حوادث

«پرستار» هست اما کم است

او پرستار است، اما کوچک است. بر اساس آمار ارائه شده می توان تایید کرد که کشور با کمبود بیش از حد پرستار مواجه است و در اغلب موارد پرستاران مجبور به کار در شیفت های مختلف و گاه شیفت هستند.

به گزارش تی تی آنلاین، طبق استانداردهای جهانی یکی از شاخص های صحیح در کلاس پرستاری داشتن 2.5 پرسنل پرستاری در هر تخت است. اما در دو سال اخیر دلایل مختلفی از جمله مهاجرت پرستاران، ابتلا به ویروس و شهادت آنها، بازنشستگی پرستاران، افزایش تخت های بیمارستانی و… وجود دارد. آنها کاهش قابل توجهی در تعداد پرستاران در هر تخت ایجاد کردند. .

علیرضا سعادتجو، عضو شورای عالی سازمان نظام پرستاری، با بیان اینکه کمبود پرستار برای کار در شیفت های مختلف وجود دارد و گاهی اوقات مجبور به انجام شیفت کاری هستند، گفت: روحی نیز به دلیل غیبت خانواده دچار مشکلات و مصدومیت هایی شده است. .

وی همچنین پیشنهاد کرد: لازم است مسئولان به معیشت و مطالبات پرستاران توجه داشته باشند و توجه پرستاران را به امر این قشر افزایش دهند و زمانی که کشور با بحرانی مانند کرونا مواجه شد این عزیزان وارد شوند. . میدان بدون زحمت و خستگی; در صورت عدم رسیدگی به نیازهای پرستاران صدمات جبران ناپذیری به افراد و جوامع وارد می شود.

فرسودگی 70 درصدی بیمارستان های کشور

در دهه 80 ارزیابی لرزه ای بیمارستان های کشور در دستور کار قرار گرفت و نتایج این ارزیابی نشان داد که حدود 70 درصد از ساختمان ها یا بیمارستان های درمانی کشور به اتمام رسیده است.

مهندس امیر ساکی مدیرکل منابع فیزیکی وزارت بهداشت با بیان اینکه این میزان در تهران به دلیل قدمت بیمارستان ها بیش از 80 درصد بوده است، با اشاره به نتایج ارزیابی مذکور گفت: بیش از 90 درصد بیمارستان های فرسوده قابل مقاوم سازی نبودند و به عبارتی مقاوم سازی شدند. توجیه ندارد و بنابراین باید این بیمارستان ها جایگزین شوند.

به گفته وی، با توجه به اینکه طرح نهضت بیمارستان سازی در کشور از سال های گذشته و به ویژه در 15 سال گذشته با ساخت بیش از 40 هزار تخت بیمارستانی آغاز شد، برخی از این بیمارستان ها جایگزین بیمارستان های فرسوده قبلی شدند. و درصد افتادن ها و پارگی های ترمیم شده در زمینه بیمارستان. به حدود 40 درصد رسیده است اما باز هم وزارت بهداشت برای 50 هزار تخت فرسوده فعلی در برنامه میانی هدف گذاری کرده است که بیش از 150 هزار میلیارد تومان برای دولت هزینه دارد که باید توسط نهاد برنامه اجرایی شود. و باید از بودجه و سیاست اسلامی حمایت جدی شود.

همیشه شروع تلفنی برای افراد در طیف اوتیسم + جزئیات

توانبخشی تلفنی برای افراد دارای طیف اوتیسم آغاز شده است و خانواده هایی که دارای فرزندان زیر هفت سال در طیف اوتیسم هستند یا دسترسی به مراکز توانبخشی معتبر ندارند یا نیاز به حمایت مالی دارند، ترجیح داده می شود.

برخی از این افراد ممکن است به اینترنت، مراکز معتبر توانبخشی، متخصصان مربوطه و … دسترسی نداشته باشند و یا نیاز به اطلاعات بیشتری داشته باشند که می توانند از ساعت 8 صبح تا 5 صبح با شماره 02148085000 تماس بگیرند.

افزایش 11 درصدی مصرف سیگار در بین زنان

بر اساس نتایج پژوهش ملی عوامل خطر 1400 بیماری غیرواگیر (GRADE)، تقریباً 14 درصد افراد بالای 18 سال در جامعه ایران از دخانیات استفاده می کنند که حدود 26 درصد جمعیت و 4.5 درصد را شامل می شود. از زنان و این مصرف از سال 2015. در مردان در حدود 2.5 درصد و در زنان 11 درصد در 18 سال افزایش یافته است.

به گفته دکتر جعفر جندقی، رئیس وزارت بهداشت، محیط زیست و مرکز کار، سالانه حدود 60 هزار نفر بر اثر استعمال دخانیات در کشور و بر اساس آمار استعمال دخانیات در مردان و زنان جان خود را از دست می دهند که از این تعداد حدود 6000 نفر مرد هستند. کسانی که در اثر قرار گرفتن در معرض دود می میرند و از مصرف دیگران می میرند.

چرخه معیوب اقتصادی در “منطقه خیابان”

از سال 2008، طرح های مختلفی برای ساماندهی کودکان کار و خیابان اجرا شده است. از خانه سبز و ریحانه تا ایجاد مراکز حمایتی و آموزشی برای کودکان و خانواده ها. اما نتایج اجرای این سیاست ها نشان می دهد که چندان موفق نبوده و به نظر می رسد به علل پدیده کودکان کار و خیابانی مانند «اقتصاد خیابانی»، «عدم نظارت، بی نظمی» توجهی ندارند. “.

گزارش تی تی آنلاین در این باره را می توانید اینجا بخوانید.

تعداد “طلاق ها” در حال افزایش است

رئیس امور زنان و خانواده با بیان اینکه آمار طلاق روز به روز در حال افزایش است، گفت: باید رویه ها برای کاهش طلاق اصلاح شود.

وی با ابراز تأسف از سوء استفاده زنان در حمل و نقل مواد مخدر، تعداد زنان را 3 درصد اعلام کرد و با وجود اینکه این تعداد را کم می‌داند، تاکید کرد که این تعداد نباید یکسان باشد.

وی همچنین خواستار بازنگری در 60 درصد مسائل مربوط به خانواده و همچنین اجرای عدالت و حقوق زنان شد و گفت: قوانین مربوط به آنها باید توجه و موجود باشد.

آموزشگاه‌های غیردولتی انفرادی بدون «حساب تعهدی»

مدیرعامل سازمان مدارس غیردولتی و مرکز وزارت آموزش و پرورش از طرح الگوی ایجاد مدارس دولتی با واگذاری مدارس دولتی و غیردولتی و گروه ها، خیرین و بنیادهای جهادی خبر داد.

احمد محمودزاده، رئیس مدارس و مراکز آموزشی غیردولتی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه این مدارس رایگان هستند، گفت: گروه ها و افرادی در حرفه آموزشی که احتمالاً از گروه خیرین هستند. جهادگران و رهبران دینی قرار است این نوع مدارس را افتتاح کنند، در مناطق خصوصی و حومه شهرها راه اندازی و فعالیت کنند.

ما 100000 کلاس امن داریم

به گفته خان محمدی، رئیس مدارس نوسازی، توسعه و آموزش، هم اکنون 100 هزار مدرسه ایمن در کشور وجود دارد که این تعداد به مرور زمان در حال افزایش است.

مدیرعامل بنیاد برکت همچنین از تبدیل 1000 مدرسه رابط به ساختمان خبر داد و گفت: با 1000 مدرسه قرارداد بسته شده و ساخته خواهد شد.

تعداد تصادفات در عراق 3.5 برابر ایران است، اما تعداد فوتی ها نصف ایران است

سردار سید کمال هادیان فر رئیس پلیس راهور فراجا گفت: در عراق مطلقاً گواهینامه وجود ندارد و هرکسی که رانندگی بلد است به همین دلیل تعداد تصادفات در عراق سه و نیم است. ایران، اما تعداد کشته شدگان عراقی در تصادفات نیمی از ایرانیان است که تنها به دلیل خودروهای امنیتی خروجی دارند.

تداوم بارندگی و کاهش دما در کشور

تا روز جمعه کاهش نسبی دما در اکثر نقاط کشور پیش بینی می شود و آسمان تهران فردا ابری (21 دی) با وزش برف چند ساعته و گاهی وزش باد با کمینه دمای صفر و زمانی پیش بینی می شود. . حداکثر دما 4 درجه سانتیگراد

صادق ضیائیان رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات جوی نیز درباره بارندگی های امروز گفت: امروز در استان های گیلان، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، چهارمحال و بختیاری، غرب اصفهان، شمال فارس، شمال تا کهگیلویه و بویار احمد در غرب یزد . و بخش‌هایی از استان کرمان برف خواهد بود و در استان‌هایی مانند بوشهر، جنوب فارس، جنوب کرمان، شمال سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی بارش‌های شدید باران که منجر به سیل می‌شود و آبگرفتگی جاده‌ها دور از دسترس نیست.

آمار (7) زن سرپرست خانوار در شهر تهران

مریم اردبیلی مدیرکل امور بانوان شهرداری تهران امروز تعداد زنان سرپرست خانوار تهران را هفت هزار نفر عنوان کرد و گفت: 3 هزار و 300 زن سرپرست خانوار در شهر تهران تحت پوشش خیرین و 25 هزار نفر نیز تحت پوشش خانواده هستند. کمیته یارانه، 6 تا 7 هزار سرپرست خانوار زن هستند و نام 15 هزار سرپرست خانوار در شهرداری تهران ثبت شده است.

بر اساس آمار به روز شده، 7000 نفر از این افراد را زنان اداره کننده خانه و 5000 نفر را فرزندان این زنان زیر 18 سال تشکیل می دهند.

شهرداری تهران روز زن را اعلام کرد متروی مجموعه ورزشی شهرداری تهران برای بانوان در یک روز رایگان است و همانطور که مدیرکل امور بانوان شهرداری تهران گفت: مترو روزی به احترام بانوان رایگان می شود که در اختیار شهرداری تهران است هرچند شورا نیز با این موضوع موافق است اما زمان. این روزی است که قطار و استفاده از مکان ها برای بازی و تفریح ​​رایگان می شود چون عباس آباد فرود می آید و مجموعه بازی از این که روز تولد جمعه است و روز در هفته بعد برگزار می شود، معلوم نیست. زمانی که اعلام خواهد شد

پنج خبر پربازدید سرویس اجتماعی تی تی آنلاین:


آموزشگاه‌های غیردولتی انفرادی بدون «حساب تعهدی»


تهران برف خواهد داشت/ 8 تا 10 درجه کاهش دما


چرخه معیوب اقتصادی در “منطقه خیابان”


فرسودگی 70 درصدی بیمارستان های کشور


بر زمان و توانایی معلمان جامع، هنر. 28.پیام پایانی

دکمه بازگشت به بالا