عمومی

گرمایش جهانی عامل تسریع انتقال بیماری‌ها

یافته های علمی نشان می دهد که تغییرات آب و هوایی انتقال ویروس را تسریع می کند.

به گزارش تی تی آنلاین، در یادداشتی در مجله پیام ما سیاره ما اکنون 1.1 درجه سانتیگراد گرمتر از قرن نوزدهم است. گرمایش جهانی بر سلامت هر انسانی تأثیر می گذارد و سلامت و رفاه را به خطر می اندازد: کارشناسان هشدار می دهند که هزاران بیماری جدید در دهه آینده به دلیل تغییرات آب و هوایی ممکن است مواجه شوند. .

گونه ها حرکت می کنند و زمانی که حرکت می کنند، توانایی مشارکت در ویروس را خواهند داشت. مطالعه دانشگاه جورج تاون با عنوان “تغییر آب و هوا خطر انتقال بین گونه ای را افزایش می دهد” که در Nature منتشر شده است، پیش بینی می کند که حداقل 150000 گونه جدید تا سال 2070 آلوده شوند. این ادغام ویروس ها در حیوانات می تواند خطر جهش و انتقال در انسان و ایجاد یک بیماری همه گیر جدید را افزایش دهد. اگر دمای زمین به دو درجه افزایش یابد.

تغییرات آب و هوا و گرم شدن کره زمین در تلاش برای انطباق با محیط در حال تغییر، سرعت را افزایش می دهند. در حالی که این نوع ماموریت ها ادامه دارند، ادامه خواهند داشت. بسیاری از حیوانات انگل ها و پاتوژن های خود را به مناطق جدید می دهند و به طور بالقوه باعث ایجاد یک واکنش زنجیره ای ویروسی و بیماری می شوند.

به گفته محققان، حرکت حیوانات اغلب به این معنی است که این گونه ها اولین کسانی هستند که جمع می شوند و یک وسیله منحصر به فرد برای انتقال ویروس ایجاد می کنند. با افزایش دما، انتظار می رود بسیاری از گونه ها از آب و هوای گرمسیری دور شوند تا مکان های راحت تری پیدا کنند. برخی دیگر می توانند آنقدر تند حرکت کنند که ارتفاعات سردتری نسبت به تپه ها و کوه ها پیدا کنند. هنگامی که گونه های مختلف در تماس هستند، ویروس می تواند میزبان های جدید را آلوده کند.

این مطالعه پیش بینی می کند که به دلیل اثر پروانه ای، تعداد فزاینده ای از بیماری های عفونی نوظهور در 50 سال آینده از حیوانات به انسان منتقل می شود. کارشناسان مدت‌هاست هشدار داده‌اند که گرمایش زمین می‌تواند باعث افزایش این بیماری شود. به عنوان مثال، انتظار می رود مالاریا آب و هوای گرم تری مانند پشه ها را حمل کند. اما تغییرات آب و هوایی همچنین می تواند بیماری های کاملا جدیدی ایجاد کند، زیرا انواع جدیدی از عوامل بیماری زا وارد میزبان می شوند. حتی یک جویدن نادر که امروزه ارتباط کمی با انسان دارد، می‌تواند ویروس را به راکون‌هایی که در مناطق شهری راحت‌تر زندگی می‌کنند، منتقل کند. و راه کاملا جدیدی را برای انتشار ویروس به انسان باز می کند.

همانطور که همه ما آموختیم، مهم نیست که بیماری از کجا شروع می شود، همه ما در امان نیستیم. با توجه به وحدت محیطی، همه چیز را تحت تأثیر قرار می دهد و تأثیرات آن در هر جای دنیا قابل احساس است».

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا