اجتماع و خانواده

کرونا؛ جام جهان‌نمای حقیقت سرمایه‌داری

تی تی آنلاین / کردستان به گفته جامعه شناسان ، کورونا طاعون چهره غرق شده سرمایه داری بشر را به تصویر می کشد ، که نزدیک به 50 هزار سال مانند عنکبوت در حال چرخش است تا زندگی خود را نابود کند.

اکبر والدبیگی در مصاحبه با ISNS اظهار داشت: بیماری Covid 1 یا coronavirus که در اواخر سال 2019 ظاهر شد و به سرعت در سرتاسر جهان گسترش یافت ، بازارهای چهار قطب اصلی سرمایه داری (چین ، هند ، ایالات متحده و اکثر اروپا) را تهدید کرد. این بدان معنی است که تاج محصول محصولی از سیستم سرمایه داری است.

والدبیگی گفت: “سیستم سرمایه داری سیستمی با ساختار و چرخه ناقص است که تنها پس از لیوان های سیاه دلار و پوند متولد می شود و زنجیره ای از تحقیر ایجاد کرده است که به دلیل زاغه ها و حاشیه نشینی 1.2 میلیارد نفر را در سرتاسر جهان به همراه داشته است.” آمریکای لاتین بخش هایی از آفریقا و آسیا را به سلول انفرادی تبدیل کرده و میلیون ها فقیر و بی خانمان را به جا گذاشته است.

به گفته وی ، در صد سال گذشته ، هنگامی که سیستم سرمایه داری وارد آمریکای لاتین ، آفریقا ، آسیا و هند شد و سیستمی مبتنی بر سود و سرمایه داری را در جهان بنا کرد ، آن روزها چندان محتمل نبوده و از ذهن دور نیست.

والدبیگی با اشاره به اینکه منطق سرمایه داری ناشی از منطق سود و سود لحظه ای است ، گفت: با نگاهی به فرهنگ شرقی ، چگونه فرهنگ شرقی را تعریف می کنیم و فلسفه چقدر عمیق و زیبا ، در حالی که سیستم سرمایه داری انسان را به یک روبات روشنفکری و بین ربات و مرد تبدیل کرده است. تنها تفاوت سرمایه داری به کمترین معنی است.

وی ادامه داد: امروز سیستم سرمایه داری در حال ساخت روبات هایی با قابلیت های انسانی است ، بنابراین طبیعی است که هرچه افراد دیجیتال ، باهوش تر و کنترل شده تر باشند ، ضعیف تر خواهند بود ، در حالی که انسان ها هزاران سال پیش بودند. سقوط در دام بیماریها و عواملی که زندگی انسان را به خطر انداخته بود آسان نبود ، بنابراین می توان نتیجه گرفت که سیستم سرمایه داری به طور طبیعی مخرب است.

اکبر والدبیگی گفت: عواملی که باعث می شود سیستم سرمایه داری مانند یک سیستم مخرب به نظر برسد این است که محیط زیست را تخریب می کند و محیط زیست را تخریب می کند ، ایدئولوژی بیولوژیکی و آخرین استراتژی مورد استفاده ترامپ در کنفرانس پاریس را از بین می برد. این عقب نشینی کامل ایالات متحده از کنفرانس پاریس بود که نه هزینه آن را اثبات می کند و نه حاضر به از دست دادن سود خود است و سه کارخانه را به دو تبدیل می کند.

این جامعه شناس افزود: بازارهای آزاد بویژه بازارهای غیر تعاونی نوعی جنون انسانی و ظلم مدرن است که اکنون دنیا را ریشه کن می کند و باعث خیزش های دسته جمعی می شود.

وی تصریح کرد: هدف و هدف ضرب خورشید در پشت ابرها نیست بلکه پشت هر تاریکی ، تاریکی و همه گیر و بیماری است. این اپیدمی بعد از فئودال فئودال شده است. بدون شک ، کورونا دومین فاجعه برای براندازی نظام سرمایه داری و ورود به عصر مترقی سرمایه داری است که باعث افزایش احترام به طبیعت و محیط انسان و حیوان می شود.

Weldbeggi دستاوردهای سیستم سرمایه داری را یک بازار عظیم برای قاچاق حیوانات زنده ، اسارت فیل های آفریقایی و آسیایی خواند و گفت: “در سیستم سرمایه داری زندگی ایمنی وجود ندارد و قاچاق انسان و قاچاق زنان و برده های جنسی بدترین وضعیت سیستم سرمایه داری است.”

وی گفت: “به نظر می رسد کرونا غیر معمول نیست و محصول سیستم سرمایه داری است و چهره زشت سرمایه داری را به جهانیان نشان می دهد و چین را به عنوان دومین مرکز سرمایه گذاری بزرگ جهان و با 1 درصد اقتصاد جهان از بین می برد.” . این کشور بیشترین سرمایه را در جهان دارد و یکی از بزرگترین تولید کنندگان ، صادرکنندگان و واردکنندگان در جهان است.

“پس از چین نوبت ایالات متحده خواهد بود ، همانطور که می دانید کرونا به قطب اصلی نیویورک برای توسعه تبدیل شده است ، در حالی که سیستم های پیشرفته 50،000 سال ثروت جهانی را به ایالات متحده و اکنون بیش از 2 درصد از سرمایه های جهان منتقل کرده اند.” واقع در ایالات متحده است.

وی افزود: ذراتی از قدرت هسته ای آمریكا جهان را درگیر كرده است و هم اكنون آمریكا ، فرانسه و اسرائیل دارای بزرگترین و قدرتمندترین سلاح هسته ای هستند و آنها توانسته اند بارها با سلاح های هسته ای زمین را بازسازی و ویران كنند ، سؤال این است. علم نجات کجاست؟ چرا آنها قادر به واکسینه شدن در برابر تاج نیستند؟

اکبر والدبیگی تأکید کرد: “تاج مانند نوری است که چهره واقعی نظام سرمایه داری را به جهانیان نشان می دهد. طبیعی است که سال 2021 زمان جنگ های بیولوژیکی و فاجعه بار باشد و ما می دانیم که چین و آمریکا هنوز در حال جنگ با یکدیگر هستند. هستند ” و در چند روز گذشته ، بسیاری از رسانه های داخلی و خارجی اعلام کرده اند که هکرهای چینی در حال هک شدن به سیستم اقتصادی ایالات متحده هستند.

Weldbeggie گفت: “به جای تأکید مکرر بر توصیه های بهداشتی و شستشوی دست ، مهمترین چیز برای سازمان بهداشت جهانی شستن مردم از افکار دژنراسیون و ارتجاعی است ، اما در سال های 2019-2020 یک دموکرات به نام Demegog”. و نژادپرستانی مانند ترامپ که روند محیط زیست را نمی پذیرند و از کنفرانس پاریس حمایت کرده اند و بودجه سازمان های علمی و فرهنگی مانند یونسکو و سازمان بهداشت جهانی را کاهش می دهند و با شیشه پوند و دلار به جهان نگاه نمی کنند.

وی با انتقاد از سخنان اخیر ترامپ در هند ، اظهار داشت: “در سخنرانی اخیر خود در هند ، ترامپ رسماً اعلام كرد كه وی به بهترین وجه ممکن كرونا را كنترل می كند و ما بعد از سرخ شدن سریع كرونا جهانی را آغاز خواهیم كرد كه خوشبختانه هنوز هم اینگونه است.” این اتفاق نیفتاده است ، و تاج گره خورده است.

به گفته جامعه شناسان ، وجود یک میلیارد فقره فقیرنشین در جهان ، سه میلیارد قحطی ، بزرگترین بازار جهانی حیوانات ، قاچاق انسان ، فحشا سازمان یافته ، بحران های زیست محیطی ، افول و زوال اخلاقی در رسانه ها ، گسترش صنعت رابطه جنسی در جهان و … آنها به چهره زشت نظام سرمایه داری تبدیل شده اند.

وی اظهار داشت: این بیماری همه گیر منجر به دوران پسا فئودال شد و مطمئناً جهان سرمایهداری پس از کرونا را دنبال خواهد کرد و سیستم سیاسی ، اجتماعی و سرمایه داری امروز مسئولیت فرد باهوش و صادق را بر عهده نخواهد گرفت.

]اکبر والدبیگی به بسیاری از کشورهای جهان با داشتن امکانات بهداشتی اشاره کرد و گفت: جنوب هند ، سری لانکا و نپال کشورهای سالم هستند که دارای یک پایگاه طبیعی هستند و احتمال بیگانگی آنها کمتر است و این نیز دلیل غرق شدن در دنیای سرمایه داری است. این کشورها کمترین خسارت را در جهان متحمل شده اند.

وی ادامه داد: وقتی چپ و گروههای محیط زیستی و ضد سرمایه داری در سرتاسر جهان مسئولیت اجتماعی را جشن می گرفتند و از آنها تجلیل می کردند ، احترام به محیط زیست و حیوانات ، تخریب کره زمین ، تغییرات آب و هوایی و شیوه های زندگی سالم ، هنر ، هنر. و لباس غربی به بازتاب جهان و فیلم و خانه تبدیل شده است دکوراسیون همچنین به گذشته ای در زندگی بشر تبدیل شده است.در این روند کوچکتر می شود و خلاقیت خود را از دست می دهد مقاومت بشر به خلاقیت آنها بستگی دارد و سیستم سرمایه داری انسان را به ربات های روشنفکری تبدیل کرده است که طبق قوانین خاص زندگی زندگی می کنند.

