فرهنگ و هنر

یک روز به اسم کودک در دل تقویم‌های جهان کم است

به گزارش شفاف، همزمان با آغاز هفته ملی کودک، بیانیه بین المللی کودک از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خطاب به کودکان جهان منتشر شد.

این جمله بر اهمیت جوانی و توجه بزرگسالان در این زمان تاکید دارد.

بچه های خوب و محبوب دنیا! سلام روز خوش

وقتی کوچیک بودم دوست داشتم دنیا رو تو کوله پشتی ام بذارم و با خودم ببرم. در تپه های دور افتاده می نشینم. شادترین رنگ ها را پیش رویم خواهم گذاشت و دنیا را آنطور که می خواهم نقاشی خواهم کرد. وقتی فهمیدم دنیا را نمی توان گرفت. روز بعد فهمیدم دنیا در کوله پشتی نمی گنجد و بعد متوجه شدم که بعضی از نقاط جهان آنقدر تاریک است که با رنگ تغییر رنگ نمی دهد. آن زمان بود که تصمیم گرفتم تغییر دنیا را با چیزهای کوچک شروع کنم. از لبخند زدن تا گوهر زیبا، آبیاری یک گل تشنه، جمع کردن زباله از ساحل یا خیابان، مهربانی با پرنده گرسنه، بوسیدن دستان مادر و پدرم، آشتی با دوستم، تشکر از معلم و مربیم. او برای شادی بادبادکی درست می کند. در این مدت دنیای کوچک من هر روز گسترش می یافت و زیباتر می شد.

امروزه هر کودکی باید با تغییر در دنیای کوچک به تغییرات مثبت در جهان فکر کند.

فرزندان ایران زمین در این روز بزرگ و مقدس همه کودکان و نوجوانان جهان آرزوی پرنده ای به نام شادی و امید دارند! پرنده ای طلایی و آوازخوان که در دل همه کودکان آشیانه می سازد و تا ابد خانه پاکان در دل آنها خواهد بود.

روز جهانی کودک و هفته ملی کودک فرصت مغتنمی است تا دل بزرگترها را به اهمیت دوران کودکی، نیازها و خواسته های کودکان جلب کنیم و به آنها یادآوری کنیم که وظیفه دارند به نیازهای کودکان برای سلامتی و رشد توجه ویژه ای داشته باشند. . ، شادی و پیشرفت و تحقق آنها

روزی که یک کودک گفته شود در تقویم دنیا نادر است. هر روز از سال باید به نام کودکان و کودکان باشد.

ویژه برنامه های هفته ملی کودک از 16 تا 22 آنلاین 1401 در کانون آفرینش های فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان سراسر کشور برگزار می شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

دکمه بازگشت به بالا