اجتماع و خانواده

گاز رومیزی بخریم یا فردار

گاز بهترین مدلی است که امکانات آن با نیاز شما سازگار است. بهترین اجاق گاز رومیزی یا گازی برای سالیان متمادی دوام می آورد و آشپزخانه شما را کاملا تکمیل می کند. همچنین می توانید انواع غذاها را بدون هیچ مشکلی بپزید.

اما بزرگترین سوال برای اکثر مردم این است که فردا گوشی هوشمند بخریم یا میز؟ پس ویژگی های مثبت و منفی هر کدام را با هم مقایسه و بررسی می کنیم تا در نهایت با این اطلاعات بتوانید در مورد مدل آشپزخانه مناسب تصمیم بگیرید.

میز گاز

میز گاز که در بازار به میز گاز نیز معروف است مدتی است که در جای مدل های گازی وجود داشته است. این موضوع به دلیل ویژگی های اصلی آنها از جمله مزایای بسیار خوبی است که برای مصرف کنندگان ارائه می کنند.

فردا بنزین یا میز بخر

راحتی میز گاز

مزایای اصلی قرص های گاز در پنج نکته زیر خلاصه می شود:

 • اشغال فضای کمتر: بدیهی است که به دلیل تنها یک صفحه و نصب آن بر روی میز، فضای اشغال شده توسط اجاق گاز رومیزی نسبت به اجاق گاز بسیار کمتر است. همچنین اندازه کوچک آنها به معنای وزن سبک تر است. به همین دلیل می توانند با این ابعاد بهترین گزینه برای آشپزخانه های کوچک مدرن باشند.
 • تنوع بالا در طراحی و اندازه: با توجه به تقاضا و استفاده بیشتر در خانه های جدید، انواع کتری از برندهای بزرگ و کوچک به طور گسترده تولید می شود. با این حال، افراد مختلف با علایق مختلف می توانند از مدل های زیادی که در بازار مدل موجود است استفاده کنند. همچنین تنوع در سایز و ابعاد این بخار پزها این امکان را فراهم می کند که برای هر آشپزخانه ای کوچک یا بزرگ مدل مناسبی پیدا کنید.
 • نظافت و نظافت سریعتر: هر نوع میز گاز فقط از یک صفحه شیشه ای یا آهنی با چندین شعله تشکیل شده است. بنابراین تمیز کردن آنها به خصوص مدل های شیشه ای در مقایسه با گاز آسانتر است. علاوه بر این، نداشتن فر و سایز کوچک باعث می شود کار را سریعتر تمیز کنید.
 • با طراحی جدید و مدرن: طراحی و ساخت میز گاز توسط برندهای معتبر در این زمینه به صورت مدرن و لوکس انجام می شود و البته تاثیر زیادی در ظاهر آشپزخانه خواهد داشت.
 • قابلیت استفاده از فضای زیر گاز به دلخواه: به دلیل اینکه انواع صفحات گاز فقط در کابینت نصب می شوند و فضای زیر را اشغال نمی کنند، می توانید به دلخواه از کابینت یا این فضا استفاده کنید.

اینها مهمترین مزیت هایی است که هر فردی که قصد خرید میز گاز را دارد باید از آنها آگاه باشد. اما معایبی نیز وجود دارد که دانستن آنها خوب است.

میز گاز ناراحت کننده

گاز ورق اگرچه مزایای فراوان و مفیدی برای مصرف کنندگان خود دارد، اما در مقایسه با گاز معمولی دارای معایبی نیز می باشد.

 • وصل نبودن اجاق گاز: اگر بخواهیم نکته اصلی در مورد تفاوت و مقایسه گاز با تبلت فردار، عدم اتصال فر به تبلت ها را نشان دهیم، موضوع از اهمیت بالایی برخوردار خواهد بود. اما علاقه مندان به استفاده از فر می توانند با خرید فر توکار این مشکل را جبران کنند.
 • جابجایی سخت تر یا حتی عدم امکان جابجایی: اتصال میزهای گاز کمی سخت تر از گاز است. حتی در برخی از مدل ها بدون کمک متخصص قادر به جابجایی آنها نخواهند بود.
 • قدرت نسبتاً کمتر شعله ها: در برخی موارد که تعداد صفحات شعله زیاد است، قدرت هر دو شعله در مقایسه با گاز کمتر خواهد بود.
 • تعداد شعله کمتر نسبت به اجاق گاز: در گذشته اکثر دستگاه های گاز تابه ای با تعداد شعله کمتر مانند سه شعله تولید می شدند، اما در حال حاضر به دلیل تقاضای زیاد، مدل های چهار و پنج شعله وجود دارد. رایج شود. .

اینها معایب اصلی هستند که به مدل و دستگاه محصول در هر میز گاز مدل شده بستگی دارد. البته در صورت گزینه میز گاز بهتر است مقاله ای را مطالعه کنید که در خرید میز گازی به چه نکاتی باید توجه کرد.

گاز فردا

از دیگر مدل های آشپزخانه گازی که برای بسیاری از افراد فواید زیادی دارد، انواع گاز فردار وجود دارد که در ادامه با مزایا و معایب آن آشنا خواهیم شد.

مزایای گاز فردار

فردا بنزین یا میز بخر

برای مزایای گاز فردار می توان به پنج عامل اصلی اشاره کرد که هر کدام چند مورد را پوشش می دهد.

 • داشتن فر: بزرگترین مزیتی که در مورد این بخارپزها به ذهن می رسد، داشتن یک فر ترکیبی است که به شما امکان پخت انواع غذاها را می دهد. باز هم خرید این محصول به معنای خرید یک محصول دو منظوره است.
 • تحمل وزن بالا: معمولا مدل های گازی فردار در مقایسه با تابه های گازی به دلیل ساختار متفاوت وزن بیشتری برای انواع قابلمه های سنگین و بزرگ دارند.
 • صرفه جویی در هزینه ها: در مقایسه با اجاق های توکار برقی، این اجاق ها مصرف انرژی پایینی تولید می کنند که باعث صرفه جویی در مصرف می شود. همچنین با خرید گاز فردار واقعا دو محصول را به قیمت یکی می خرید. در نتیجه هزینه ها بالا خواهد بود.
 • کیفیت بدنه جامد: اکثر مدل های گازی فردار از بدنه و متریال مرغوب ساخته شده اند. البته اگر در حین حمل و نقل ضربه بخورند در مقایسه با صفحات گاز آسیب کمتری ایجاد می کند.
 • قابلیت جابجایی راحت تر: در اکثر مدل های گازی فردار به دلیل عدم نیاز به نصب و راه اندازی خاص و خاص، تعویض محل نسبت به میز گاز راحت تر است. بنابراین برای افرادی که نیاز به جابجایی زیاد دارند می توان آنها را گزینه مناسبی دانست.

البته لازم به ذکر است که این مزایا و ویژگی ها بر روی یک مدل گازی خاص فردار اعمال می شود و هر نوع اجاق گاز برای دریافت اطلاعات از مهمترین نکات آن نیاز به خرید دارد.

معایب گاز فردار

اگرچه معایب گاز فردار زیاد نیست، اما باز هم کسب اطلاعات کلی به انتخاب مدل های بین فردار و رومیزی کمک می کند.

 • اشغال فضای بیشتر: مشخص است که مدل های مختلف این شومینه گازی به دلیل داشتن فر، فضای بیشتری را در آشپزخانه اشغال می کنند. به همین دلیل، قبل از تصمیم گیری، فضای موجود در آشپزخانه را در نظر بگیرید.
 • نیاز به زمان برای تصفیه: اندازه بزرگتر این گازها و وجود کوره به این معنی است که آنها به زمان بیشتری برای تصفیه نیاز دارند.
 • وزن زیاد: به دلیل داشتن فر، انواع گاز فردار نسبت به میز گاز سنگین‌تر است که در برخی موارد می‌تواند مشکل ساز باشد.
 • تنوع نسبتا کمتر: با مقایسه هر دو مدل می توان گفت که اجاق گاز فردار تنوع کمتری نسبت به صفحه گاز دارد. بنابراین گاهی اوقات پیدا کردن مدل مورد نظر دشوار خواهد بود.

در عین حال باید به خاطر داشت که این معایب در مورد انواع اجاق گاز صدق نمی کند و بسیاری از مسائل به مدل و برند گاز بستگی دارد.

خرید گاز برای آشپزخانه

حالا برای مزایا، معایب و مقایسه ها، می توانید در مورد انتخاب هر کدام شخصا تصمیم بگیرید. در پایان، با این حال، هر کدام را که ترجیح می دهید، قبل از خرید حتما این قوانین کلی را رعایت کنید.

 • متناسب با اندازه و ابعاد فضای آشپزخانه
 • داشتن تعرفه های منصفانه
 • برند سازنده
 • امکانات و تجهیزات ویژه
 • جنس، رنگ و جنس بدنه
 • به تعداد و قدرت شعله ها
 • عرضه اعتبار

این موارد به راحت‌تر شدن تجربه خرید کمک می‌کنند. البته همیشه باید از نظرات دیگران استفاده کرد. اصولا بهترین پلاک های گازی برای فروش یا بهترین پلاک های گازی فردار با توجه به اینکه می توانستند نظر بسیاری از افراد را به خود جلب کنند باید به عنوان یک گزینه خرید مناسب در نظر گرفته شوند. در نهایت پس از در نظر گرفتن تمامی جوانب می توانید گزینه مورد نظر خود را بدست آورید.

دکمه بازگشت به بالا