اجتماع و خانواده

یک بیماری ویروسی با تاول‌های دردناک

درد عضلانی می تواند تجربه ای باشد که تقریبا از هر چهار بزرگسال یک نفر را در طول زندگی خود تحت تاثیر قرار می دهد.

به گزارش تی تی آنلاین، عامل این بیماری که به آن «هرپس زوستر» نیز می گویند، ویروس واریسلا زوستر است که باعث آبله مرغان نیز می شود. این شایع ترین ویروس است و بیش از 90 درصد از جمعیت جهان به آن مبتلا هستند.

این بیماری معمولا زمانی رخ می دهد که افراد در کودکی به آبله مرغان مبتلا می شوند، اما ویروس از بین نمی رود و در عوض سال ها در سیستم عصبی بدن خفته باقی می ماند. حدود یک سوم افرادی که به آن مبتلا می شوند، ویروس دوباره فعال می شود و چند سال بعد از بین می رود.

علائم چاقی چیست؟

او راش بثوراتی را تجربه می کند که در هر نقطه از بدن ظاهر می شود. علائم اولیه صرع ممکن است شامل گزگز یا درد در ناحیه پوست و سردرد یا عدم هوشیاری کلی باشد. طبق NHS، این اپینیکتیدها معمولا به صورت یک پاپول منفرد دیده می شوند که در سمت چپ یا راست بدن ظاهر می شوند. آنها به صورت لکه هایی روی پوست ظاهر می شوند و تاول ها به پوسته تبدیل می شوند که ممکن است بشکند و باقی بماند. بی پروا می تواند سرخ شود اما روی پوست تیره به سختی قابل توجه است. اپینیکتیداس نیز ممکن است روی صورت و چشم ظاهر شود. اگر در اطراف چشم ظاهر شوند، بینایی یا شنوایی را تحت تأثیر قرار دهند و حرکت یک طرف صورت را دشوار کنند. به گفته کارشناسان مایو کلینیک، این بیماری در صورت عدم درمان می تواند منجر به آسیب دائمی چشم شود. پس از چند روز، تاول ها خشک شده و به پوسته تبدیل می شوند. اما کارشناسان می گویند که اگر عجله در دو طرف بدن، راست و راست ظاهر شود، از تخلفات آزرده می شود.

این بیماری ویروسی چگونه درمان می شود؟

گال ممکن است چهار هفته طول بکشد تا بهبود یابد، اما ممکن است در افراد بالای 50 سال شدیدتر باشد. اگر علائم شدید نباشد، بیماران می توانند از استامینوفن برای تسکین درد و کمپرس سرد چند بار در روز استفاده کنند. همچنین توصیه می شود ناحیه جوش را تمیز و خشک نگه دارید و لباس های گشاد بپوشید تا خطر ابتلا به این بیماری را کاهش دهید. اما مواردی وجود دارد که توصیه می شود با پزشک عمومی خود مشورت کنید. افرادی که سیستم ایمنی ضعیفی دارند یا بثورات بزرگ، دردناک، یا بثورات نزدیک چشم خود دارند باید با خدمات بهداشتی خود تماس بگیرند.

آیا این یک مانع است؟

به گزارش روزنامه های مستقل، سرخک معمولا مسری نیست، اما تنها در صورتی می تواند به ما سرایت کند که تاول های روی پوست بیمار را برش دهیم، یعنی لباس فرد بیمار یا ترشحات این ضایعات پوستی را بپوشیم. پوست تزریق می شود. اما اگر بیمار علیه آبله مرغان واکسینه نشده باشد، آن فرد می تواند آبله مرغان را دریافت کند. وزارت بهداشت ملی انگلیس توصیه می کند که در صورت عفونت، تماس نزدیک با افراد حامله ای که قبلاً آبله مرغان نداشته اند، در مورد سیستم ایمنی ضعیف و نوزادان کمتر از یک ماهه تماس بگیرید.

آیا واکسنی برای سرخک وجود دارد؟

بله، اما فقط در NHS برای افراد 70 سال و بالاتر در دسترس است. گال می تواند از هر 1000 نفر بالای 70 سال یک نفر را بکشد. واکسن فقط یک بار مورد نیاز است، با این حال، برخی از افرادی که به دلایل سلامتی نمی توانند واکسن معمولی را دریافت کنند، به دو دوز نیاز دارند. دریافت واکسن خطر انسداد را کاهش می دهد و اگر آن را دریافت کنید، علائم شما ممکن است خفیف تر و بیماری شما کوتاه تر شود. اگر قبلاً به سرخک مبتلا شده اید، همچنان می توانید واکسینه شوید تا از ابتلای مجدد به آن محافظت کنید. اما می توانید یک سال پس از بهبودی پس از واکسینه شدن صبر کنید.

پیام پایانی

دکمه بازگشت به بالا