به گفته جامعه شناسان ، واقعیت تلخ این است که زمین هرگز به دوران قبل از کرنا برنمی گردد و دنیای جدید با تغییر ساختاری و چالش های سیاسی ، اجتماعی ، اخلاقی ، مدنی و محیط زیست آغاز شده است. جهان دستخوش تحولات ساختاری شده است. امروز در اروپا فقط پوپولیست ها ، نژادپرستان و افراط گرایان برای کسب منافع اقتصادی خود تلاش می کنند ، این بدان معناست که جامعه خود باردار است و انسان ها در همین مسیر قرار دارند. .

وی افزود: “نظریه پردازان اروپای شرقی معتقدند که تغییرات اساسی اتفاق می افتد. سیستم سرمایه داری افراط گرایی و نولیبرالیسم مدرن ، که به عنوان انسان تعریف می شود ، قیمت آن را پرداخت کرده است.”

والدبیگی گفت: “دنیای امروز به یک انسان پسامدرن نیاز دارد ، انسانی که پتانسیلهای خود را به رسمیت می شناسد و برای خودش ، انسان ها و محیط زیست ارزش قائل است.”

اکبر والدبیگی اعتراف کرد: “دیر یا زود ، این پایان اعتقادات خواهد بود و دوران کرونا این دنیا را با بیشترین هزینه ترک می کند ، اما متأسفانه جنگ های بیولوژیکی ادامه خواهد یافت و اگر انسان به فکر خود و محیط نباشد ، همه گیری از کرونا بدتر خواهد شد.” خواهد آمد

به گفته وی ، جهان نیاز به بازسازی دارد و اگر یک سیستم فانی به جهان پشت ابرها نگاه کند و دید کاملی از جهان داشته باشد ، مطمئناً یک سیستم سالم وجود خواهد داشت.

“متأسفانه خطراتی که ساختار جهان را تهدید می کند ، از جمله خطرات ، امواج گرما ، طوفان های فاجعه بار و انواع بیماری های عفونی ، ناشی از سرمایه داری جهانی مانند چین و چین است.” این به ایالات متحده صدمه می زند ، جنگ سرزمینی و سلاح های آن را افزایش می دهد ، که می تواند آن را از نظر اقتصادی جبران کند ، زیرا قبلاً نیمی از مالیات تاج را خرج کرده است ، این بار فشار بیشتری به بخش های ضعیف جامعه وارد می کند.

وی اظهار داشت: تمام دنیا به دنبال این واقعیت هستند که علم نتوانسته است مشکل تاج را با تمام حرمت خود حل کند و تأکید کامل به سیستم سرمایه داری داشته و هم اکنون مرکز چهار تاج قطبی است. ” آنها نیستند ، و دلیل آن آشکار است ، زیرا زنجیره ای از کار افتاده و از آگاهی ایجاد شده توسط سیستم سرمایه داری جدا می شوند و مانند سیلاب هایی هستند که با هم می سوزند.

]والدبیگی با تأکید بر اینکه باید فاصله فکری بین ذهن و آگاهی انسان ایجاد شود ، گفت: همه گیر کرونا چهره غرق شده سرمایه داری انسان را نشان می دهد که نزدیک به صد سال مانند عنکبوت در حال چرخش است تا چهره خود را از بین ببرد. .

]وی افزود: با حفاظت از فضا خطر جنگ ، تحقیر و کارخانه سه شیفت جهان وجود نخواهد داشت و این اصول شرقی است که موجب نجات انسان مدرن خواهد شد.

اکبر والدبیگی اظهار داشت: “اگر به نقشه آموزش تاج در جهان نگاه کنیم ، می فهمیم که سالم ترین نقاط جهان مکان هایی هستند که از نظر طبیعتی ایمن بوده و به اصول انسانی احترام می گذارند و کمترین آسیب را در جهان متحمل شده اند.”

وی اظهار داشت: جالب است بدانید که ایزو 202 به عنوان یک مسئولیت انسانی تعریف شده است که مسئولیت پذیرتر از همیشه است.

به گفته این جامعه شناس ، اگر انسان به سمت هوشیاری متمرکز نشود ، کرون شخصیت اول رمان تلخ زندگی اجتماعی بشر خواهد بود.

والدبیگی گفت: “این واقعیت که ویروس باعث به وجود آمدن کل زندگی اجتماعی و اقتصادی بشر در حوزه سلامت شده است ، نشانه ای از یک ساختار ناقص در جهان است.”

]وی در پایان گفت: “امیدوارم روزی برسد که مردم از جمع و الوهیت خلاص شوند و به آموزه بشریت بازگردند که پیوندی در کل زنجیره بشری است. بی تردید انسان قرن بیست و یکم انسانی است که مسئولیت اجتماعی آن افزایش می یابد.”

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا