اجتماع و خانواده

کاهش فرسایش خاک با پسماندهای شالیکاری و صنعتی/رشد بذر علوفه‌ای بعد از ۶ ماه مالچ پاشی

خیابانی که سالانه 832 هزار هکتار از مزارع شالیزار هزار استعداد خیانت می کند ؛ اما گاوداری که گیلان تولید می شود آن را می سوزاند و برای خروج از دانشگاه آزاد آستارا چوکا می آید و از کارخانه استفاده می کند و وارد آبهای محقق می شود و بعد از آن به دریای خزر می رود. روند زیست مالچ با آزمایشات صحرایی نه تنها توسعه دهنده تأیید می شود بلکه با انجام بذر گیاهان که با علوفه و محیط زیست سازگار است ، از فرسایش رشد کرده اند.

دکتر. رفعت شاهماری اردجانی ، مدیر پروژه و عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد آستارا تی تی آنلاین در گفتگو ؛ وی با اشاره به دستاوردهای این مطالعات گفت: “در این مطالعات به عنوان اثرات 10 ساله مطالعه با هزینه شخصی خود ، نوعی مالچ بیولوژیکی از پسماندهای کشاورزی (کاه) و پساب صنعتی (لینگنین) از فاضلاب صنعتی و کارخانه کاغذ چوکا برای محافظت به تنهایی ، حتی ممکن است پودر ناخالصی های جریمه خورده شده و ثبات کشورهای منطقه ای باشد که از نظر او در سراسر غرب تولید می شود.

وی با بیان اینکه مقدار زیادی محصول کشاورزی ، کشاورزی و صنعتی از پایان چرخه سالانه انجام می شود ، گفت: “این به دلیل کمبود سیستم پشتیبانی ، تبدیل و توزیع هدر خواهد داد: تولید و پایان آن به صورت زباله و یک مخروبه است و وقتی نیمی از زباله ، یعنی هدف یک بدن ارگانیک ، حیاتی و سودآور برای زمینی که بدون تعصب به ارزش غذایی ، قابل بازگشت به زمین است و پادگان تنها بود.

وی با در نظر گرفتن تولید “مالچ ورق” از مواد زائد زراعی از قبیل کاه “و” کلبه “و” اورامینا “و پساب های صنعتی کارخانه های تولید کاغذ که از این مطالعات تولید شده است ، بیان شد که برای این پروژه” بازیافت و بهبود استفاده از زباله های کشاورزی و “نفرت” و “ایجاد اثرات زیست محیطی مضر” و سرانجام “نوعی آماده سازی برای تولید” مالچ ورق برای محافظت از رسوبات و گرد و غبار کنترل فرسایش خاک.

شاهماری با اشاره به روش انجام این مطالعات توضیح داد: “در این راستا ، این مطالعه بر اساس نمونه برداری از پساب” Gramineae “از آسیاب کاغذ و ضایعات کاه و ضایعات موجود در آزمایشگاه برای تقسیم عناصر سود حاصل از فوتبال مضر و مضر با هم و مخلوط کردن ترجمه شده است چیزهای مادی از طریق شکل گیری وجود دارد ، شکل پذیری باید وارد شود و از آنجا مواد یک فلز است.

در تولید مدیر پروژه تحقیقاتی موفق شد ، برای این امر ، دوباره آنچه که کانن در مالچ ورق d ، مالچ بدست آورد ، این مکان بالا و نحوه چسبندگی پشت است ، بالاتر از خود رطوبت ، چگونگی روی سطح پوشش و به ویژه محافظت از مواد آلی در خاک.

یکی از اعضای هیئت علمی واحد آزاد دانشگاه آستارا این مالچ که به صورت “قیمت” ، “بلوک” و “راه حل” تولید شده و از تقویم عمومی آن آزمایش شده است ، توضیح داده شده است. خاک آماده شده محصولی که در مالچ رشد می کند و فقط از عمق آب استفاده می شود به دلیل نفوذ آب افراد صالح است ، اما باعث فرسایش زمین خورشید نمی شود ، در حالی که شما می توانید گیاهان مختلفی را برای کاشت انجام دهید.

ماده یک مالچ ارگانیک برای باروری آماده است ؛ از این رو است که در رشد گیاهان مفید از نظر مرتع فراهم می شود ، به حدی که در مدت زمان کوتاهی ، و فقط زمین می شود تا پوسیده شود. از آنجا که این ترکیبات مالچ کاه (فسفات ، پتاس ، ازت) و اورامینه (چسبندگی و رطوبت بسیار زیاد و نیترات فسفات) غنی از عناصر آلی و معدنی مفید برای رشد گیاه و خواص آن است.

این شرکت محقق خاک های فرسایشی مانند تپه های شنی را کاهش می دهد تا فرسایش بادی را کاهش دهد و حرکت کالاها را به خارج از گل مایع گل آلود افرود در موش ها منع کند ، با قرار دادن نقاط مالچ کشتی به طور مستقیم به زمین ، باران می بارد و تندی ادامه می دهد تا از گسترش فرسایش جلوگیری کند. علاوه بر این ، از آنجا که مالچ آسیاب شده و پوسیدگی و بذرهای سازگار با محیط زیست رشد می کنند ، به آرامی شروع به گسترش می کنند.

