عمومیکسب و کار ویژه

چگونگی شارژ کردن کپسول آتش نشانی

در حال حاضر با پیشرفت علم و فناوری و افزایش امید به زندگی، سلامت جسمانی افراد به امری مهم و مورد توجه جامعه تبدیل شده است. کپسول آتش نشانی نوعی تجهیزات است که به طور گسترده در منازل مسکونی و دفاتر تجاری استفاده می شود و یکی از ضروریات است.  آمارها نشان می دهد کسانی که از این نوع کپسول استفاده می کنند، محیط امنی را برای مردم محلی ایجاد می کنند و در پایان شعله های آتش که برای سلامتی مردم خطرناک است بی خطر می کند. کپسول های آتش نشانی انواع مختلفی دارند و بسته به ماده اولیه مخزن آنها کاربردهای متفاوتی دارند.

مطابق با آخرین استانداردهای ساخت و ایمنی، هر کپسول آتش نشانی دارای برچسب هایی است که تاریخ انقضای نوع ماده اولیه را نشان می دهد. مانند هر تجهیزات دیگری در زمینه حفاظت از محیط زیست، هر کپسول آتش نشانی پس از مدتی نیاز به شارژ یا تنظیم دارد. پس حتما شارژ کپسول آتش نشانی تهران را به یک کارگاه با مجوز بدهید. برای این کارگاهی داریم به نام کارگاه شارژ کپسول آتش نشانی، این نوع کارگاه ها با داشتن مجوزهای حرفه ای در این زمینه دارای مکان هایی هستند که با استفاده از نیروهای مجرب و آموزش دیده به موسسات و افراد خدمات ارائه می دهند.

لطفا توجه داشته باشید که برای پر کردن کپسول آتش نشانی باید به یک شرکت معتبر در این زمینه سپرده شود، شاید افراد فاقد صلاحیت و شرکت های غیرمجاز که کپسول های آتش نشانی را شارژ می کنند ممکن است باعث حادثه شوند. خوب نیست. دلیل آن را می توان به صورت زیر توضیح داد: کپسول ها انواع مختلفی دارند با کپسول های آتش نشانی مختلف و شارژ آن ها به نوع کپسول در مقایسه با نیاز شارژ و تجهیزات سایر کپسول ها بستگی دارد. و اعمال و مراحل مختلفی دارد.

کارگاه شارژ کپسول آتش نشانی

شارژ کپسول های آتش نشانی فرآیندی است که به صورت دوره ای انجام می شود و در صورتی که کپسول آتش نشانی شما در بدنه و قسمت های مختلف کپسول مشکلی نداشته باشد، معمولا بر اساس تاریخ انقضا درج شده بر روی کپسول ها می توانید به مراکز تخصصی مراجعه کنید.البته کپسول آتش نشانی باید در اسرع وقت قبل از تاریخ انقضا و با هزینه سالانه شارژ شود.

آسیب دیدن مانومتر

از بین رفتن گیج فشار یا مانومتر کپسول آتش نشانی به دلیل ضربه یا دلایل دیگر یکی از مواردی است که کاربر کپسول آتش نشانی را مجبور می کند در اسرع وقت با مطمئن ترین کارگاه شارژ کپسول آتش نشانی تماس بگیرد. فشارسنج ها نشانگرهایی هستند که فشار داخلی کپسول آتش نشانی را نشان می دهند. آنها این فشار را در داخل کپسول ها ایجاد می کنند، بسته به نوع کپسول ها که معمولاً در محدوده خاصی قرار دارند که معمولاً در بروشور همراه این کپسول ها قابل مشاهده است. کارهایی که باید در اسرع وقت انجام دهید برای بررسی کپسول خود به کارگاه شارژ کپسول مراجعه کنید.

خرابی اجزا دیگر

اگر یکی از قطعات کپسول از جمله مخزن شیلینگ متصل به آن و همچنین سایر قسمت های کپسول به دلایل مختلف مورد آسیب قرار گرفته و صدمه دیده باشد، این یکی از مواردی است که نیاز به مراجعه به کارگاه شارژ کپسول آتش نشانی دارد.

زمانی که به نمایندگی های کارگاه شارژ کپسول آتش نشانی مراجعه می کنید، کارشناسان مربوطه در این زمینه کپسول شما را تحویل گرفته و بسته به نوع کپسول، اقدام به تعمیر و انجام مراحلی می کنند که در زیر به اختصار توضیح داده شده است.

به عنوان اولین قدم، فردی که این موقعیت ها را اداره می کند، ابتدا نوع محفظه را تعیین می کند و آن را به افرادی که تجربه کار با آن نوع محفظه را دارند اختصاص می دهد.

اپراتور با دانش و مهارت لازم در این زمینه با مطالعه ویژگی ها شروع به شارژ کپسول ها می کند، ابتدا مجری این ایستگاه با کمک یک ضامن از خالی بودن این کپسول ها در صورت وجود هر یک از آنها اطمینان حاصل می کند. . در صورت وجود ماده فعال در مخزن کپسول، اپراتور کارگاه از خالی بودن آن مطمئن می شوند بعد اقدام به شارژ می کنند.

مورد دوم این است که کارکنان آتش نشانی قطعات و شکل کپسول را بررسی میکنند و در صورت مشاهده آسیب یا نقص در قطعات قبل از هر اقدامی این موارد را رفع می کنند. نکته بعدی که این کارگران روی آن تمرکز می کنند بررسی قدرت استحکام کپسول است.

ضربه به کپسول به دلایلی از جمله نصب در مکان های ناامن و برخورد اجسام سنگین و دلایل مختلف می باشد. که باید تعویض یا تعمیر شود. بنابراین لازم است به صورت دوره ای این کپسول ها بررسی شود. پس از بررسی و بارگیری کپسول آتش نشانی، برچسب هایی با تاریخ بارگیری و تاریخ انقضا بر روی کپسول اپراتور درج می شود و در مرحله آخر فاکتورهای این کارگاه های شارژ کپسول چاپ می شود و شرح اقدامات انجام شده به همراه قیمت، گنجانده و در دسترس خواهد بود. کپسول ها به گیرندگان تحویل داده می شود. مشتریان گرامی در صورت وجود شک و ابهام در نرخ پرداخت می توانند با در دست داشتن فاکتور تحویل به این مراکز مراجعه کنند، اطلاعات لازم در اختیار شماست.

این نوع کارگاه های شارژ آتش در ایران با مجوزهای مورد نیاز وجود دارد و با مراجعه به این مراکز می توانید بدون اتلاف وقت و انرژی این خدمات را دریافت کنید.

دکمه بازگشت به بالا