علم و سلامت

چه نوشیدنی‌هایی برای کاهش وزن مفید هستند؟

آبمیوه ها می توانند به کاهش وزن سریع و راحت کمک کنند، اگرچه اکثر آبمیوه های فروخته شده در فروشگاه ها اغلب مملو از شکر، طعم دهنده های مصنوعی و مواد نگهدارنده هستند.

به گزارش تی تی آنلاین، آب میوه های خانگی که بدون استفاده از طعم دهنده ها و مواد نگهدارنده مصنوعی تهیه می شوند، در کنار سایر اقدامات در این زمینه از جمله ورزش و حفظ رژیم غذایی سالم و مناسب، می توانند گزینه های خوبی برای کاهش وزن افراد باشند.

در ادامه به نقل از “خط سلامت” به آب میوه های سالمی می پردازیم که می توان در خانه تهیه کرد.

آب کرفس

آب کرفس فقط کالری کمی دارد، اما بیش از 95٪ از آب تشکیل شده است. مطالعات نشان می دهد که انتخاب غذاها و نوشیدنی هایی با تراکم کالری کمتر می تواند برای کاهش وزن و کاهش چربی مفید باشد. آب کرفس همچنین منبع عالی از ترکیبات گیاهی آسان و مفید است که می تواند به کاهش استرس اکسیداتیو و مبارزه با التهاب کمک کند.

آب چغندر

این آب میوه حاوی ترکیبات مفیدی مانند نیترات است. نیترات خالص می تواند به افزایش عملکرد و استقامت عضلات و همچنین کاهش سطح فشار خون با گشاد کردن رگ های خونی شما کمک کند. در همین حال، چغندر کامل کالری کم و فیبر بالایی دارد که می تواند به کند شدن تخلیه معده کمک کند و عاملی در مدیریت وزن باشد.

آب سبزیجات سبز

این سبزیجات سرشار از فیبر، قند کم و ضد التهاب هستند. به علاوه، آب سبز به راحتی با جوانه های چشایی شما تنظیم می شود. ترکیب اسفناج، خیار، سیب سبز و کرفس می تواند در این امر مفید باشد.

آب هندوانه

هندوانه علاوه بر کم کالری بودن، منبعی عالی از ریزمغذی‌های مفید برای قلب مانند پتاسیم و ویتامین‌های A و C تقویت‌کننده سیستم ایمنی است. همچنین، آب باعث می‌شود برای مدت طولانی‌تری احساس سیری کنید. خوردن هندوانه به کاهش چربی شکم نیز کمک می کند.

آب هویج

آب هویج یک نوشیدنی غنی از مواد مغذی است که مقدار زیادی ویتامین A و سایر کاروتنوئیدهای سالم را در هر وعده به بدن می رساند. کاروتنوئیدها رنگدانه های گیاهی هستند که در بسیاری از میوه ها و سبزیجات یافت می شوند. یک مطالعه هشت هفته ای بر روی هجده فرد دارای اضافه وزن نشان داد کسانی که روزانه یک نوشیدنی غنی از کاروتنوئید مصرف می کردند، کاهش قابل توجهی در چربی شکم داشتند.

پیام پایانی

دکمه بازگشت به بالا