عمومی

۱۰ فایده مصرف صبحگاهی نوشیدنی زنجبیل لیمو

مصرف زنجبیل و لیمو به شرطی که فواید جالبی برای سلامتی انسان داشته باشد ، اما هنوز هم ترکیب بهتری از مواد مغذی و شرایط فیزیکی و عملکرد سلول ها است.

به گزارش تی تی آنلاین ، عصر ایران ، لئو لاو فروت نقل کرد: “زنجبیل نمونه ای از مراقبت از کار است که قرن ها مورد توجه بسیاری از فرهنگ ها بوده است.” زنجبیل ارزش غذایی بالایی دارد و سرشار از انواع ویتامین ها و مواد معدنی مانند پتاسیم ، منگنز ، مس و منیزیم است. افزودن زنجبیل و لیمو ترش می تواند سطح جدیدی از مزایا را ارائه دهد. چرا شعله آتش فکر می کند شما می توانید مرکبات قرمز بنوشید.

فواید نوشیدنی زنجبیل و لیمو برای سلامتی از تقویت سیستم ایمنی بدن تا کمک به بهبود شرایط سرطان دستگاه گوارش و جنگ است.

هضم را بهبود می بخشد

محققانی که معتقدند نان تست شده متابولیت های آن در دستگاه گوارش تجمع می یابد و بسیاری از آنها در شکم فواید وی متمرکز هستند.

این یک دعوت کننده زنجبیل بیماری های گوارشی است ، روند هضم هضم غذا که می تواند عطر و طعم را تحریک کند بهتر است.

مطالعات نشان داده است که به ترتیب تولید تریپسین و زنجبیل پانکراس ، به ترتیب دو آنزیم دخیل در هضم پروتئین ها و چربی ها را تحریک می کند. همچنین ، این مطالعه افزایش تحرک معده و شرکت کنندگان سالم زنجبیل را نشان داد.

زنجبیل و تولید صفرا را از معده اسید کلریدریک معده و آب گوارشی تحریک می کند ، به طوری که کبد و کیسه صفرا ، به طوری که به بهبود شرایط سیستم گوارش کمک می کند. این شرایط برای مصرف کننده یک شام عالی ، بدون نان دلپذیر است ، با توجه به آنچه پس از عرضه قرمز.

تقویت سیستم ایمنی بدن

زنجبیل یک گیاه دارویی فوق العاده برای تقویت سیستم ایمنی بدن است. این بیشتر به دلیل غلظت بالای آنتی اکسیدان ها در مواد غذایی و ترکیبات ضد التهابی Revolutions آنها است.

التهاب مزمن استرس زیادی ایجاد می کند و توانایی آن را در مبارزه صحیح با بیماری در سیستم ایمنی بدن کاهش می دهد.

مولکول های فعال زیستی زنجبیل برای زنجبیل به مبارزه با رادیکال های آزاد بدن که برای بیماری های قلبی ، بیماری های تخریب کننده ، سرطان و پیری مضر هستند کمک می کند. با مصرف زنجبیل ، این موارد با تقویت سیستم ایمنی بدن به کاهش خطر بیماری کمک نمی کنند.

از طرف دیگر ، لیمو ترش سرشار از ویتامین 100 ، و یک آنتی اکسیدان طبیعی است که سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند. این ماده همچنین دارای خواص ضد باکتری و ضد ویروسی غذا است.

به کاهش حالت تهوع کمک کنید

زنان باردار از زنجبیل برای همیشه استفاده نمی کنند و به آنها کمک می کند تهوع و استفراغ را برطرف کنند و علم اثربخشی خود را ثابت کرده است.

چندین مطالعه نشان داده است که زنجبیل یک روش ایمن و م toثر برای جلوگیری از حالت تهوع و استفراغ در دوران بارداری است.

یک مطالعه نشان داد که زنجبیل و حتی المقدور موثر است ، مانند حالت تهوع و استفراغ در دوران بارداری ، اثرات دیم هیدرینات و عوارض جانبی کمتری را نشان می دهد.

زنجبیل توصیه شده حالت تهوع مربوط به ویروس را درمان می کند.

درمان بیماری ها ، و صبح زود ، و اسید موجود در لیمو برای شما نفرت انگیز ابتذالی است ، زیرا او دیگری برای بلند کردن و شکل دادن به آن ندارد تا به خوبی درمان شود چون گلوگاه به کمک بی کربنات Revolutions از ترکیب اسیدها کمک می کند.

عملکرد کلیه را بهبود ببخشید

وضعیت زنجبیل و لیمو و ترش به بهبود عملکرد کلیه کمک می کند.

در مطالعات عمومی آنها در مورد دیواره دیابت ، توانایی موشهایی که از ماده اصلی آنتی اکسیدان زنجبیل تغذیه می شوند ، به طور قابل توجهی افزایش یافته است. دیابت مکمل هایی است که در موش ها ، متخصصان کاهش قابل توجهی در زنجبیل دریافت کرده اند ، نفروپاتی ، بیماری کلیوی دلیل آسیب رساندن به رگ های خونی کوچک است.

