علم و سلامت

کلاهبرداری مدیرعامل اپل – تی تی آنلاین

به گزارش تی تی آنلاین، سهامداران معتقدند تیم کوک، مدیر اجرایی اپل با پنهان کردن کاهش تقاضای آیفون در چین از سهامداران کلاهبرداری کرده است.

به نقل از آنلاین، در صورت تأیید توافق مذکور ادعاهایی مبنی‌بر اینکه کوک در جریان یکی از کنفرانس‌های مالی سرمایه‌گذاران را فریب داده است، خاتمه می‌یابد.

این اختلاف نظرها از کنفرانس مالی یکم نوامبر ۲۰۱۸ (۱۰ آبان ۱۳۹۷) نشأت گرفته است؛ کوک در آنجا در مورد موانع پیش روی اپل در برخی از بازارهای نوظهور مانند ترکیه، هند، برزیل و روسیه به دلیل نوسانات ارزش واحد پول محلی صحبت کرد. وی پس از اشاره به تضعیف ارز این کشورها گفت: «در برخی موارد، این امر منجر به افزایش قیمت محصولات ما شده است و این بازارها به روشی که دوست داریم رشد نمی‌کنند.»

این در حالی است که وی به هیچ مشکلی در رابطه با بازار چین اشاره نکرد و در عوض، ادعا کرد که تجارت این شرکت در سرزمین اصلی چین در سه‌ماهه سپری‌شده «بسیار قوی» بوده و فروش آیفون «رشد دو رقمی بسیار قوی» را تجربه کرده است.

تنها چند ماه بعد در ژانویه ۲۰۱۹، کوک در نامه‌ای به سرمایه‌گذاران هشدار داد که درآمد اپل در سه‌ماهه چهارم ۲۰۱۸ حدود ۸۴ میلیارد دلار خواهد بود و این رقم بسیار کم‌تر از پیش‌بینی اولیه‌ ۸۹ تا ۹۳ میلیارد دلاری بود دلیل اصلی این افت «کاهش سرعت اقتصادی» پیش‌بینی‌نشده در چین بود که به‌شدت بر فروش آیفون، مک و آیپد در این منطقه تأثیر گذاشت.

۵۸۵۸

نشر مطالب پزشکی

به طور خلاقانه و منسجم، مفاهیم علمی پزشکی را به زبانی ساده و قابل فهم برای همه تبدیل می‌کنم. هدفم این است که هر کسی بتواند به سرعت به دانش پزشکی دسترسی داشته باشد.
دکمه بازگشت به بالا