عمومی

۴ اثر خراسان جنوبی در آستانه ثبت جهانی – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، علی اصغر شالبافیان در نشست با فعالان گردشگری فردوس گفت: انتظار من این است که امکانات گردشگری فردوس به صدا و سیما معرفی شود.

معاون گردشگری فرهنگی، میراث، گردشگری و صنایع دستی گفت: با معاونت صدا و سیما و مدیران کل استان ها هماهنگی کرده ایم. صبح جاذبه های گردشگری هر استان باید در صدا و سیمای سایر استان ها ثبت و معرفی شود و خراسان و فردوس جنوبی نیز از این موضوع مستثنی نیستند.

شالبافیان با اشاره به اینکه در راه اندازی گردشگری بالقوه نباید از تابلوهای معابر غافل شد، گفت: از تابلوهایی که قرار است به گردشگری و کسب و کار سالمندان معرفی شود نیز نباید غافل شد.

وی با بیان اینکه در خراسان جنوبی بخش های مختلف گردشگری همکاری و هم افزایی خوبی دارند، ادامه داد: تکمیل گردشگری خراسان جنوبی باید با جدیت در برنامه گنجانده شود.

معاون گردشگری فرهنگی، میراث، گردشگری و آثار باستانی گفت: در خصوص بیمه امیدواریم بتوانیم در برنامه هفتم توسعه به بوم گردی کمک کنیم.

وی گفت: بسیاری از خواسته های فعالان گردشگری فردوسمو بحق بود.

شالبافیان تصریح کرد: خراسان جنوبی و فردوس همجوار مشهد و خراسان رضوی با گروه افراد مذکور فوق العاده واضح است که در جذب گردشگر به استان از این وضعیت غفلت نشده است.

وی با اشاره به لزوم معرفی برنامه محتوایی به فردوس گفت: تقاضای گردشگران برای معرفی جاذبه ها برای تسهیل در ایجاد زیرساخت ها.

معاون گردشگری میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ادامه داد: خراسان جنوبی باید حضور پررنگ و موثری در نمایشگاه گردشگری تهران داشته باشد تا ظرفیت های گردشگری آن بیش از پیش معرفی شود.

شالبافیان گفت: خراسان جنوبی آثار طبیعی و تاریخی را در محیط زیست جهانی به ثبت رسانده است اما شاهد ورود گردشگران برای آن به استان نیستیم.

وی با بیان اینکه در آستانه ثبت جهانی 4 اثر دیگر در خراسان جنوبی هستیم، افزود: به همین دلیل ورود خبرنگاران خارجی سفر به استان را برای معرفی حوزه تولید محتوا در جنوب پیگیری کرده ایم. خراسان فراهم شود.

معاون گردشگری میراث فرهنگی هشدار داد: باید از فرصت پیش آمده برای زائران و مسافران عبوری نیز استفاده کنیم.

دکمه بازگشت به بالا