اگر به افراد کلیه توجه نکنید ، همراه با کمک کلیه از چوب مرکبات. اما حاوی اسید مرکبات سیترات است ، به دلیل افزودن کلسیم و کلیه نیست.

کاهش التهاب

زنجبیل و لیمو در یک مزایای قابل توجهی توانایی کاهش التهاب مزمن در بدن است.

ضد التهاب زنجبیل شناخته شده است. این ماده غذایی حاوی ترکیبات ضد التهابی است که از تولید اکسید نیتریک جینجرول جلوگیری می کند. در شرایط طبیعی ، تشکیل نیتریک اکسید رادیکال آزاد مضر باعث پراکسینیتریت موسوم می شود که باعث آسیب به سلول ها و التهاب و اندام ها می شود.

Gingerol همچنین گیرنده های وانیلوئید را تحت تأثیر قرار می دهد پایانه های حس n. محققان نیز باید گرفتار شوند ، و زنجبیل می تواند مورد استفاده قرار گیرد به طور مستقیم بر التهاب ایجاد شده ، درد در پیچ ها تأثیر می گذارد ، که از طرف دیگر جایی است که صدمه می زند.

آنتی اکسیدان های موجود در لیمو ترش و آنها عناصر قدرتمند ضد التهابی برای از بین بردن رادیکال های آزاد هستند. رادیکال های آزاد معمولاً یک واکنش التهابی ایجاد می کنند.

محافظت از سرطان

چندین مطالعه نشان داده است که پتانسیل ضد سرطانی زنجبیل و نقش آن در مبارزه با سرطان های پروستات ، ریه ، روده بزرگ ، پستان ، لوزالمعده و پوست است.

این یک بار دیگر: در ترکیب فعال زیستی جینجرول ، که بیش از حد در زنجبیل خام وجود دارد ، نقش مهمی دارد.

اثرات NF-κB gingerol همانطور که نشان داده شده است ، و انواع مختلفی از عوامل تحریک رشد سلولهای سرطانی.

مطالعات دیگر نشان داده است که قرمز به آپوپتوز (مرگ سلولی برنامه ریزی شده) در سلول های سرطانی است.

لیمو ترش و سایر مرکبات به احتمال زیاد نشان داده شده است که خطر سرطان را نیز کاهش می دهد.

برخی مطالعات نشان داده است که خطر ابتلا به سرطان کمتر از کسانی است که میوه مرکبات را مصرف می کنند. محققانی که به انقلاب آنها اعتقاد دارند برخی از لیموها ، نارینگین و لیمونن گیاهی را تشکیل دادند که می تواند اثر ضد سرطانی داشته باشد.

به هدر دادن کمک کند

زنجبیل اغلب متابولیسم مکمل های چربی سوزی است که می تواند به تقویت آن کمک کند. تحقیقات نشان می دهد که مصرف زنجبیل با سایر مواد غذایی به کاهش کالری کالاهای آنها کمک می کند ، بنابراین منجر به سوزاندن بیشتر کالری می شود.

جذب مواد مغذی را افزایش دهید

مردان زیادی برای جلوگیری از جذب تمام مواد مغذی موجود در غذا وجود دارند. در واقع ، از 90٪ از افراد معمولی راه مرموز ، بین 10 و ویتامین ها و مواد معدنی در رژیم غذایی.

زنجبیل به هضم و متابولیسم غذا کمک می کند ، بنابراین اگر در جذب مواد مغذی مشکل دارید ، زنجبیل یک مکمل غذایی مناسب است.

در طول جذب آهن از ویتامین 100 لیمو باعث تقویت گیاهانی می شود که ما با زنجبیل و علف لیمو متحد می شویم ، غذاهای اصلی مانند ترش ، بلکه به بدن کمک می کند آهن را از غذا جذب کنید.

به از بین بردن سلولیت کمک کنید

زنجبیل و لیمو ترش شناخته شده برای کاهش فرصت سلولیت است.

زنجبیل و لیمو پاکسازی می شوند و اکنون به تقویت سیستم لنفاوی کمک می کنند ، که دلیل اصلی تولید سلولیت در بدن است.

در حالی که محصول داخل سلولیت ناشی از انسداد سیستم لنفاوی است ، اما بهتر است با تحریک جریان لنفاوی درمان شود.

زنجبیل و لیمو گزینه های خوبی برای بهبود وضعیت و عملکرد سیستم لنفاوی هستند. اسید موجود در اسید لیمو و خاصیت گرم کنندگی زنجبیل و شکستن سموم به بهبود جریان لنفاوی و لنف کمک می کند.

به کاهش قند خون کمک می کند

برای چنین کالاهایی ، سعی در از بین بردن کمک به کاهش قند خون دیابت زنجبیل یا هر دو داشته است.

