اجتماع و خانواده

یکی از مهمترین ویژگی های زندگی پس از کراخونیان

رئیس سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور گفت: اختلالات روانی در دوره تاج و در دوره قبل از تاجگذاری افزایش می یابد و شیوع آن بسیار بیشتر است. زندگی یک فرد هوشمندانه خواهد بود و باید مبتنی بر مراقبت از خود و مراقبت های دیگر باشد.

محمد حاتمی در مصاحبه با تی تی آنلاین ، از مردم تشکر کرد و گفت: به سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور انتخاب سبک زندگی کرونا ارائه شد که مردم آن را به خوبی اجرا کردند و در نتیجه ما اکنون در مرحله مدیریت کرونا هستیم.

وی گفت: “همه کشورها بهم پیوسته و مسلط نیستند.” وقتی دیدیم که این ویروس بزودی به ایران و سایر کشورها نیز سرایت می کند. در حقیقت ، زمانشناسی یک نقطه ضعف روانشناختی است و بسته به شرایط تغییر سبک زندگی. خاطرنشان کردیم که سبک زندگی جدید فعلی بیشتر مبتنی بر “ماندن در خانه” است.

وی با اشاره به دوره پس از عروق کرونا ویروس خاطرنشان کرد: وقتی کشور کنترل کرونری داشته و درمانهای پزشکی برای آن کشف شود ، به آن دوره پس از عروق کرونا ویروس گفته می شود. ما آن را آورده و عملی می کنیم ، می توانیم آن را کنترل کنیم و از زمان کنترل کرونا وارد دوره شمالی کورونا می شویم که در این زمان فعالیت های اجتماعی با برخی شرایط آغاز می شود ، اما اکنون در دوره کنترل کورونا. ما داریم

حاتمی معتقد است كه نباید انتظار داشته باشیم كه در دوران پس از كورونا زندگی كنیم ، به عبارتی دیگر به زندگی قبل از كرونا برنخواهیم گشت. دوران پس از کورونا سبک زندگی خاص خود را دارد و دوران کورونا سبک زندگی خاص خود را دارد. بله

به گفته وی ، پیشگیری در دوره پس از Corona یکی از مهمترین دغدغه های مؤسسات بهداشتی کشور است ، در حالی که در دوره کرونا سابق تمرکز بیشتر روی موضوع معالجه بود.

رئیس سازمان روانشناسی و مشاوره کشور گفت: نقش روانشناسان ، جامعه شناسان ، مشاوران ، حقوقدانان و دانشمندان رفتاری در دوران پس از کورونا برجسته بوده است. برخی از صدمات مانند افسردگی ، غم و اندوه (عادی برای گم شدن اعضای خانواده) شایع است. عصبانیت و پرخاشگری نیز افزایش می یابد (زیرا در دوره کرونا اختلافاتی در خانواده ها وجود دارد که ممکن است در زمان کنونی ساکت باشند اما در دوران پس از کورونا شدت می یابد). اختلال وسواس فکری نوعی اختلال دیگری است که ما آن را تجربه می کنیم ، اما در دوره پس از عمل جراحی به طور چشمگیری در حال افزایش است.

وی ادامه داد: به طور کلی اختلالات روانی افزایش می یابد و شیوع دوره عروق کرونا ویروس و دوره پیش از عروق کرونا ویروس بیشتر خواهد بود ، از این رو از این پس ما مجبور به تهیه برنامه مدون برای دوره عروق کرونا ویروس هستیم.

اما حاتمی معتقد است که ما در دوران کرونا سبک زندگی خاصی را تجربه کردیم و به دلیل سلامتی و فناوری خود ، ما حتی در دوران پس از کرونا با یک سری آموزش ها و امکانات آشنا شدیم. واضح است که در دوران پس از استعمار ، سه دستاورد مهم وجود دارد: اول ، مراقبت های بهداشتی ادامه دارد و استفاده از فناوری های جدید که باعث کاهش ترافیک و آلودگی می شود. همایش ها ، سخنرانی ها ، کارگاه ها و جلسات اکنون بصورت آنلاین است. این دستاوردهایی است که می تواند بهره وری را در آخرین دوره ماکرون افزایش دهد. در دوره پس از تاج و تخت ، اقتصاد ، فرهنگ و ارتباطات در حال تحول است و هیچ موازی با دوره قبلی کرونا وجود ندارد.

رئیس سازمان روانشناسی و مشاوره کشور خاطرنشان کرد: کورونا مسئولان را مجبور کرده است سلامت روان را در سبد کالاهای عمومی قرار دهند و این یک دستاورد مهم است که باید در دوران پس از تاج و تخت مورد توجه بیشتری قرار گیرد. افراد باهوش خواهند بود و زندگی یک شخص باید مبتنی بر مراقبت از خود و مراقبت های دیگر باشد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا