علم و سلامتکسب و کار ویژه

آشنایی با 3 روش تکثیر و رشد فیکوس لیراتا

برگ های پهن و فرم کشیده ی فیکوس لیراتا، آن را برای دکوراسیون شرکت یا محل کار بسیار مناسب کرده است. نیمی از خانم های خانه دار گل های آپارتمانی را در آشپزخانه نگهداری می کنند در این صورت بهتر است از گیاهان کوچک کم رشد مانند پریمولا و کاکتوس استفاده شود.

یک سینی شن ریزی شده که محتوی انواع گل های مناسب باشد، در نزدیک پنجره، زیبایی خاصی به محیط دلچسب آشپزخانه می دهد. بونسای فیکوس انتخاب گیاهان آپارتمانی بر اساس سلیقه افراد، شرایط نگهداری و مواردی از این قبیل انجام می شود.

توجه داشته باشید که غبار پاشی را با آب جوشیده ی سرد شده و یا آب بدون املاحی که برای مدتی در جایی ساکن بوده است انجام دهید تا از ایجاد لکه های سفید و کثیف شدن برگهای گیاه جلوگیری شود. فیکوس لیراتا احتیاج کمی به نور دارد ولی در مقابل نیاز آن به حرارت زیاد بوده و بخصوص زمستان نباید حرارت کمتر از ۱۸ درجه باشد.

هر هفته یکبار هم گلدان را بچرخانید تا گیاهتان سایه رشد نشود. اگه مقدار نور کافی باشد گیاه سریع تر رشد میکند. پس از جدا کردن قلمه آنرا به مدت یک تا 2 روز در آب قرار دهید تا شیره آن خارج شود. پس از خارج شدن شیره از ساقه آنرا در ماسه شسته شده بکارید.

مطمئناً کوددهی بیش از حد باعث سوختن برگ ها می شود ، بنابراین مراقب میزان مصرف شده باشید. یک ساقه 30 سانتی متری از گیاه را جدا کنید به طوری که تنها یک برگ داشته باشد. از بین بردن برگ های اضافی باعث کاهش استرس در قلمه ها برای حفظ آب می شود.

برگها زرد شده اند و می ریزند:

برای شما روش های تکثیر گل زاموفیلیا را به طور کامل شرح خواهد داد.

ترکیب کوکوپیت و پیت ماس برای ریشه زایی بذر و یا خاکبرگ +ماسه یا پرلیت است. جهت خرید خاک و بستر کشت به فروشگاه اینترنتی خانم گل مراجعه کنید. خرید فیکوس لیراتا یا همان فیکوس برگ ویولونی ،گیاهی از خانواده انجیر ها و بومی مناطق گرمسیری غرب آفریقا است. با سفارش گل از گُل‌سِتان، ما در بازه زمانی انتخابی شما، تازه‌ترین گیاهان آپارتمانی را همراه با متن کارت پستال دلخواه شما،درب منزل شما یا آدرس هدیه گیرنده تحویل خواهیم داد.

✍️ فیکوس بنجامین بومی مناطق گرمسیر مثل هند و استرالیا است اما به عنوان یک گیاه خانگی می تواند به راحتی در آب و هواهای سرد تر هم پرورش یابد. فیکوس بنجامین بسیار به نور، رطوبت، دما و دیگر فاکتورهای محیطش حساس است و حتی کم و زیاد شدن میزان نور خورشید می تواند باعث ریزش برگ هایش شود. در نوع ابلق، برگ‌ها به رنگ سبز روشن و سفيد – كرم ديده می‌شوند، آويزان بودن شاخه‌ها در بنجامين ابلق بيشتر است و ریشه‌ها توسعه كمتري دارند لذا باید کمتر جا به جا شوند .

طول قلمه را می توان حدود ۲۰ سانتیمتر در نظر گرفت و از شاخه هایی که به اندازه یک مداد معمولی ضخامت دارند تهیه کرد. قلمه در مخلوط همانند خاک برگ+شن کاشت می شود و تا نیمه ارتفاعی که دارد در درون خاک قرار میگیرد. ظرف محتوی قلمه در مکانی پر نور و روشن اما به دور از تابش مستقیم اشعه آفتاب با دمای حدود ۲۴-۲۱ درجه سانتیگراد قرار میگیرد .

جذابیت این گیاه به رنگ سبز زیبای برگ‌هایش است و به همین دلیل برای فضاهای بزرگ انتخاب خوبی است. دلیل ایجاد این مشکل نور مستقیم خورشید و یا دیر شدن زمان آبیاری گیاه است که موجب خشک و چین خوردن برگ های گیاه می شود.برای رفع این مشکل می توانید گیاه را به مدت 15 دقیقه داخل تشت آب قرار دهید.

دلیل ایجاد این مشکل نور مستقیم خورشید و یا دیر شدن زمان آبیاری گیاه است که موجب خشک شدن برگ های گیاه می شود.برای رفع این مشکل می توانید گیاه را به مدت 15 دقیقه داخل تشت آب قرار دهید. دلیل ایجاد این مشکل نور مستقیم خورشید و یا دیر شدن زمان آبیاری گیاه است که موجب خشک برگ های گیاه می شود.

برای رفع این مشکل می توانید گیاه را به مدت 15 دقیقه داخل تشت آب قرار دهید. بعد از قلمه گیری از محل برش برگ، شیره سفید رنگی از گیاه خارج می شود و بهتر است قلمه ها را به مدت نیم ساعت در آب قرار دهید تا جریان شیره قطع شود و بعد نسبت به کاشت قلمه ها اقدام کنید. قلمه ها را در خاکی که سبک و مرطوب باشد کاشت کنید و در محلی با نور محیطی و رطوبت محیطی بالا و دمای مناسب قرار دهید.

اصولا خانواده‌ها، بزرگ‌های فامیل را برای این مراسم انتخاب می‌کنند تا با کمک آن‌ها این مراسم را به خوبی برگزار کنند. زیرا تازه بودن و شاداب بودن گل‌ها تاثیر بسیار زیادی در زیبایی آن دارد. برای انتخاب بهترین مدل گل برای خواستگاری که خانم‌ها میپسندند می‌توانید از ترکیبات مختلف گل‌ها نیز استفاده کنید. این گل دارای رنگ‌های مختلفی است که می‌توانید یکی از آن‌ها و یا ترکیبی از آن‌ها را برای استفاده در گل خواستگاری انتخاب کنید. یکی از مهم ترین روز‌ها در طول زندگی افراد، روز خواستگاری می‌باشد.

دمای مورد نیاز:

«خانم گل» برترین گل فروشی  حضوری و آنلاین، آماده ارائه خدمات به شما عزیزان می باشد. قیمت و مسایل اقتصادی هم باعث شده تا خانه های با متراژ بالا برای افرادی با بودجه محدود صرفه اقتصادی نداشته باشند.بنابراین انتخاب خانه های کوچه بیش از نیاز شبیه به یک اجبار برای خیل افراد جامعه شده است. از طرفی خرید برخی اقلام لوازم منزل مانند یخچال و فریزر که قیمت بالایی دارد برای بسیار سخت شده است.

آگلونما یا گل همیشه سبز چینی:

به قول معروف اگر زامیفولیای خودتان را در یک کمد هم نگهداری کنید، رشد خواهد کرد. زامیفولیاها برای کسانی که مسافرت می‌روند و یا از نگهداریِ گیاه خود غافل می‌شوند٬ یک گزینه عالی محسوب می‌شوند. گل نیلوفر در فصل زمستان و گل لاله نیز در فصل بهار پیدا می‌شود.

گل قاشقی یا پپرومیا:

گیاه قاشقی به دلیل مقاوم بودن به نور کم، می تواند انتخاب مناسبی باشد برای مطالعه شرایط نگهداری این گیاه مقاوم به کم نوری می توانید مقاله نگهداری گیاه قاشقی را مطالعه فرمایید. گیاه فیکوس برگ های پهن و چرمی شکل دارد که در رنگ های مختلف قابل مشاهده است. جالب است بدانید از شیره این گیاه در ساخت لاستیک استفاده می شود.

فیکوس در زیستگاه وب سایت خانم گل اصلی خود به خوبی رشد کرده و تبدیل به درختی بزرگ با برگ های پهن می شود. اگر حمامتان کوچک است، بهتر است از گیاهان آپارتمانی کوچک‌ تر استفاده کنید و اگر حمام مستطیل شکل و باریکی دارید، بهتر است، گیاهانی را انتخاب نمایید که رشد عرضی‌ شان نسبت به رشد طولی‌ شان کمتر باشد. اندازه برگ‌های این گونه بطول ۱۰ تا ۱۳ و عرض ۷ سانتی‌متر می‌باشد.

محبوب‌ترین گیاهان آپارتمانی زینتی: اسامی گیاهان آپارتمانی زینتی + عکس

بدون اینکه متوجه شوید، خیلی لطیف، شما را به یک باغبان تبدیل می‌کنند. در ضمن علاوه بر زیبایی بخشی، باعث تصفیه و پاکسازی هوای منزل نیز می‌شوند. با گذر از میان این گیاهان، در صورتیکه آن‌ها با شرایط منزل شما سازگار و هماهنگ بودند به گل فروشی آنلاین گل باما سفارش دهید تا با یک تماس آن‌ را درب منزل شما تحویل دهند.

یادتان باشد فیکوس آفریقایی را دردمای زیر ۱۰ درجه سانتی‌گراد نگذارید وگرنه روی برگ‌های آن لکه قهوه‌ای به وجود‌ می‌آید. گیاهی که در هر چهار فصل سال سبز است و رشد آهسته‌ای دارد.آگلونما برای رشد به نور غیر مستقیم و آبیاری کمی احتیاج دارد.این گیاه مناسب محل کار علاوه بر اینکه مقاوم است به تصفیه‌ی هوای محیط هم کمک می‌کند. با نگهداری فیکوس بونسای میکروکارپا میتوانید یک آیتم دکوری جذاب به منزلتان اضافه نمایید.

معرفی انواع گیاهان سریع الرشد

رنگ سفید و صورتی با توجه به حسی که منتقل می‌کنند بهترین انتخاب‌ها برای روز خواستگاری می‌باشند. رنگ‌های یاسی و بنفش نیز می‌توانند در کنار آن‌ها زیبایی خاصی داشته‌باشند. زیرا رنگ قرمز به دلیل نماد عشق زیاد بودن برای روز خواستگاری زیاد مناسب نیست. همچنین می‌توانید یکی از گل‌ها را انتخاب کرده و رنگ‌های مختلف آن را با هم ترکیب کنید. این گل بسیار زیبا یکی از بهترین انتخاب‌ها برای شما می‌باشد.

ابیاری گیاهان اپارتمانی

این امر به دلیل نوسانات ناگهانی دما ناشی از شرایط محیطی مانند نوسانات دما، هوای خشک و نور است. اجازه دهید خاک بین دو آبیاری کاملا خشک شود، سپس گیاه را آبیاری کنید تا مقدار اضافی از زیر گلدان خارج شود. هرس کردن و بریدن برگ‌ها باعث می‌شود رشد گیاه بهبود پیدا کند.

هر از گاهی برگ‌های آسیب‌دیده و خراب گیاه را با قیچی جدا کنید تا گیاه انرژی خودش را صرف رشد بیش‌تر و غذارسانی به برگ‌های سالم کند. از این درخت زینتی در مناطق گرمسیری و نیمه گرمسیری استفاده می‌شود و می‌توان آن را در گلدان های گل قرار داد. با این حال، اگر در زمین کاشته شود، رشد سریع‌تری خواهد داشت.

باید بدانید که پتوس، رطوبتِ کم را می‌تواند تحمل کند، اما رطوبت زیاد مورد علاقه این گیاه است. دمای ایده آل و مورد علاقه پتوس، دمای معمولی اتاق است (چیزی بین ۱۸ تا ۲۴ درجه سانتی گراد). در غیر این صورت، با شروع شدن فصل سرما، بهتر است پتوس خود را داخل خانه ببرید.

معرفی گیاهانِ آپارتمانی زینتی: 8 گیاه دم الاغی Donkey Tail Plant

پیشنهاد ما این است که طبیعت را به محیط زندگی خود بیاورید. با وجود گیاهان آپارتمانی در محیط زندگی نه‌تن‌ها ارتباط ما با طبیعت و خارج از منزل… خاک سبک، زهکش و متخلخل تولید شده در گلخانه ملک برای کاشت انواع فیکوس بهترین گزینه است.

خرید سبد گل

برای داشتن گیاهی شاداب و با رشد بالا باید نیاز‌های آن را برطرف کنید. زیرا این گیاه با برگ‌های ریز و متعددی که دارد شبیه به عنکبوت می‌باشد. رشد و مقاومت این گیاه بسیار بالاست و افراد می‌توانند به راحتی آن‌ها را در خانه رشد دهند.

این گیاه، فضای خانه ‌تان را پُر رمز و راز و جذاب می ‌سازد. بر اساس اصول فنگشویی، گیاه بامبو برای خانه بسیار مناسب است و انرژی مثبت را در خانه به جریان می ‌اندازد. گیاه اچوریا بسیار کوچک بوده و نگهداری از آن نیز بسیار آسان است.

✍️ چنانچه گیاه شما از لحاظ میزان رشد سالانه در وضعیت خوبی قرار دارد بهتر است هر سال و با فرا رسیدن فصل بهار اقدام به تعویض گلدان نمایید، در این موارد دقت کنید که تنها گلدانی با یک سایز بزرگتر انتخاب کنید. تغییر یکباره گلدان به چندین سایز بزرگتر علاوه بر مشکلاتی که در روند نگهداری بالاخص آبیاری بوجود می‌آورد، شوک ناشی از جابه‌جایی بیشتری به گیاه وارد کرده و گیاه دیرتر رشد اولیه خود را احیا خواهد کرد.

عمل خوابانیدن هوایی و همچنین پیوند نمونه‌هایی که برگهای ابلق دارند بر روی نمونه‌هایی با برگهای سبز رنگ از دیگر روشهای تکثیر این گیاه است. ریشه های پیچ خورده و متراکم و مقادیر زیاد نیتروژن در خاک باعث قهوه‌ای شدن و ریزش برگها می شود. ریشه های بسیار متراکم نمی توانند از آب کافی یا مواد مغذی ضروری استفاده کنند.

دکمه بازگشت به بالا