شاهمری به دلایل استفاده از کاه برای تولید یک محصول فناورانه گفت: با توجه به وسعت شالیزارهای گیلان سالانه تقریباً 832000 هکتار مزارع شالیزار در استان گیلان یک میلیون تن کاه و کلش ، پوسته شلتوک و تکه تکه شده است. ” برنج یک محصول جانبی از مزارع شالیزار است و در استان گیلان ، به دلیل مواد بسیار گرانبها برای مصیبت و بدبختی ، و هزینه بالای حمل و نقل و انتقال ، اما این واقعیت است که چپ در مزارع ، و در بعضی مکان ها ، به ویژه در مزارع شالیزار اطراف تالاب انزلی ، که دارای مرغ کاری است مناطق نسبت به مناطق دیگر. گاو زمین های راه سوخته است.

به گفته وی ، اکثر کشاورزان به جای کاه ، قلوه می سوزانند ، گیلان ، آفت بقایای ساقه های برنج یک گیاه است ، ریشه آن خراب شده است ، مانند مزارع شالیزار در حال خوردن است ، به طوری که در سال آینده محصول خود را از بین برد. با این حال ، مطالعات و تحقیقات ادعای شالیزارها را به طور کامل رد می کند و کارشناسان می گویند که این مزارع چوبی و علفی در حال سوختن ، میکروارگانیسم های مفید خاک را از بین می برد.

استانهای گیلان از کاه سوزان در مزارع استفاده می کنند

اعضای گسسته این پروژه گفتند که مهمترین معایب سوزاندن کاه از بین رفتن مواد مغذی ، از بین رفتن موجودات مفید به ویژه کرم های خاکی ، آلودگی هوای تنفسی انسان و گیاهان و ارگانیسم ها ، گرمای زیاد ناشی از سوزاندن کاه و سخت شدن خاک است.

با اشاره به چالش های زیست محیطی در کارخانه چوکا ، گفت: تصفیه فاضلاب و بازیافت فاضلاب صنعتی این دستگاه پس از طی مسافت بزرگنمایی 5 کیلومتری خود به رودخانه “اردجان” وارد کانال می شود و به دریای خزر می ریزد. جدا از عواقب زیست محیطی مانند گیاهان پساب صنعتی با برگهای موجود در جاده ، عناصر مهم و مواد معدنی در پساب (لیگنین) برای محیط زیست ، به ویژه خاک ، حل می شود ، یعنی حرکت تحقیق.

پیامبر ادامه می دهد: کسانی که قایقرانی شکلات دریایی را از فاضلاب صنعت کاغذ ، به عنوان مثال ، مواد آلی معلق ، آب معدنی ، هزار ماده جامد و مواد هیومیکی در نظر می گیرند ، ادامه داد: “اوه ، اما قسمت اعظم این فاضلاب به عنوان محلول موجود در آب است و حاوی ماده ای از لب ساختار” Gramineae “است. لیگنین شاخه های پلیمر توسط واحدهای متشکل و متشکل از پلی پروپان که در لایه مخلوط هولوسلولز در اطراف سلولز گیاه قرار دارند.

طرف دیگر بطری را با آب و در سمت راست زباله سمت چپ بطری را با آب رسوب داده بود ، توسط کارخانه Chouka Lignin تغذیه می شود

یک عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد واحد آستارا تأکید کرد که این موضوع نزدیک به ظرفیت تصفیه بیولوژیکی متوسط ​​و پایین است ، بنابراین راهنمای مسئولیت های روزانه آنها کارخانه های کاغذ چوکا با 15000 لیتر در 24 ساعت ، حدود 40 سال عمر اثرات بیولوژیکی دارد. او اجازه بسیاری از محیط های طبیعی را که توسط شرایط آن محافظت می شود ، نمی دهد.

وی با اشاره به حفاظت و نگهداری از خاک ، با اعمال بر روی خاک به عنوان یکی از عناصر چهارگانه در سطح کره زمین که توانایی تولید انبوه محصولات کشاورزی را دارد ، بسیار با اهمیت است ، گفت: ولی متاسفانه به او آن را با نابودی و فرسایش و تخریب مواد ، و در این میان ، یکی از روشهای حفاظت از سطح خاک برای ایجاد پوشش (مالچ) در نقاط و تقویت محافظت از عامل فرسایش ؛ از آنجا که واضح ترین محافظت از عنصر پوشش گیاهی طبیعی است.

شاهماری در اجرای این آزمایشات میدانی محصول بیان کرد و گفت که آنها صحت و درستی را تأیید می کنند ، ما باید آزمایش کنیم و ثابت کنیم که محصول (مالچ بیولوژیکی) خارج از آزمایشگاه ، به همین دلیل یکی از آسیب پذیری های بالادست منابع حوزه آبخیز است. «شفرود» از فیلم شهرستان رضوانشهر استان گیلان برای فرسایش اولیه در کشور انتخاب شد.

وی اظهار داشت که وی پس از شکستن آغاز فصل گرم ، میزان رطوبت و دما ، در نقاط مختلف منطقه از اختلاف بین زمان قرار دادن مالچ در فرسایش پایان سرما بستگی به عواملی مانند فصل دارد. وی به آنها یادآوری کرد که براساس مطالعات انجام شده در شمال غربی گیلان بهترین زمان برای قرار دادن مالچ روی زمین تا پایان سپتامبر ، 6 اکتبر ، و طبق نتایج نشان داد که مواد تشکیل دهنده مالچ بیولوژیکی ، حدود 6 ماه (از مارس تا اکتبر) در منطقه وجود دارد (باران) قدر مالچ زمین ، مالچ پس از 6 ماه در ترکیب در آغاز تابستان (بهار) بذرها در داخل مالچ رشد کردند.

جوانه زنی بذرهای مالچ بیولوژیکی

شاهماری گفت: رشد بذر به مالچ به محیط اعمال می شود: “در این میان ، یک لایه مالچ ، بذر گیاهان علوفه ای سازگار با محیط زیست قرار داده و به عنوان مالچ برای نقاط فرسایش استفاده می شود ، این حدود 6 ماه پوششی بود و شرایط خاص اثرات زیست محیطی نور مستقیم خورشید و باران زمستانی یا برف ، کمپوست تجزیه شده ، و در این مرحله رشد بذرها شروع به رشد در داخل می کند.

مجری طرح خاطرنشان کرد: ضرورت لیگنین را می توان به صورت مایع از پساب کارخانه به صورت خمیر پیدا کرد و چوکا را قبل از مالچ با کاه و سایر ضایعات بیولوژیکی قرار داد ، می توان در محلول حاصل از ترکیب دو نوع دانه ریز یافت. و استفاده کنید. و خاصیت چسبندگی الکترواستاتیک بالایی از لیگنین با کاه ، که غنی از عناصر مفید و مرطوب ، “فسفات” و “ازت” است ، رشد و نمو گیاه موثر است.

وی افزود: “این خاصیت کاملاً محتمل است که این یک مالچ راه حل بیولوژیکی باشد که با اطلاعات دانش بنیان در مورد مشکلات مصرف کننده و مناطق دارای مشکلات گرد و غبار و گرد و غبار تولید شده و شرایط زندگی را برای ارگانیسم های گیاهی و جانوری غیرقابل تحمل می کند.”

به گفته این محقق ، دستگاه rites که در مالچ روغن جنوبی است ، می توان از محلول برای چسباندن حساسیت و تپه های شنی بر روی خاک رس استفاده کرد.

مالچ بیولوژیکی برای استفاده از دستگاه های سمپاشی که برای پاشش مالچ روغن استفاده می شود

یک مدیر پروژه بود: نتایج تحقیق تحت شماره ثبت شده است. (89) 579 و این تحقیق توانایی استفاده از ضایعات کشاورزی (کاه) و پساب صنعتی (لیگنین) برای آماده سازی برای ساخت “مالچ ورق” سازگار با محیط زیست است. جنگ زندگی در سنگر و فرسایش خاک بود.

به گزارش تی تی آنلاین: یک نور نرم ، و گفته می شود ، و سطح مالچ خاک مالچ ، کاه برای خود ، و اهرم این است که هیچ پوششی از خاک اره ، برگ ، خاک و بسیاری دیگر از ورق های پلاستیکی ماده وجود ندارد. این پوشش دفاعی است و آن چیزی است که به ریشه گیاه کاشته می شود و خاک برای جلوگیری از باران مضر است ، یخ زدگی داده می شود: و تبخیر فرسایش تلفات. استفاده از مالچ مسئله جدید ، نه به عنوان مخترع اصلی این طبیعت. برگ های جنگل ، تعداد درختان می ریزد و آوار باعث تبدیل مالچ چمن (پوشش) و کمپوست به عنوان یک سقف و سقف خاک می شود و یک لایه سطحی طبیعی از خاک تشکیل می دهد و گیاه از سرما و خشکسالی محافظت می کند.

از جمله بزرگترین مزایای مالچ می توان به مواردی اشاره کرد که به میزان قابل توجهی از تبخیر رطوبت خاک جلوگیری می کند ، از بین بردن رشد علفهای هرز کنسولگری ، حفظ زهکشی خاک ، کمک به افزایش رطوبت هوا ، بدون ایجاد سوراخ دشوار ، نگهداری و برداشت آن ، انتقال تدریجی عناصر و مواد آلی به خاک ، به طوری که مالچ اضافه می شود ، برای کمک به تثبیت میکروارگانیسم های خاک و جلوگیری از فرسایش خاک از مصوبه مفید برای تصویب باران ، سرما ، که جلوگیری از کف پا هوادهی و خاک از آن آسان تر است.

پیام آخر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا