ورزش

پیروزی مقتدرانه مدافع عنوان قهرمانی در آغاز جام ملت های آسیا

میزبان جام ملت های آسیا توانست در اولین گام لبنان را از پیش رو بردارد.

به گزارش تی تی آنلاین، جام ملت های آسیای ۲۰۲۳ با برگزاری دیدار قطر میزبان و لبنان در ورزشگاه لوسیل شروع شد و دو تیم از ساعت ۱۹:۳۰ با قضاوت علیرضا فغانی به مصاف هم رفتند که این دیدار با نتیجه ۳ بر صفر به سود قطر به پایان رسید.  

در اوایل بازی فرار المعز علی باعث شد تا او مدافعان لبنان را ای بگذارد و دروازه مصطفی مطر را باز کند ولی شخص شد او در وقعیت آفساید قرار داشت و این گل مردود اعلام شد. به این ترتیب المعز علی همچنان در جام ملت ها ۹ گله باقی ماند.

هر چند قطری ها توپ و میدان را در دقایق زیادی از بازی در اختیار داشتند ولی “عنابی ها” تنها توانستند در دقایق پایانی نیمه نخست طلسم دروازه لبنان را بشکنند. اکرم عفیف که دوره قبلی ۱۰ پاس گل ثبت کرده بود توانست این بار پاس المعز علی را با شوتی زیبا وارد دروازه لبنان کند و نیمه نخست با برتری یک گله قطری ها به پایان رسید.

در نیمه دوم المعز علی عبدالله توانست با ضربه سر ارسال کناری به محوطه جریمه را وارد دروازه حریف کند تا دهمین گلش را در جام ملت های آسیا ثبت کند. 

این پایان کار نبود و عفیف توانست در وقت های اضافه گل سوم را نیز با حرکت خوبش وارد دروازه لبنان کند تا این دیدار با برتری ۳ بر صفر میزبان خاتمه یابد.

پیروزی مقتدرانه مدافع عنوان قهرمانی در آغاز جام ملت های آسیا

قطر ۳ – لبنان ۰

گل‌ها: اکرم عفیف (۴۵ و ۶+۹۰)، المعز علی عبدالله (۵۶)

کارت زرد: محمد حیدر، سرور (لبنان) و احمد علاء الدین و پدرو میگل (قطر)

کارت قرمز: –

ترکیب قطر:  مشعل برشم، عبدالعزیز حاتم (جاسم ابوالسلام)، لوکاس مندس، پدرو میگل، حسن الهیدوس ( مصطفی ماشال)، محمد وعد (حمام الامین)، مهدی علی، احمد فتحی، یوسف عبدالرزاق (اسماعیل محمد)، اکرم عفیف و المعز علی (احمد علاء الدین)

ترکیب لبنان: مصطفی مطر، قاسم الزین، نور منصور، نصار نصار (سونی سعد)، ولید شور (سرور)، محمد حیدر (بوگیل)، روبرت ملکی، علی تنیچ، حسن الزین، حسن متعوک (ال حلوه) و باسل جرادی (بیتار)

انتهای پیام

تیم خبری ورزشی

نویسنده‌ی ورزشی با تمرکز بر بهبود فنی و تکنیکی در ورزش‌های رزمی. با به اشتراک گذاری راهنمایی‌ها و تمریناتی برای بهبود تکنیک‌ها و مهارت‌های رزمی، هدفمندی خود را در توسعه تکنیک و استعداد رزمی قرار می‌دهم. همراه با من را بپذیرید و به دنیای رزمی پیوسته و بهترین خود را نشان دهید.
دکمه بازگشت به بالا