بین الملل

۶۵ فعال رسانه‌ای در ۲۰۲۰ کشته شدند

طبق گزارش فدراسیون بین المللی روزنامه نگاران ، مجموع 65 عضو رسانه ها و روزنامه نگاران در حال انجام وظیفه خود در سال گذشته.

به گزارش آسوشیتدپرس ، امروز اعلام شد که این گروه (جمعه) و یک گزارش سالانه به نصف کاهش می یابد ، یعنی 17 بیشتر از سال 2019 و در بالاترین سطح در دهه 1990 به همان سقوط کرد.

فدراسیون بین المللی روزنامه نگاران گفت که این کشتار 16 کشور را در برد و حملات هدفمند شامل بمب گذاری و شلیک به مرگ بود.

در مجموع 2680 روزنامه نگار در روی کار آمدن یک فدراسیون کشته شده اند.

آنتونی بلانگیس ، دبیرکل فدراسیون بین المللی روزنامه نگاران گفت که کارتل های مواد مخدر در مکزیک ، افراط گرایان ناشناخته در پاکستان ، افغانستان و آفریقا ، هند و فیلیپین به همراه افراط گرایان محرمانه به روزنامه نگاران حمله کردند.

و چهارمین روز در طی پنج سال ، در صدر لیست کشورهایی است که بیشترین تعداد روزنامه نگار کشته شده را دارند و مکزیک به 14 کشور. 10 نفر در افغانستان ، پاکستان ، با 9 کشته ، کشته و هشت نفر از هند ، فیلیپین و سوریه و چهار نفر در یمن ، نیجریه و از هر سه کشته درگذشتند.

مطبوعات در عراق و کشته شدن ، سومالی ، ویکی لیکس اینترنتی ، آفریقا ، هندوراس ، پاراگوئه ، روسیه و سوئد.

فدراسیون بین المللی روزنامه نگاران همچنین به خبرنگاران گفت که در گذشته کشته شده اند ، حداقل 229 روزنامه نگار در جهان برای کار در مارس 2021 ساخته شده اند. ترکیه زندانی روزنامه نگاران در جهان است و در واقع ، بیشتر اعضای رسانه 67 گروه موسیقی در این کشور هستند.

پس از ترکیه با 23 میلیون استعداد در 2 تن مصر ، اریتره در عربستان سعودی و 16 تن و 14 تن از بیست کشور چین قرار دارد.

دبیرکل فدراسیون بین المللی روزنامه نگاران گفت که می توان از محبوبیت برای زندانی کردن آزادی بیان در رسانه ها استفاده کرد.

پیام آخر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا