علم و سلامتکسب و کار ویژه

آرایش دور چشم چگونه است؟ آرایش زیر چشم و پشت پلک

آموزش آرایش پوست دارای چروک

زیرسازی پوست

نخستین گام برای آرایش، زیرساز اصولی و حرفه‌ای پوست است. اگر زیرسازی پوست را به طور صحیح و حرفه‌ای انجام دهید، می‌توانید نواقص پوستی از قبیل جوش و آکنه، جای جوش، لک‌های پوستی و حتی چین و چروک‌های پوست را نیز تا حد زیادی بپوشانید. جهت خرید تینت لب گلدن بل، کرم پودر گلدن بل و  دیگر لوازم آرایش اصل با ما تماس بگیرید.

پرایمر را فراموش نکنید

استفاده از پرایمر، مهم‌ترین بخش زیرسازی پوست برای میکاپ پوست‌های دارای چین و چروک به حساب می‌آید. پرایمرها، قدرت بالایی در پر کردن و پوشاندن منافذ پوستی دارند و همچنین می‌توانند چین و چروک‌های سطحی پوست را پوشش دهند و سطحی یکدست را برای مراحل بعدی میکاپ به وجود آورند.

پرایمر را 5 تا 10 دقیقه بعد از استفاده از مرطوب کننده به پوستتان بزنید و صبر کنید. این فاصله زمانی برای جذب مرطوب کننده مهم است. در غیر این صورت، پرایمر نمی‌تواند به خوبی جذب شود و نواقص پوستی شما را پوشش دهد.

هنگام استفاده از پرایمر، مقدار مناسبی از آن را در ناحیه اطراف چشم، پیشانی و قسمت گونه‌ها بزنید. سپس به آرامی پرایمر را روی پوستتان پخش کنید و حدود 5 دقیقه صبر کنید. در این مدت، مواد پرایمر جذب پوستتان می‌شود و تا حد زیادی میتواند نواقص پوست را پوشش دهد. اما اگر احساس کردید به مقدار بیشتری پرایمر برای یکدست شدن سطح پوستتان نیاز دارید، می‌توانید دوباره از یک لایه پرایمر دیگر استفاده کنید.

آموتیا، پرایمری فوق‌العاده است و با نمای نهایی مات و مخملی برای میکاپ شما گزینه مناسبی است. پرایمر آموتیا با انواع مختلف پوست سازگار است و به دلیل قدرت جذب بسیار بالایی دارد، در کوتاه‌ترین زمان جذب پوستتان خواهد شد. این پرایمر منافذ و چروک‌های سطحی پوست را کاملا پوشش می‌دهد و سطحی صاف و یکدست را برای دیگر لایه‌های میکاپ فراهم می‌کند.

قدرت ماندگاری پرایمر آموتیا نیز بسیار بالاست و می‌تواند در هر شرایط آب و هوایی، میکاپ شما را به خوبی حفظ کند. فرمولاسیون آن حاوی درصد بالایی از ویتامین E است  و به دلیل وجود این ویتامین، باعث کاهش چین و چروک‌های پوستی می‌شود.آموتیا، فاقد مواد شیمیایی مضر و حساسیت زا مثل پارابن و اسانس‌های شیمیایی است. بنابراین باعث ایجاد حساسیت‌های پوستی و واکنش‌های آلرژیک نمی‌شود و می‌توانید با خیال راحت از این پرایمر برای تثبیت و یکدست کردن میکاپ خود استفاده نمایید.

برای میکاپ پوست‌های دارای چین و چروک، توصیه می شود فونداسیون سبک و فاقد چربی را انتخاب کنید. استفاده از فوندانسیون‌های سنگین و چرب یا کرم‌های سنگین مخصوص گریم، باعث نمایان شدن بیشتر چین و چروک‌های پوستی می‌شوند.این دسته از فوندانسیون‌ها، بعد از مدتی باعث افزایش چربی پوست می‌شوند و میکاپ صورت شما را به کلی خراب می‌کنند.

همچنین این نکته را به خاطر داشته باشید که استفاده از لایه‌های متعدد فونداسیون برای پوشاندن چین و چروک‌های پوستی ممکن است در وهله اول، درصد پوشش بالایی برایتان فراهم کند؛ اما با گذشت زمان باعث انباشته شدن لایه‌های آرایشی و برجسته تر به نظر رسیدن چین و چروک‌های پوست خواهد بود.به علاوه، از به کار بردن فوندانسیون‌های پودری، پنکیک و پودر فیکس برای میکاپ پوست‌های دارای چین و چروک خودداری کنید. محصولات پودری با گذشت زمان باعث خشک شدن پوست و برجستگی بیشتر چین و چروک‌ها می‌شوند. بعد از انتخاب فونداسیون مات، فاقد چربی و سبک، با استفاده از پد یا براش مخصوص، یک لایه از فونداسیون را به صورت یکدست روی پوستتان پخش کنید.

زیرسازی پوستتان را فیکس کنید

بعد از اینکه زیرسازی پوستتان کامل شد، لازم است آن را برای ماندگاری بیشتر آرایش فیکس کنید. برای این کار، توصیه می‌شود از اسپری فیکس کمک بگیرید. همانطور که پیش‌تر هم اشاره شد، استفاده از فیکساتورهای پودری برای پوست‌های دارای چین و چروک گزینه مناسبی به حساب نمی آید.

فونداسیون اکسترا پاور پوپا، قدرت بی نظیری در کاور کردن نواقص پوستی دارد و می‌تواند لک‌های پوستی و چروک‌های سطحی را کاملا پوشش دهد. این کرم پودر، بافت بسیار سبکی دارد و بدون ایجاد حالت چسبندگی، امکان تنفس منافذ پوستی را برای پوستتان فراهم می‌کند.

فرمولاسیون این کرم پودر، ترکیبی از عصاره‌های گیاهی و مرکباتی بهار نارنج  را در خود جای داده است و شادابی و طراوت بسیاری را به پوستتان هدیه می‌کند. این محصول، رنگدانه و پیگمنت بسیار غلیظ و با کیفیتی دارد و مقدار کمی از آن، می‌تواند تمای قسمت‌های پوستتان را پوشش ‌دهد. با استفاده از این کرم پودر، پوستتان کاملا یکدست، مات و مخملی می‌شود.

کرم پودر پوپا، زیرسازی خارق‌العاده‌ای را برای لایه‌های بعدی میکاپ شما خلق می‌نماید. این کرم پودر فاقد سرب، چربی‌های غیر مجاز و پارابن است و از ایجاد هرگونه حساسیت و آلرژی پوستی نیز جلوگیری می‌نماید.

کانسیلر

بعد از زیرسازی کامل پوست، نوبت به آموزش آرایش پلک دارای چروک می‌رسد. اولین مرحله برای آرایش پلک دارای چروک، زیرسازی است و برای این کار، لازم است در اولین قدم کانسیلر مناسبی را انتخاب کنید. کانسیلرها قدرت کاور بسیار بالایی دارند و در محو کردن نواقص و چروک‌های پوستی اطراف پلک نقش مهمی ایفا می‌کنند.

برای استفاده از کانسیلر، مقداری از مایع کانسیلر را به صورت مثلثی در ناحیه زیر چشمتان بزنید. در ادامه با استفاده از ضربه‌های نرم و کوتاه براش یا اسفنج آرایشی، کانسیلر را پخش کنید.

کانسیلر نوت، در چهار طیف رنگی مختلف تولید و عرضه می‌شود و قدرت پوشانندگی بسیار بالایی دارد. این کانسیلر، پد اسفنجی و جاذبی در سمت بالایی خود دارد و با هر بار فشار دادن قسمت پایین این محصول، مقدار مناسبی از کانسیلر به سر اسفنجی آن منتقل می‌شود.این طراحی نوین و منحصر به فرد، استفاده از کانسیلر نوت را تسهیل می‌کند و عملکرد آن را بهبود می‌دهد.

کانسیلر نوت، در فرمولاسیون خود حاوی ترکیب شگفت انگیز ایزومرات ساکارید است که یکی از قدرتمندترین ترکیبات مرطوب کننده به شمار می‌آید.این محصول با نفوذ به عمق منافذ، پوستتان را عمیقا آبرسانی و تغذیه می‌کند و رطوبت مورد نیاز سلول‌های پوستی را تامین می‌نماید.از این رو قدرت بالایی در کاور کردن نواقص پوستی و چین و چروک‌ها اطراف چشم از خود نشان می‌دهد.

پرایمر سایه

استفاده از پرایمر سایه، به طرز شگفت انگیزی می‌تواند چروک‌های پلک بالا را محو کند. همچنین با ایجاد سطحی یکدست، پوست پلک را برای مراحل بعدی میکاپ آماده میکند و ماندگاری آرایش چشم را افزایش می‌دهد.

برای استفاده از پرایمر سایه، مقداری از آن را پشت پلک‌تان بزنید و با ضربه‌های نرم و کوتاه اسفنج یا بلندر آن را پخش کنید.

پرایمر سایه گلدن رز، بافت بسیار سبکی دارد و لایه نازک و ماندگاری را روی پلک شما ایجاد می‌کند. و به همین دلیل نیز باعث ایجاد سنگینی پلک و برجستگی چین و چروک‌های اطراف چشم نمی‌شود. این پرایمر، ماندگاری سایه و لایه‌های آرایشی چشم را افزایش می‌دهد و مانع از خراب شدن آرایش شما می‌شود .همچنین با ایجاد سطحی یکدست، زمینه را برای بهتر دیده شدن آرایش چشمانتان فراهم می‌کند.

سایه چشم

بخش اصلی آرایش چشم را، ترکیب رنگ و نحوه استفاده از سایه تشکیل می‌دهد. اما به خاطر داشته باشید که در انتخاب سایه مناسب برای میکاپ پلک‌های دارای چین و چروک، محدودیت‌هایی وجود دارد؛ استفاده از سایه‌هایی با تم دودی، پررنگ، شاین و اکلیلی باعث برجسته شدن و خودنمایی بیشتر چروک‌های پلک شما می‌شود.

بنابراین توصیه می‌شود از سایه‌های نود، قهوه‌ای روشن یا خاکستری-نقره‌ای برای میکاپ پلک‌های دارای چین و چروک استفاده نمایید. همچنین استفاده از سایه‌های بژ در قسمت گوشه داخلی چشم و ناحیه استخوان ابروها به زیبایی بیشتر آرایش چشمانتان کمک می‌کند.

هنگام استفاده از سایه برای آرایش پلک‌های دارای چین و چروک، از به کار بردن لایه‌های متعدد سایه خودداری نمایید. چون بعد از مدتی باعث به هم ریختن آرایش چشم و نمایان شدن چروک‌های پلک شما می‌شود.

پالت سایه 4 رنگ کاپریس، در طیف رنگ‌های بسیار متنوعی تولید و عرضه می‌شود. پالت رنگ‌های نود این سایه، می‌تواند انتخاب مناسبی برای میکاپ چشم‌های دارای چین و چروک باشد. پیگمنت‌‌های رنگ این سایه بسیار غنی است و با یکبار استفاده، بافت پررنگ و سبکی را روی پوست ایجاد می‌کند. به علاوه، قدرت ماندگاری این سایه بسیار بالاست و با گذر زمان، به خوبی میکاپ شما را حفظ می‌کند.

این سایه، در فرمولاسیون خود حاوی ویتامین E است و ضمن ممانعت از ایجاد چین و چروک، پوست را نیز ترمیم و تقویت می‌کند. سایه چشم کاپریس فاقد تست حیوانی است و باعث واکنش‌های آلرژیک و حساسیت‌های پوستی نمی‌شود.

خط چشم

در میکاپ پلک‌های داری چروک، استفاده از خط چشم‌‌های مایع می‌تواند دشوار و دردسر ساز باشد. وجود چروک پشت پلک، باعث پخش شدن خط چشم مایع می‌شود و آرایش چشم را به کلی خراب می‌کند. از طرفی طراحی حالت‌های مختلف خط چشم با استفاده از خط چشم مایع در این شرایط، کار بسیار دشواری است.به همین دلیل، انواع خط چشم‌های مدادی می‌توانند جایگزین بسیار مناسبی باشند.

هنگام کشیدن خط چشم برای میکاپ پلک‌های دارای چروک، از کشیدن پلک خودداری کنید.برای شروع، با استفاده از مداد مشکی، بن مژه را از قسمت زیرین مژه پر کنید. در ادامه، خط چشم بسیار نازک و ظریفی را پشت چشم بکشید. سپس با استفاده از براش مسطح آرایشی، ناهمواری‌های خط چشم که در اثر چین و چروک‌های پوست به وجود می‌آیند را صاف کنید تا خط چشم یکدست و زیبایی داشته باشید. به علاوه، توصیه می‌شود از طراحی خط چشم‌های ضخیم یا خیلی کشیده برای پلک‌های دارای چروک خودداری کنید؛ این روش باعث ایجاد تیرگی پلک می‌شود و چین و چروک‌های پوستی را بیشتر نمایان می‌کند.

مداد چشم کاپریس، با توجه به رنگدانه مشکی و غنی خود یکی از بهترین جایگزین‌های ممکن برای خط چشم مایع به شمار می‌رود. این خط چشم، به صورت کاملا ضد آب طراحی شده است و بافت بسیار سبکی دارد. بافت مداد بسیار نرم است و این ویژگی، استفاده از آن را تسهیل می‌کند. همچنین به دلیل ماندگاری بسیار بالا در شرایط آب وهوایی گرم و مرطوب، پخش نمی‌شود.

مژه مصنوعی

استفاده از مژه‌های مصنوعی یا اکستنشن‌ها، ترفند حرفه‌ای و هوشمندانه‌ای در میکاپ چشم‌های دارای چین و چروک است. مژه‌های مصنوعی می‌توانند چشمان شما را کشیده‌تر و درشت‌تر از حالت عادی نشان دهند و چین و چروک‌های پلک را تا حد زیادی بپوشانند.

برای استفاده از مژه مصنوعی، توصیه می‌شود از مژه‌های خیلی پر استفاده نکنید. این کار، جلوه‌ای مصنوعی به چهره شما می‌بخشد و باعث کوچکتر شدن ظاهر چشمانتان می‌شود. مژه‌های سبک و با تراکم متوسط می‌توانند انتخاب خوبی برای میکاپ شما باشند.

همچنین اگر قصد استفاده از اکستنشن‌ دارید، تا حد امکان از اکستنشن‌های دسته‌ای استفاده نکنید. استفاده از اکستنشن‌های تکی، جلوه طبیعی و زیباتری را برای چشمان شما خلق می‌کنند.

خط ابرو

یکی از ترفندهای حرفه‌ای برای میکاپ پلک دارای چروک، ضخامت بخشیدن به ابروها است. شما می‌توانید با استفاده از خط ابرو، سایه یا هاشور موقت ضخامت و حالت زیبایی به ابروهای خود ببخشید. این ترفند، جوانی و جذابیت زیادی به چهره شما خواهد داد و همچنین مانع از به چشم آمدن چروک‌های اطراف پلک نیز می‌شود.

رژ لب

استفاده از رژ لب‌های پررنگ، می‌تواند جلوه آرایش شما را دو چندان کند و باعث کمتر دیده شدن چین و چروک‌های قسمت پلک شما نیز بشود.

رژ گونه

رژ گونه، تاثیر بسیاری بر حالت چهره شما دارد و برای پوست‌هایی که دارای چین و چروک هستند، استفاده از رژ گونه‌های مات و کم رنگ، انتخابی بسیار هوشمندانه است.

منبع: چاپار آنلاین

دکمه بازگشت به بالا