عمومی

کارمندانی که به جای حقوق، پوشک دریافت می‌کنند!

خانه پرستاری را برای مراقبت از چهار فرزند کوچکتر ساکنان استخدام می کند، اما چرا؟

تی تی آنلاین پلاس-فاطمه کریمخان:در قرارداد کار می نویسند که «وقتی دلش می خواهد کار کند»، اگر وسط «کار» خسته شد، یا خوابید، یا سوراخ شد، می تواند بخوابد، چیزی بخورد. او می تواند به خانه برگردد و پس از حفاری دوباره کار کند.

آیا شغل مطلوبی است؟ البته برای شما نیست، در تابلوی تحریر دفتر نوشته شده که فقط به کسانی که زیر چهار سال استخدام می شوند، هیچ پولی که به عنوان دستمزد استخدام می شود، سود تعلق نمی گیرد. شیرخشک و در تمام ساعات کاری که به موقعیت و نحوه استخدام او بستگی دارد، مادرش هم باید همراهش باشد!

این اثر جدید بر روی تابلوی “سرای سالمندان” در کیتاکیوشو ژاپن منتشر شد. آنها گفتند که به تعدادی کارگر جدید برای مراقبت از ساکنان این مرکز که همگی بالای 80 سال سن دارند، نیاز دارند تا با سن آنها مطابقت داشته باشند. مرکز تغییر دادن!

وظیفه شما لبخند زدن است!

مسئولیت کسانی که برای این کار استخدام می شوند این است که اتاق نشیمن خانه سالمندان را بچرخانند، مدیر خانه سالمندان که این را اضافه کرد، این تنها چیزی است که از بچه هایی که برای این کار استخدام می شوند انتظار داریم. تا لبخند مردان را بر لبان خود بیاورند و آن را بر لبان ساکنان این خانه بیاورند.

تحقیقات زیادی وجود دارد که نشان می دهد حضور کودکان به ویژه نوزادان در کنار سالمندان می تواند به بهبود کیفیت زندگی و سلامت روان سالمندان کمک کند. در نظم سنتی زندگی خانوادگی، بزرگان خانواده معمولاً از فرزندان مراقبت می کردند، در حالی که والدین جوان کارهای روزمره را در خارج از خانه انجام می دادند.

یکی از بزرگ ترین خطراتی که سلامت روان افراد را با افزایش سن تهدید می کند افزایش اضطراب و افسردگی، احساس ناکارآمدی و شکنندگی است، حضور کودکان در کنار سالمندان می تواند اضطراب و افسردگی را کاهش دهد و به آنها کمک کند تا احساس اثربخشی داشته باشند.

سود پرداختی اینجاست!

برای کلاس به خانه خوش آمدید!

آقای گاندو، مدیر خانه سالمندان که قصد دارد تعداد بیشتری از کودکان را برای شغل همراهی سالمندان استخدام کند، می گوید امروز 30 نفر برای این شغل ثبت نام کرده اند و تعدادی نیز پذیرفته شده اند. این وظیفه برای پسران و مادران است. مثل یک برنامه پیاده روی معمولی است. در باغ است اما از بزرگانی که اینجا زندگی می کنند بسیار بزرگتر است. حضور بچه ها آنها را به یاد بچه ها و جوانی شان می اندازد و حالشان را بهتر می کند. برخی از این بزرگان آنقدر به فرزندان خود وابسته هستند که اجداد واقعی آنها هستند.

علاوه بر این خدمت در نظر گرفته شده، حضور کودکان در کنار سالمندان علاوه بر کاهش احساس اضطراب و تاثیر مثبتی که بر سلامت روان سالمندان دارد، فواید دیگری نیز دارد. این روزها بیشتر افراد ترجیح می دهند فرزندان خود را برای یادگیری مهارت های اجتماعی به کلاس های مختلف بفرستند، اما شاید یکی از مهم ترین منابع یادگیری مهارت های زندگی در خانه فراموش شده باشد، حضور کودکان در کنار سالمندان علاوه بر تحریک سالمندان. در زمان فراوان، تیزبینی و معنی بیشتری می بخشد، احساس تنهایی و مهجوریت را کاهش می دهد و باعث می شود احساس کنند که زندگی دیگران و به ویژه نسل های آینده را لمس می کنند، کودکان در موقعیت های مختلف احترام می گذارند و یاد می گیرند و اضطراب را کاهش می دهد. در برخورد با بزرگسالان و کمک به اعتماد به نفس آنها، هرچه کودکان در سنین پایین با بزرگسالان بیشتر تعامل داشته باشند، سریعتر یاد می گیرند که موقعیت ها را مدیریت کنند، روابط مختلف با مردم را مدیریت کنند و در روابط متفاوت عمل کنند. سالمندان نیز می توانند به کودکان کمک کنند چرخه و منطق زندگی را زودتر یاد بگیرند و از فضای گلخانه ای آپارتمان و مدرسه فاصله بگیرند.

علاوه بر همه اینها، حضور فرزندان در کنار سالمندان در خانواده می تواند باعث بهبود روابط بین بزرگترهای خانواده و سالمندان شود و از اضطرابی که بزرگسالان نسبت به این موضوع احساس می کنند، بکاهد.

در مورد تاثیر فعالیت های بدنی بر سلامت روحی و جسمی سالمندان مطالب زیادی گفته شده است، اما تحقیقات روانشناسی به نام شارون ارکین در دانشگاه آریزونا اخیرا نشان داده است که گذراندن وقت با کودکان می تواند بیماری آلزایمر را در سالمندان به تاخیر بیندازد. زیرا در سالمندان فعالیتی چالش برانگیز محسوب می شود که قوای شناختی آنها را تحریک می کند.

پایان پیام/

دکمه بازگشت به بالا