بین الملل

پوتین: غرب نگرانی روسیه را نادیده می‌گیرد

به گزارش دفتر مطبوعاتی کرملین، پوتین امروز در مراسم دریافت مدارک سفارت خارجی از کرملین، مذاکراتی را با کشورهای غربی برای آغاز توقف توسعه ناتو علیه شرف پیشنهاد کرد.

وی گفت: «در گفتگو با ایالات متحده و متحدانش، ما خواستار توافقی هستیم که احتمال استقرار سامانه‌های موشکی قریب‌الوقوع ناتو در نزدیکی مرز روسیه را از بین می‌برد.»

وی افزود: ما به ضمانت‌های قانونی نیاز داریم که متحدان غربی به تعهدات شفاهی در این موضوع (عدم گسترش ناتو به شرق) پایبند نباشند.

به گفته رئیس جمهور روسیه، نگرانی های مشروع و قانونی در حوزه امنیتی مسکو نادیده گرفته شده است و در حال حاضر نگرانی های ما همچنان از سوی کشورهای غربی نادیده گرفته شده است.

وی با انتقاد از اقدامات خود علیه روسیه گفت: تهدیدها در مرزهای غربی روسیه در حال افزایش است و ما بارها به این موضوع اشاره کرده ایم. کافی است ببینید زیرساخت های نظامی ناتو چقدر به مرز روسیه نزدیک است. برای ما مهم است.

پوتین: اقدامات روسیه در پاسخ به چالش های استراتژیک و معقول ناتو

رئیس جمهور روسیه با تاکید بر اینکه مسکو از سوی هیچ کشوری در معرض تهدید نیست، گفت: ما امروز وظیفه ای نداریم که از روسیه انتقاد و انتقاد کنیم.

پوتین همچنین گفت که وضعیت غرب در روابط بین‌الملل بدتر خواهد شد.

پوتین اخیرا با انتقاد از رویکرد غرب و آمریکا در قبال دریای سیاه گفت که اقدامات غرب در دریای سیاه تنش زا و غیرقانونی است.

وی با انتقاد از اقدامات نظامی کشورهای غربی در دریای سیاه گفت: بمب افکن ها در 20 کیلومتری مرز روسیه به صورت استراتژیک پرواز می کنند و سلاح های سنگین حمل می کنند.

پوتین افزود که روسیه به فعالیت های نظامی ناتو و ایالات متحده در نزدیکی مرزهای خود پاسخ مناسبی داده است. ناتو همه مکانیسم های گفتگو و همکاری (با روسیه).

دو هفته پیش پوتین نسبت به حضور دو کشتی آمریکایی در دریای سیاه ابراز نگرانی کرد و خاطرنشان کرد که دوربین ها یا تجهیزات نظامی را می توان از یک اقامتگاه در بندر سوچی در دریای سیاه مشاهده کرد.

311311

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا