اجتماع و خانواده

پروژه 20 ساله رادار هواشناسی گلستان در ایستگاه پایانی/ استقرار رادار در گنبدکاووس

تی تی آنلاین/ گلستان مدیرکل هواشناسی گلستان گفت: هواشناسی گلستان در 20 سال گذشته راه اندازی رادار هواشناسی را دنبال کرده است که در این مدت دولت هیئت اعزامی به استان اعتبارات لازم را برای تحقق این هدف اختصاص داده است.

نوربخش داداشی عصر امروز در جمع خبرنگاران گفت: پیش بینی کوتاه مدت بارندگی ما نشان می دهد که تا 15 روز آینده در گلستانیه بارندگی خوبی خواهیم داشت و در دو روز به طور میانگین بیست میلی متر بارندگی خواهیم داشت و مقداری هم باقی می ماند. چند روز تغییر آب و هوا رخ خواهد داد.” بامداد دوشنبه بارندگی بسیار کمی داریم احتمالا به دلیل عید سعید فطر در استان بارندگی نخواهیم داشت.

بارش باران و تغییرات دمایی گلستانیا تا مرداد ماه سال جاری

وی با بیان اینکه بر اساس پیش بینی فصلی، میزان بارندگی در اردیبهشت ماه در بلندمدت 20 درصد کاهش می یابد که در غرب استان بیشتر محسوس است، افزود: میانگین بارندگی در گلستان در اردیبهشت 42 میلی متر خواهد بود. این شرایط نشان می دهد که در اردیبهشت ماه شاهد کاهش بارندگی خواهیم بود.

مدیرکل هواشناسی گلستان با بیان اینکه در نیمه دوم خرداد تا نیمه اول تیرماه امسال 30 تا 40 درصد کاهش بارندگی خواهد داشت، خاطرنشان کرد: در حال حاضر میانگین بلندمدت بارندگی در شرق. 21 میلی متر و در غرب باید 24.5 میلی متر باشد که در این زمان کاهش بارندگی خواهیم داشت.

داداشی خاطرنشان کرد: در نیمه دوم تیرماه تا نیمه اول مردادماه کاهش 10 درصدی بارندگی در شرق استان و 30 درصد کاهش بارندگی در غرب استان را خواهیم داشت. معمولی.

میانگین دمای هوای استان گلستانیه در اردیبهشت ماه جاری تنها 20.4 درجه بود و افزود: میانگین دمای هوای گلستانیه در اواسط خرداد تا اواسط تیرماه در غرب نیم درجه و در نیمه شرقی خواهد بود. یک درجه بالاتر از نرمال، همچنین میانگین دما در نیمه دوم تیرماه تا نیمه اول مرداد ماه نیم تا یک درجه و در شرق و مرکز گلستانی یک درجه افزایش گرما خواهیم داشت که عبارت است از. منظورت عالیه

مدیرکل هواشناسی گلستان افزود: گلستان با توجه به اقلیم های مختلف، حوادث شدید جوی، پروازهای بالگردی، نیازمند یک ایستگاه سیار هواشناسی برای امداد و خدمات رسانی بود و خوشبختانه تجهیزات این ایستگاه خریداری شد.

داداشی در خصوص برآورد رادار هواشناسی گلستان به نکات زیر اشاره و خاطرنشان کرد: این طرح پس از 20 سال وقفه در سفر اخیر هیئت دولت به گلستان انجام شد و مسئولان استانی در حال پیگیری برای دریافت سامانه هواشناسی و رادار آن هستند. موقعیت مکانی عالی است و با اعلام طرح وام به زودی عملیات ساخت ساختمان و مراحل بعدی آن آغاز خواهد شد.

وی با تکذیب مشکلات در پروژه رادار هواشناسی که برای هواشناسی گلستا امسال اعتبار پیگیری شد، گفت: 16 مایل از اولین برآورد اولیه این پروژه و سه پیمانکار داخلی برای حمل و نقل در نظر گرفته شد. پروژه رادار.، بودند.

مدیرکل هواشناسی رادار هواشناسی گلستان در گلستان خاطرنشان کرد و توضیح داد: با توجه به پوشش راداری خوب در گلستان از 60 نقطه، شهرستان گنبدکاووس برای تنظیم رادار هواشناسی انتخاب شد.

من باید بگویم گلستان در دوره های مختلف به ویژه در سال های اخیر با مخاطرات مختلفی از جمله باران های سیل آسا، سیل، بلایا و آتش سوزی مواجه بوده که موجب ارتقای امکانات هواشناسی و کاهش آسیب های احتمالی به منازل، ساختمان ها و محیط زیست می شود.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا