بین الملل

پاکستان گروهی از جنگنده‌های قدرتمند چین را می‌خرد!/ عکس

به گزارش خبرگزاری تی تی آنلاین، این خبر درست زمانی منتشر شد که این جنگنده در حال آماده سازی برای عملیات برخواست از ناو هواپیمابر فوجیان چین است و در راه تبدیل شدن به دومین جنگنده تهاجمی پس از J-15 قرار دارد.

J-31 با اینکه جنگنده نسل پنجم شناخته خواهد شد اما ویژگی‌های کمی از نسل پنجم را خواهد داشت. چین برای استفاده بومی سفارش J-31 را نداده‌است و بیشتر برای صادرات استفاده خواهد کرد گرچه به گفته چین نسخه صادراتی آن امکاناتی کمتر از نسخه اصلی داشته و جنگنده نسل چهار پلاس محسوب می‌شود.

پاکستان گروهی از جنگنده‌های قدرتمند چین را می‌خرد!/ عکس

قیمت ساخت J-31 در بازه ۵۰ تا ۸۰ میلیون دلار برآورد شده‌است که ارزان‌تر از رقبای غربی و هم‌قیمت جنگنده روسی سوخو-۵۷ است. در سال ۲۰۱۸ صنایع دفاع چین بودجه بیشتری را به این طرح اختصاص داد.

J-31 از نظر مشخصات ماموریتی به طور کلی شبیه به J-20 و F-22A Raptor ایالات متحده است. این‌ها جنگنده‌های چند منظوره نیستند، بلکه جت‌های برتری هوایی کاملاً رادارگریز هستند.

منبع: eurasiantimes

227227

نشر بین المللی

تحلیلگر اخبار خارجی با تمرکز بر رویدادهای آموزشی و تحصیلی جهانی. با توانایی درک عمیق از چالش‌ها و موفقیت‌های آموزش و تحصیل در جهان، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای آموزشی، تحولات در آموزش و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی منحصر به فرد، به شما دیدی جامع از تحولات آموزشی و تحصیلی جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا