بین الملل

پیام خود را از طریق اروپا به آمریکا منتقل کرده‌ایم

وزیر امور خارجه در خصوص مذاکرات لغو تحریم ها در وین گفت: ما پیام های خود را از طریق اروپایی ها به آمریکا رسانده ایم و امیدواریم طرف آمریکایی با نگاهی متمرکز و عمل گرا و خواسته های عادلانه و قانونی پذیرفته شده ایران آماده شود. زمینه ای برای توافق بر سر متن نهایی.

به گزارش گروه یاهان خبرگزاری آنا، سین امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه روز چهارشنبه در گفت و گوی تلفنی با مولود چاووش اوغلو وزیر امور خارجه ترکیه، ایام محرم و عاشورای حسینی، حملات وحشیانه رژیم صهیونیستی به غزه را تسلیت گفت. وی کشتار امپراتوران مقاوم و شهادت فلسطینیان غیرمسلح به ویژه کشتار بیگناهان را به شدت محکوم کرد.

وزیر امور خارجه در گفت و گوی تلفنی از ابراز همبستگی ترکیه با آسیب دیدگان سیل اخیر در کشورمان و ارسال کمک های بشردوستانه تشکر کرد.

مولود چاووش اوغلو وزیر امور خارجه ترکیه در این گفتگوی تلفنی کشتار غیرعادلانه و غیرانسانی غیرنظامیان به ویژه کودکان توسط صهیونیست ها را مورد تاکید قرار داد.

همچنین با ارزیابی مثبت از سفر اخیر رئیس جمهور ترکیه و هیئت عالی رتبه وی به تهران، طرفین با پیگیری توافقات و اقدامات هفتمین کنگره شورای عالی همکاری ایران و ترکیه موافقت کردند. .

وزیر امور خارجه از دستور رئیس جمهور همهور مبنی بر پیگیری دقیق توافقات سفر اردوغان به تهران خبر داد و افزایش ارتباطات بین وزارتخانه ها و نهادهای دو کشور را برای برنامه ریزی بر اساس منافع شناسایی شده ضروری دانست. از دو ملت

امیر عبداللهیان نیز در ابتدا بازی های همبستگی کشورهای اسلامی در ایکنیا را تبریک گفت و ابراز امیدواری کرد که دولت ترکیه این بازی ها را با موفقیت برگزار کند.

وزیر امور خارجه ترکیه نیز با ابراز خرسندی از میزبانی ورزشکاران ایرانی اظهار داشت که چنین مسابقاتی به تقویت روابط بین جوامع مسلمان کمک خواهد کرد.

وزیر امور خارجه با اشاره به مذاکرات اخیر در وین برای رفع تحریم ها گفت: ما پیام های خود را از طریق اروپایی ها به آمریکا رساندیم. امیدواریم طرف آمریکایی با نگاه واقع‌بینانه و عمل‌گرایانه و پذیرش خواسته‌های برحق جمهوری اسلامی ایران، دلیلی برای توافق در متن نهایی ارائه دهد.

آووش اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه نیز ابراز امیدواری کرد که مذاکرات امروز در راستای حفظ حقوق ملت ایران و مردم عادی همه طرف ها به زودی به پایان برسد.

انتهای پیام/4129/

دکمه بازگشت به بالا