دیابت نوع 2 و مطالعات انجام شده بر روی مصرف کنندگان نشان داد که تنها دو گرم پودر زنجبیل در روز به میزان 12 درصد و به طور قابل توجهی HbA1C بهتر (به معنی سطح طولانی مدت قند خون) به کاهش قند خون کمک می کند. این است. در طی دوره 12 هفته ای ، 10 درصد آن منجر به کاهش سطح قند خون می شود.

همچنین نشان داده شده است که آب لیمو به افراد دیابتی کمک می کند تا علائم خود را کنترل کنند ، به ویژه هنگامی که همراه غذا مصرف می شود. محققان پاریس کشف کرده اند که یک کیسه کربوهیدرات به شکر تبدیل شده است ، سیستم فیزیکی آب لیمو کند شده و چرخانده می شود.

مطالعه ای توسط محققان دانشگاه پاریس ساكلو نشان داد كه آب لیمو می تواند به كنترل جهش قند خون كه اغلب پس از صرف وعده غذایی زیاد اتفاق می افتد ، كمك كند.

زنجبیل و لیمو طرز تهیه نوشیدنی ،

تهیه نوشیدنی زنجبیل و لیمو کار ساده ای نیست. میکسر یا آبمیوه گیری پرسرعت می توانید از آن برای نوشیدن استفاده کنید.

نوشیدنی لیمو زنجبیل

عناصر:

یک چهارم فنجان پوست زنجبیل خام

دو لیمو بدون پوست ترش

روش تهیه:

زنجبیل و آب لیمو و یا آب به یک مخلوط کن، و سپس با هم از طریق یک صافی.

بنوشید تا فوراً آن را بنوشید.

سیب نوشیدنی زنجبیل نیست

اگر می نوشید زنجبیل به طعم لیمو شیرین است ، شما نیستید ، می توانید به ترکیبی از این چیزها اضافه کنید ، او مقداری سیب دارد.

عناصر:

یک چهارم فنجان پوست زنجبیل خام

یک لیمو بدون پوست

دو سیب

روش تهیه:

با استفاده از مخلوط کن یا آبمیوه گیری و سپس گلوهای آنها را از طریق الک اجازه دهید تا غلیظ شوند.

بنوشید تا فوراً آن را بنوشید.

نوشیدنی هویج زنجبیل سیب وجود ندارد

این نوشیدنی گزینه خوبی برای تقویت سوخت و ساز بدن شما در صبح است.

عناصر:

یک چهارم فنجان پوست زنجبیل خام

یک لیمو بدون پوست

بد

بدون پوست سه هویج متوسط

روش تهیه:

از مخلوط کن یا آبمیوه گیری استفاده کنید تا فشرده شود و سپس آن را از طریق مواد الک داخل مخلوط کن صاف کنید.

بنوشید تا فوراً آن را بنوشید.

نوشیدنی جعفری زنجبیل

نوشیدنی آب کرفس برای صبحانه به تنهایی خوب است ، اما زنجبیل و لیمو را حتی الامکان اضافه کنید تا بتوانید فواید آن را صادر کنید.

عناصر:

یک چهارم فنجان پوست زنجبیل خام

یک لیمو بدون پوست

10 شاخه کرفس

روش تهیه:

با استفاده از مخلوط کن یا آبمیوه گیری و سپس لحظه را از طریق الک رقیق کنید.

بنوشید تا فوراً آن را بنوشید.

نوشیدنی زردچوبه ، لیمو زنجبیل

این ترکیب ضد التهاب باعث بهبود شرایط می شود در قسمت های مختلف بدن یافت می شود. این شیرینی طبیعی عسل است که باید اضافه کنید و می توانید هر طور که می خواهید بنوشید.

عناصر:

یک چهارم فنجان پوست زنجبیل خام

یک لیمو بدون پوست

یک چهارم فنجان زردچوبه خام همراه با پوست

روش تهیه:

با استفاده از مخلوط کن یا آبمیوه گیری و سپس لحظه را از طریق الک رقیق کنید.

بنوشید تا فوراً آن را بنوشید.

بهترین زمان برای نوشیدن نوشیدنی زنجبیل و لیمو

در روشنایی روز ، زنجبیل لیمو برای مصرف کننده مضر نیست ، و این برای بیشتر قسمتها بهتر است با معده خالی کار کند. وقتی صبح با معده خالی و آب میوه های گوارشی برای صبحانه استفاده می شود ، شام بهتر در طول روز توسط بدن جذب می شود.

اگر نمی توانید نوشیدنی را صبح بخورید ، می توانید از مزایای مصرف آن در طول روز لذت ببرید. فقط به یاد داشته باشید که در این مقایسه با معده خالی نوشیدنی بنوشید. این آب به طور کلی بهتر جذب شده و آب سبزیجات و معده است که توانایی تهیه بهترین غذای هضم غذا را ندارد.

به عنوان مثال ، بین 12 و ساعت ناهار بدون نوشیدنی ، زنجبیل لیمو حداقل سه ساعت ، سه چهار بعد از ظهر.

پیام آخر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا