علم و سلامت

کلنگ‌زنی بیمارستان ایثارگران جنوب کشور در شیراز

تی تی آنلاین/فارس کلنگ احداث بیمارستان امام حسین(ع) بنیاد شهید و امور ایثارگران فارس که بناست تبدیل به محور درمان ایثارگران جنوب کشور باشد، در جریان سفر رئیس جمهور و هیئت دولت به استان فارس به زمین زده شد.

به گزارش تی تی آنلاین، همزمان با سفر رئیس جمهور و هیئت دولت به استان فارس، مراسم کلنگ‌زنی بیمارستان ۶۰۰ تختخوابی امام حسین(ع) متعلق به بنیاد شهید و امور ایثارگران فارس امروز، ۲۱ مهرماه با حضور معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور برگزار شد.

سیدامیرحسین قاضی‌زاده هاشمی در این مراسم ضمن تقدیر از احداث این بیمارستان گفت: برای احداث این بیمارستان همکاری خوبی میان نمایندگان مجلس، شورای شهر شیراز و شهردار این کلان‌شهر انجام شد تا زمینی برای ساخت آن تخصیص یابد.

وی افزود: بیمارستان مذکور دارای ۶۰۰ تختخواب است که ۵۰۰ تخت آن عمومی و ۱۰۰ تخت هم برای بیمارستان جانبازان اعصاب و روان خواهد بود و بناست که محوریت درمانی ایثارگران جنوب کشور داشته باشد.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران فارس هم در این نشست در تشریح جزئیات این بیمارستان گفت: بیمارستان امام حسین(ع) با مساحت ۵۰ هزار متر مربع در۶ طبقه ساخته می‌شود و قرار است دارای ۱۰ بخش بستری، ۱۰ اتاق عمل، ۲۴ تخت آی سی یو، ۲۴ تخته سی‌سی‌یو، ام آر آی، سی تی اسکن و آنژیوگرافی باشد.

ابراهیم بیانی افزود: این طرح با اعتباری افزون بر ۶۰۰۰ میلیارد تومان در ضلع جنوب شرقی باغ جنت ساخته می‌شود.

انتهای پیام
 

دکمه بازگشت به بالا