فرهنگ و هنر

کانون‌های مساجدی که همنام با امام حسین (ع) یا القاب آن حضرت فعالیت‌ می‌کنند

در منطقه، کانون‌های مساجد فرهنگی و هنری بسیاری یا به نام امام حسین (ع) و یا به نام القاب منسوب به آن حضرت فعالیت می‌کنند.

به گزارش تی تی آنلاین، به نقل از ستاد ارتباطات رسانه ها (فهمه)، همان طور که بسیاری از مردم به دلیل عشق و ارادت قلبی به امام سوم شیعیان، نام فرزندان خود را «حسین» می گذارند. برخی نیز محل کار خود را به نام یا القاب سید و سالار شهیدان مزین می کنند و از این طریق ارادت خود را به ساحت سیدالشهدا(ع) ابراز می کنند.

ستاد ارتباطات رسانه ای (فهما) گزارشی آماری با فرا رسیدن عاشورای حسینی تهیه کرده است که به تعداد مراکز فرهنگی و مساجدی که در استان های کشور با نام یا القاب منسوب به امام حسین (ع) فعالیت می کنند، اشاره دارد. در زیر می خوانید:

آمار به‌دست‌آمده از این گزارش نشان می‌دهد که 1938 سرپرست مساجد، 698 سرپرست کانون فرهنگی هنری و 757 سرپرست مساجد و کانون (اعم از مسجد و کانون) با نام یا کنیه‌های امام حسین (ع) در سراسر کشور وجود دارد. کشور. 3393 شعبه در کشور وجود دارد.

از این میان، خراسان رضوی و اصفهان هر کدام دارای 220 مرکز فرهنگ هنری، استان خوزستان دارای 189 فرهنگسرای هنری، استان فارس دارای 178 فرهنگسرای هنری، استان های گیلان و آذربایجان شرقی دارای 100 مرکز فرهنگ هنری، استان تهران دارای 161 مرکز فرهنگ هنری هستند. استان بلوچستان با 141 باب کانون فرهنگ و هنر، استان هرمزگان با 148 باب کانون فرهنگی هنری، استان کهگیلویه و بویراحمد با 141 باب کانون فرهنگی هنری، استان مازندران با 129 باب کانون فرهنگی هنری، استان آذربایجان غربی با 124 باب هنر و فرهنگ فرهنگسراهای استان کرمان (جنوب) با 106 مرکز فرهنگی هنری، استان یزد با 96 مرکز فرهنگی هنری، استان همدان با 93 مرکز فرهنگی هنری، استان کرمانشاه با 89 مرکز فرهنگی هنری، استان چهار محال و بختیاری با 91 مرکز فرهنگی هنری، جنوب استان خراسان با 89 هنر . فرهنگسراها، استان گلستان با 81 مرکز فرهنگی هنری، استان لرستان با 73 مرکز فرهنگی هنری، استان مرکزی با 71 مرکز فرهنگی هنری، استان خراسان شمالی با 59 مرکز فرهنگی هنری، استان البرز با 60 باب کانون فره. هنر نگی استان ایلام با 61 باب کانون فرهنگ و هنر و استان قم با 57 باب کانون فرهنگی هنری با نام یا القاب منسوب به امام حسین (ع) فعال هستند.

پیام پایانی

دکمه بازگشت به بالا