فرهنگ و هنر

ویژه برنامه پاسداشت مقام سردار شهید قاسم سلیمانی برگزار شد

ویژه برنامه پاسداشت سردار شهید قاسم سلیمانی برگزار شد

ویژه برنامه پاسداشت مقام شهید سردار قاسم سلیمانی و تقدیر از بازیگران روز سه شنبه 27 بهمن ماه با حضور معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در تالار رودکی اجرا شد.

به گزارش تی تی آنلاین، دکتر سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی با تبریک و گرامیداشت ولادت با سعادت حضرت علی (ع) گفت: خداوند متعال امیرالمومنین (ع) در تاریخ عزت خاصی داده است که پس از 1300 سال هنوز نام حضرت علی (ع) است. ) و امام حسین (ع) معلوم است که پیشوایان مؤمنان (ع) در خدا غایب شدند و هر چه در دنیا داشتند فدا کردند و طلب نکردند و اندکی را فدای خود کردند. همه چیز در زندگی به خاطر خدا
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران ادامه داد: امام خمینی(ره) فرمودند «بسیج مدرسه عشق است». یعنی عشق جایی است که راه رسیدن به خدا را به انسان می آموزد و این عشق یک ایثار تمام عیار است که نمی خواهی کاری بکنی و این عشق نام امام علی(ع) را زبانزد کرده است زیرا همه چیز فدای آن شده است. خدا در جاده
دکتر. قاضی زاده هاشمی با بیان اینکه امام علی (ع) با یاد خدا وارد این مکان شد، تصریح می کند: در زمان حاضر شهید حاج قاسم سلیمانی چهره امیرالمومنین (ع) است و اگر امروز شهید سلیمانی بدرخشد. شهید سلیمانی نیاز به ارائه هنر فیلم و موسیقی و تئاتر دارد و ما باید شبیه او و جامعه خود شویم تا حاج قاسم هر چه در این زمینه توصیف کنیم کامل شود. اینکه ماهیت ایثار باعث خودسازی و جامعه سازی در جامعه می شود کافی نیست.
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: شهید حاج قاسم سلیمانی امروز یک شخصیت واقعی و واقعی است و دنیای بدون قهرمان باید آدم توهم بسازد چون دستشان خالی است اما دستان ما از خودمان پر است. حاج قاسم را دارند».
معاون رئیس جمهور در جمع هنرمندان عرصه موسیقی گفت: هنر ابراز عشق است و مقدس ترین چیزی که خداوند برای انسان آفریده عشق است و شما و محبوب ترین هنرمندانتان این ساز را دارید و خداوند دارد. این ساز برای شماست.” امروز روز پاسداری از افراد مهمی است که مسئله جامعه را به خوبی درک کرده اند، مانند شهید حاج قاسم سلیمانی و به همین دلیل باید از تدبیر شما تشکر و قدردانی کند.
محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در این مراسم گفت: جامعه ما که در معرض آسیب های مختلف و هدف هویت خود و دیگران است، نیازمند شهید حاج قاسم سلیمانی است تا هویت ملی خود را زیر نظر شهید تجلیل کند. قهرمان و قهرمان ایران.» دنیا یک دنیای اسلامی است و ما نمی دانیم چه کسی هویت ملی ایرانی ما را به اسلام پیوند داده است: عشق به ایران و اسلام ریشه در شخصیت شهید سلیمانی دارد و پیوند این دو عضو. به گفته رهبر معظم انقلاب که مکتب شهید سلیمانی را نامگذاری کردند و این به خاطر هویتی است که حاج قاسم شهید سلیمانی به جامعه ما داده است.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر کارکرد هنری زبان در جهت نمایش بیان و شخصیت ملی شهید حاج قاسم سلیمانی گفت: هیچ زبانی مانند هنر نمی تواند این هویت را نشان دهد. هنر موسیقی هنرمند حاج قاسم شهید سلیمانی بر جان همه مردم نشسته است. شعر و موسیقی دلها را روشن می کند و تشکر از همه کسانی که در صدا و سیما، موسسه اوج، شهرداری سازمان فرهنگی و مصنوعی و وزارت فرهنگ و موسیقی دوک نشین اسلام در کار شهید سلیمانی به خاطر فعالیت دیرینه اش یاری کردند. . .
پخش نماهنگ «وقت دردسر» با صدای علی زندوکیلی محصول سازمان هنری اوج، اجرای قطعه «حاج قاسم هنوز زنده است» از غلامرضا صنعتگر با ترانه ای از میلاد عرفان پور و آهنگسازی محمدرضا چراغعلی، انکویم. . به مناسبت سالروز میلاد حضرت علی (ع) (از حاج صادق آهنگران، نماهنگ علی چراغی با آواز و ترانه عبدالجبار کاکایی، تهیه شده از دفتر موسیقی و سرود ملی سازمان صدا و سیما، نماهنگ مرد رزمی ماوا) مرکز موسیقی طی مراسم مختلفی تولید می‌کردند.
نقد و بررسی موسیقی فعال در تولید آثار سردار حاج قاسم سلیمانی، محمدرضا چراغعلی، شاعر عبدالجبار کاکایی، شاعر میلاد عرفان پور، امیرمهدی حکیمی، شاعر محمدمهدی سیار، محمد حشمتی، آهنگساز آرش، بخش بعدی این مراسم بود. امینی، آهنگساز امیر حقیقت خواننده، سید محسن حسینی خواننده، حسین ستاری فر خواننده، علی چراغی خواننده، حسین صیامی شاعر، محمد رسولی شاعر، خواننده میلاد هارونی، خواننده بهرام پاییز، خواننده امیر حسین زاده، خواننده سعید رسولی اسلام، خواننده، شاعر، محمد رسولی میلاد هارونی خواننده پاییز، امیر حسین زاده خواننده، اسلام سعید خواننده، محمد رسولی شاعر، احسان جوادی آهنگساز و تنظیم کننده، آهنگساز و تنظیم کننده طاها چوگان باز، خواننده علی زند وکیلی، آهنگساز و آهنگساز امید روشن بین، بلال حسنی دهنوی تنظیم کننده، آهنگساز بودند. در میان هنرمندانی که بودند مورد تجلیل قرار گرفتند.
انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا