اجتماع و خانواده

کسب نشان عالی صلیب سرخ توسط جمعیت هلال احمر کشور

تی تی آنلاین/ همدان رئیس جمعیت هلال احمر کشور از دریافت عالی ترین نشان فدراسیون بین المللی صلیب سرخ و جمعیت هلال احمر صلیب سرخ (هنری دیویسون) به جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران خبر داد.

پیرحسین کولیوند روز شنبه 28 آذرماه در سفر یک روزه خود به استان همدان در تویسرکان با اعلام این مطلب افزود: این افتخار بزرگی برای کشورمان است که نمایندگان 192 کشور در این نشست بین المللی شرکت کردند و ایستادند. . یک صدا ایران را به عزت ایران و جمهوری اسلامی ایران تشویق کردند.

وی با اشاره به ارتباط بسیار خوب جمعیت هلال احمر ایران با جامعه جهانی آن گفت: این واقعیت به این معناست که کشوری که در شدیدترین تحریم ها قرار دارد همچنان در صدر قرار دارد و می درخشد و با این همه فشار و فشار و دیدگاه های بدبینانه دشمن، آن را هنوز در محیط است ما یک رویداد جهانی موفق بود.

کولیوند گفت: کار هلال احمر خیرخواهی و نیکوکاری است و خدمت در این جمع که به صورت داوطلبانه و بدون اجر انجام می شود خدمت بزرگ و حرکتی است.

آغاز شد: جمعیت هلال احمر نظر سیاسی و مذهبی خاصی در کمک رسانی ندارد و اگر اتفاق غیرمنتظره ای رخ دهد، همه مردم به یک اندازه از خدمات این جمعیت با حفظ بی طرفی کمک می کنند و مهم نجات مردم است. او زندگی می کند

رئیس جمعیت هلال احمر کشور گفت: در جلساتی که با همکاران خود در نهضت بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر داشتیم، جایگاه مدیریت بین المللی هلال احمر را در دفاتر جمهوری اسلامی به دست آوردیم. ایران. فدراسیون، که اکنون سفیران ما در ژنو هستند، در خاورمیانه و شمال آفریقا مستقر هستند.

کولیوند در ادامه حضور هلال احمر ایران در عملیات های بین المللی را موفقیت آمیز دانست و حضور این گروه در مراسم اربعین و در خاک عراق را نمونه خوبی از فعالیت های داوطلبانه هلال احمر خواند و گفت: امسال تعداد . نیروهای امدادی و پزشکی ما در چهار سال گذشته در عراق حضور داشتند و تعداد زیادی آمبولانس و خودرو به عراق اعزام شده و جاده ها و مراکز درمانی زیادی برای جابجایی ایمن زائران در بعدازظهر و جنوب غرب ایجاد شده است. ایران تا کربلا

وی افزود: در محور نجف به کربلا در هر یک از 100 خط عمودی یک مرکز درمانی ایجاد شد و شش بیمارستان عراقی به عنوان خدمات بهداشتی رایگان برای اتباع خارجی کشورهای مختلف از جمله ایرانیان محبوب در اختیار درمانگران هلال احمر بود.

کولیوند در ادامه به تشریح احترام بین المللی این مردم می گوید: کشور هلال احمر دارای شرکت های زیرمجموعه بزرگ و موفقی در زمینه تولید دارو، ابزارآلات پزشکی، عصاره های گیاهان دارویی و صنایع نساجی است که محصولات آنها در حوزه منطقه ای دارای مزایایی است. و توانستیم جمعیت ملی و کمیته صلیب سرخ را وادار به خرید محصولات کشور کنیم و محصولات ما را به کمک های بشردوستانه در مناطق کشور بفرستیم.

رئیس جمعیت هلال احمر در این خصوص ادامه داد: امسال نیز همانند حوادث پاکستان، شرکای بین المللی ما پتو و کانکس امدادی را از صنعت نساجی هلال ایران تهیه و به آسیب دیدگان پاکستان اهدا کردند.

کولیوند خاطرنشان کرد: در شهرستان تویسرکان اولین گام کاهش تصادفات رانندگی است تا اینکه تویسرکان به الگویی موفق در کشور برای پیشگیری از حوادث رانندگی تبدیل شود.

وی بیان کرد: در مسائل اجتماعی نیز حضور داریم و تصمیم داریم تعداد قابل توجهی از جوانان را در موضوع کمک های داوطلبانه آموزش دهیم، زیرا جوانان و جوانان انرژی خوبی دارند و این انرژی باید در جهت مثبت به سمت جامعه هدایت شود. جاده. کردها، جوانان سرمایه انسانی ما هستند.

پیام پایانی

دکمه بازگشت به بالا