.

سوالات متداول ویزای چین

خیر؛ به دلیل اینکه قبل از ورود دوم شما به این کشور اعتبار ویزای شما منقضی است.

وقت سفارت چین مصاحبه ندارد و شما برای ثبت اطلاعات بیومتریک خود به سفارتخانه این کشور مراجعه می‌کنید. بااین‌حال ممکن است افسر سفارت از شما سؤالاتی در مورد پرونده بپرسد

 

دکمه بازگشت به بالا