عمومی

۵ دلیل ابتلا به ذات‌الریه و راههای پیشگیری از آن

آمفیزم طلایی یک بیماری ریوی است که ممکن است ویروس را انجام دهد. علائم تنگی نفس در این شرایط عبارتند از: تب ، سرفه و.

به گزارش تی تی آنلاین عصر ایران ، “خودی گفت:” در این مورد ما از برخی از دلایل اصلی ذات الریه و چگونگی پیشگیری از آن آگاه خواهیم شد. “

باکتریها

انواع باکتری ها استرپتوکوک pyogenes ذات الریه است ، منشا bacter باکتریایی دارد و به آنتی بیوتیک ها عادت کرده است. هموفیلوس آنفلوانزا که معمولاً در بینی و گلو دیده می شود ، یکی از دلایل عمده ذات الریه باکتریایی است. بزاق یا قطره ، مخاط و باکتری می توانند از طریق سرفه یا عطسه پخش شوند. اما بسیاری از افراد باکتری را بدون بیماری حمل می كنند ، زیرا باكتری های ذات الریه اغلب افراد مسن ، جوانان و كودكان سیگاری یا بیماری یا افرادی هستند كه سازنده سیستم ایمنی ضعیف دارند.

باکتری های ذات الریه نیز می توانند موارد دیگری ایجاد کنند. حتی اگر شیوع آنها کمتر باشد. ذات الریه پیاده روی ، یا ذات الریه ، این در شرایطی است که کاملاً شناخته شده و عادی است. این دستگاه غالباً علائم خفیف تری دارد و فرد مجبور نیست در رختخواب استراحت کند.

قارچ

در برخی از اسپورها مقدار زیادی از نقش پنومونی استنشاق می شود. در حال حاضر طبیعت عمومی تر ، انواع باکتری های قارچ ذات الریه است. در میان قارچ هایی که می توانند باعث ذات الریه شوند.

– هیستوپلاسموز

کریپتوکوکوس

– کوکسیدیوئیدومایکوزیس

کشاورزان ، به دلیل اینکه خطر عمده کارگران قارچی کشاورزی و منظره سازان در تماس مستقیم با خاک مورد نیاز برای ذات الریه است که نمی تواند قارچ باشد. علاوه بر این ، می تواند در افراد مبتلا به نقص ایمنی ، و برای کسانی که با HIV یا پیوند عضو دیررس هستند ، از ورم ریه Pneumocystis جدی تر باشد. ذات الریه قارچ با داروهای ضد قارچ قابل درمان است.

ویروس

برخی ویروس ها مانند ویروس هایی که باعث ایجاد صورتی چشم (التهاب ملتحمه) یا بیماری می شوند نیز می توانند باعث ذات الریه شوند. مردان عادت به درمان ملایم تری از باکتری های ذات الریه و التهاب دارند و روند التهاب کمتری باعث می شود بدن کمتر شود. بیماری تنفسی مانند ذات الریه می تواند باعث بیماری یا تجمع مایعات التهابی Covid 19 در ریه ها شود ، که به ما کمک می کند نفس کشیدن برای بیمار دشوارتر باشد. برای مرد ذات الریه تعداد اندکی ، درمان یا دارو ؛ این است که ، منتظر پایان عفونت بیمار باشید. اما اگر پزشک شما معتقد است که ویروس آنفولانزا به عنوان عامل ذات الریه است و چیزی نیست که بتواند درمان های ضد ویروسی را در دارو تجویز کند و بدون مشکل به بیمار کمک کند.

بیمارستان ذات الریه

پنومونی اکتسابی در بیمارستان به مواردی گفته می شود که فرد در 48 ساعت یا بیشتر از بستری شدن در بیمارستان به هر نوع ذات الریه مبتلا شود. این وضعیت می تواند به دلیل ضعف سیستم ایمنی بدن به دلیل بیماری یک فرصت دیگر باشد ، اما همچنین ممکن است باکتری ها در بیمارستان مقاوم در برابر آنتی بیوتیک ها باشند. ذات الریه بیمارستانی و دلایل آن شامل موارد زیر است:

– معالجه کارمندان در هند با دست ، لباس و تجهیزات از یک بیمار به بیمار دیگر منتقل می شود.

اما بهداشت دهان و دندان ضعیف ، همراه با بزاق ، که باعث افزایش احتمال ورود باکتری به ریه ها می شود. به این حالت میکروتعرق گفته می شود. زیرا من در معرض خطر بیمار ، همچنین یک محل اقامت هستم: قادر به انجام عمل تنفس کوچک می باشد نه تنها باکتری ها در معرض قرار می گیرند ، بلکه ممکن است احساساتی را که در خانه یکی از گونه ها دارند نیز تجربه کنند. در همان زمان ، در بیماران بستری بهداشت دهان و دندان ، همانطور که معمولاً بالاترین اولویت درمان ، مشکلات کارکنان بیمارستان است که بیماران و بیماران مبتلا به بیماری هایی که باعث افزایش سطح باکتری در دهان می شوند ، متمرکز است. رعایت بهداشت دهان و دندان ، مانند مسواک زدن دندان ها از طریق بستری در بیمارستان ، به منظور کاهش خطر پنومونی بیمارستانی.

ذات الریه برای تنفس مصنوعی

ذات الریه و مرتبط با تنفس ، از آنجا که یک نفر به شکل یک دستگاه تنفس وجود دارد که به دلیل میکروب های ذات الریه با یکدیگر ارتباط دارد می تواند ورود آنها را به مجاری تنفسی ایجاد کند.

جوهر آرزو

پنومونی آسپیراسیون فرم ، که نوعی ذات الریه است ، هنگام غذا و نوشیدنی ، و از طریق ریه ها وارد می شود و باعث عفونت می شود. شایعترین دلایل ذات الریه یکی از بیمارانی است که در مراقبت های طولانی مدت قرار دارد. حتی اگر این بیماری بیمار شود ، که طی دهه گذشته به طور قابل توجهی کاهش یافته است ، هنوز هم یک خطر خاص برای بیماران بالای 65 سال است.

چه کسی در معرض خطر است؟

برخی از افراد بیشتر در معرض خطر ذات الریه هستند ، از جمله:

– افراد بالای 65 سال

– کودکان زیر دو سال

سیستم ایمنی بدن افراد را به دلیل بیماری هایی مانند دیابت و سرطان و همچنین مبتلایان به بیماری مزمن ریه لنگ می زند

– افرادی که سیگار می کشند

افرادی که داروهایی مانند شیمی درمانی و استروئیدها مصرف می کنند

– بیماران بستری ، از جمله کسانی که به دستگاه تنفس متصل هستند

افرادی که با اچ آی وی زندگی می کنند ، به ویژه کسانی که هرگز تحت درمان ضد ویروسی قرار نگرفته اند یا کسانی که به آنها نیکی می کنند

ذات الریه نمی دانم چه؟

شما می توانید با توجه به مراحلی که می توانید برای کاهش خطر ابتلا به برخی از ذات الریه رد کنید ، از جمله:

دریافت یا در معرض خطر واکسن پلی ساکارید پنوموکوک پنوموکوک ، یک زن متاهل که یک واکسن است ، که از پنومونی استرپتوکوک محافظت می کند.

هر بیماری ، یک واکسن برای شش سال دوباره.

افراد سیگاری برای ترک این عادت مضر.

شستن مرتب دست ها با آب و صابون.

به منظور بیماری ، باید آسم ، بیماری قلبی و دیابت به خوبی کنترل شود.

افراد مبتلا به لورم با ویروس HIV برای شروع.

برای شروع پیاده روی در اسرع وقت برای بیماران برای تجربه بیمارستان ، این باید باشد ، و به منظور جلوگیری از افزایش ظرفیت احتباس مایعات ریه ها.

– هر شخصی که به دلیل بسته بهداشت دهان و دندان با خود در بیمارستان بستری شده است. موارد زیر را می توانید در بسته قرار دهید:

– یک برس نرم با مسواک با کیفیت بالا a

به کمک یک چیز حاوی ماده ای که باعث شکستن خمیر دندانهای حاوی فلوراید در پلاک دندان می شود ،

– شراب غیر الکلی ، دهانشویه ضد عفونی کننده حسن

پیام آخر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا