اجتماع و خانواده

پروژه نهضت ملی مسکن قم متری ۶ میلیون تمام شد

مدیر بنیاد مسکن گفت: تردد متقاضیان واحدهای مسکن ملی از محل هزینه تمام شده است و زمان اجرای سریعتر پروژه، هزینه کمتری را به همراه دارد. به عنوان مثال در شهر قم با توجه به تسریع در کار هزینه پروژه کمتر از 6 میلیون متری بود.

حمیدرضا سهرابی در گفت وگو با تی تی آنلاین، اظهار کرد: از سال گذشته که وزارت راه و شهرسازی قیمت متری 4 میلیون و 700 هزار تن را برای واحدهای مسکونی نهضت ملی اعلام کرد، این رقم تغییری نکرده است، اما همواره تاکید شده است. این واحدها بر اساس هزینه به متقاضیان واگذار خواهد شد.

وی افزود: دولت و بنیاد مسکن تلاش می کنند با پرداخت ها هزینه ها را کاهش دهند. ما بخشی از امنیت مصالح ساختمانی را تامین می کنیم، اما قیمت ها با توجه به طرح، نوع، تعداد طبقات و قسمت های مشترک متفاوت خواهد بود. طبیعتاً هر چه تعداد طبقات بیشتر باشد، مشاعات، آسانسور، پله ها و پارکینگ بیشتر می شود که هزینه ها را افزایش می دهد.

رئیس بنیاد مسکن شهری انقلاب اسلامی با بیان اینکه نمی توان قیمت واحدها را تعیین کرد، گفت: پروژه های مسکن ملی که توسط بنیاد انجام شده است، ویژگی ها و شرایط متفاوتی در حوزه های مختلف دارد. مثلاً در قم پنج شمع می سازیم، در اصفهان و شاهین شهر ۱۲ طبقه و در ایلام ۱۲ طبقه. هیچ کس نمی تواند برآورد دقیقی از هزینه داشته باشد.

سهرابی تاکید کرد: تلاش می کنیم جوامع را به پایین ترین سطح برسانیم و البته شرایط بهداشتی نیز از بین نرود. از طرفی سرعت اجرای طرح حائز اهمیت است. به عنوان مثال پروژه 180 واحدی قم با هزینه ای کمتر از 6 میلیون تومان برای هر متر به دلیل تسریع در کار به اتمام رسید. اما شاید هزینه پروژه هایی که امسال شروع می شود کمتر از 7 میلیون تن نباشد. در صورت اضافه شدن منابع، ابزار و امکانات این رقم به 8.5 تا 9 میلیون تومان می رسد.

وی درباره زمان اجرای طرح ملی نهضت انسانی که زیر نظر بنیاد است، گفت: در سال گذشته به گام اول افتتاح 300 واحد رسیده ایم که حدود 1000 واحد در حال آماده سازی برای افتتاح در آذرماه است.

پیام پایانی

دکمه بازگشت به بالا