اجتماع و خانواده

کهگیلویه و بویراحمد بالاترین ارجاع بیمار کشور را به استان‌های همجوار دارد

تی تی آنلاین/ کهگیلویه و بویراحمد معاون پزشکی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: استان کهگیلویه و بویراحمد بیشترین تعداد بیمار در کشور را به استان های همجوار می آورد.

محمود شهامت در دیدار با مسئولان وزارت نفت در یاسوج افزود: استان کهگیلویه و بویراحمد تنها استانی است که مرکز هسته ای و رادیوتراپی ندارد.

وی با بیان اینکه این استان تنها استانی است که تعداد تخت های ویژه آن با نیمی از جمعیت کشور مقایسه می شود، گفت: تعداد تخت های مصوب در این استان باید صد هزار تخت بیمارستانی باشد هرچند که هزار و پانصد تخت بیمارستانی دارد. تخت های بدون تخت اختصاصی .

قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی یاسوج خاطرنشان کرد: استان کهگیلویه و بویراحمد بی نظیر است که وضعیت بیمارستان ها از نظر فضای فیزیکی غیرقابل جبران است.

شهامت تصریح کرد: استان کهگیلویه و بویراحمد فرسوده و با مشکل سیستم سرمایشی و گرمایشی مواجه است.

وی ادامه داد: استان کهگیلویه و بویراحمد به دلیل کمبود امکانات پاراکلینیکی در کشور بیشترین مراجعه را به استان های همجوار دارد.

معاون دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: برای افزودن تخت ویژه در استان به دو میلیارد دلار اعتبار نیاز داریم.

شهامت تاکید کرد: مردم استان کهگیلویه و بویراحمد بیشترین ضرر را در حوزه نفت و گاز از نظر سلامتی خود می بینند. متاسفانه حوزه سلامت در تامین اعتبارات سفر رئیس جمهور به سایت دیده نشد. نفت را حمل می کند.

به گزارش تی تی آنلاین، وی گفت: روزانه 180 مورد در صحنه تصادفات جاده ای رسیدگی و به استان های همجوار ارسال کرده ایم، این در حالی است که ناوگان آمبولانس های استان کهگیلویه و بویراحمد 90 دستگاه است که از این تعداد فقط 30 دستگاه فعال است و 60 مورد از کار افتاده است.

پیام پایانی

دکمه بازگشت به بالا