عمومیکسب و کار ویژه

معرفی بهترین عطرهای مردانه خاص با پخش بوی عالی

اگرچه انتخاب عطرها به سلیقه، زمان و ترجیحات شخصی افراد بستگی دارد؛ اما باید قبول کرد که بعضی از عطرهای مردانه جزو انواع عطر مردانه خاص محسوب می‌شوند. رایحه‌ها متفاوت است، مد عطرها تغییر می‌کند و هر روز نت‌های جدیدی کشف و امتحان می‌شوند. بااین‌وجود، بهترین عطر های مردانه با ماندگاری بالا تا مدت‌های بسیار طولانی اعتبار و جذابیت خود را حفظ می‌کنند و کمتر کسی است که بتواند از آن‌ها چشم‌پوشی کند و ادکلن‌های مردانه آلفامونته در این دسته قرار می‌گیرند.

عطر مردانه خوب چه ویژگی‌هایی دارد؟

 

به‌غیر از استثناءهای فرهنگی و ترجیحات شخصی، بیشتر عطرهایی که برچسب بهترین ادکلن مردانه دارند حداقل با یکی از ویژگی‌های زیر مرتبط‌اند:

  • رایحه‌های تازه و سبز که اغلب در عطرهای مرکباتی یافت می‌شود.
  • رایحه‌های پررنگ، قوی، فلزی، حیوانی، مشک، خاکی یا چوبی
  • رایحه‌های احساسی و رمانتیک است که جنس مخالف را به خود جذب می‌کند.

اگرچه تعریف مشخصی از خوشبوترین عطر مردانه وجود ندارد؛ اما بر اساس آمار و ارقام تخمینی، نت‌های مرکباتی بیشترین کاربرد را در این عطرها دارند. ترنج، که دارای رایحه‌ای تند و کمی تلخ است، یکی از اعضای شناخته‌شده گروه مرکبات است. لیمو، پرتقال و لیموترش نیز رایحه‌ای پرطراوت و روشنی‌بخش را ایجاد می‌کنند و اغلب با گیاهان یا گل‌های تازه و تند مانند اسطوخودوس، ترکیب خوبی ارائه می‌دهند و برای افرادی با شخصیت‌های آرام و درونگرا مناسب هستند.

گیاهان دارویی هم جزو همیشگی عطرهای مردانه خنک و تند هستند و به عطر عمق و غنا می‌بخشند. آن‌ها برای ایجاد تعادل در رایحه کاربرد دارند و انتخاب مردان جسور و باعتمادبه‌نفس محسوب می‌شوند. استفاده از ادویه‌ها هم در عطرهای مردانه رایج است. عطرهای تازه و روشن، اغلب دارای رایحه فلفلی هستند، دارچین در رایحه‌های گرم و چوبی کاربرد دارد و تونکا و وانیل هم شیرینی، عمق و پیچیدگی را به عطر اضافه می‌کنند و موردعلاقه مردهای کلاسیک‌پسند هستند.

پیشنهاد می‌کنیم کامل‌ترین راهنمای انتخاب عطر مردانه را بخوانید.

معرفی بهترین عطرهای مردانه با قیمت مناسب

بهترین عطرهای مردانه آلفامونته مشابه عطرهای معروف مردانه با قیمت مناسب هستند و دوام و پخش بوی بسیار خوبی دارند. در ادامه به معرفی چند نمونه از این عطرها خواهیم پرداخت.

کنتیننتال پلاس

کنتیننتال پلاس عطر مشابه Aventus Creed است؛ اما قیمت آن به اندازه قیمت عطر مردانه کرید اونتوس بالا نیست. این عطر باعث احساس قدرت، خرد و موفقیت می‌شود و شخصیت قوی و مردانه شما را نشان می‌دهد. عطرهای سبک کرید، استثنایی و جاودانه هستند و باید بخشی از مجموعه عطرهای هر مردی باشند.

عطر کنتینتال پلاس نیز مانند همتای خود با نت‌های بالایی ترنج، انگور فرنگی سیاه، آناناس و سیب شروع می‌شود. نت‌های میانی چوب درخت قان، نعناع هندی، رز، یاس مراکشی است که با نت‌های پایه مشک، خزه درخت بلوط، عنبر سائل و وانیل ترکیب می‌شود و این عطر را به بهترین عطر مردانه تبدیل می‌کند که می‌توانید در تمام مناسبت‌های خاص استفاده کنید.

دل آکوا

Bleu de Chanel توئیست عطری دل آکوا آلفامونته است که به‌عنوان عطری با رایحه معطر چوبی توصیف می‌شود که با ترکیبی از گیاهان معطر به شکوه واقعی خود رسیده است. قیمت عطر مردانه بلو شنل در  ایران بسیار بالاست؛ اما همتای آن یعنی دل آکوا از برند آلفامونته با قیمتی مناسب و ماندگاری و پخش بوی بالا به بازار عرضه شده است. این عطر خنک و تلخ زمستانی با نت‌های مسحورکننده و مرکباتی گریپ فروت، لیمو، نعناع، فلفل صورتی، ترنج و گشنیز شروع می‌شود.

نت‌های میانی، گرم و ادویه‌ای هستند و از رایحه خربزه، یاسمن، چوز هندی و زنجبیل الهام گرفته‌اند و نت‌های پایه، ترکیبی طولانی و ماندگار از رایحه‌های دودی، روایجه‌ی کهربایی، چوب سرو، چوب صندل، نعناع هندی، چوب کهربایی و لادن عنبری هستند که شامه شما را با گرمای باشکوه خود پُر خواهد کرد.

این رایحه سرگیجه‌آور که با تحسین منتقدان مواجه شد، بسیار جسورانه و پرانرژی، اما شیک و باوقار است. مجموع این آکوردهای گرم و آرام در کنار هم نمایانگر جنبه حساس درونی یک جنتلمن هستند که از چالش‌های روزمره استقبال می‌کند.

چلنجرز

اگرچه قیمت چلنجرز با قیمت عطر مردانه تق هرمس قابل مقایسه نیست؛ اما رایحه این دو عطر بسیار مشابه است. این ادکلن تند و تلخ با نت‌های ابتدایی باطراوت پرتقال و گریپ فروت آغاز می‌شود و به‌همین دلیل، جذاب ترین عطر مردانه نام گرفته است. نت‌های میانی فلفل و پلارگونیوم و نت‌های پایه حاوی نت های سدر، نعناع هندی، خس خس و بنزوئین هستند.. این عطر خنک مرکباتی دارای پخش بوی متوسط و ماندگاری بالا است.

چلنجرز آلفامونته یک رایحه چوبی شیپر مردانه است که گرما و تراکم چوبی را با لطافت بنزوئین و درخشش پلارگونیوم ترکیب و رایحه‌ای متمایز ایجاد می‌کند که یادآور هارمونی رابطه انسان و طبیعت است.

مانژر بلک

همه می‌دانند که قیمت عطر مردانه دیور ساواج درست مثل کیفیت آن، بالا است؛ اما عطر مانژر بلک آلفامونته با قیمتی مناسب می‌تواند جایگزین خوبی برای این عطر دیوانه‌کننده باشد. مانژر بلک تند و خنک با تأثیر ماندگاری که بر اطرافیان می‌گذارد، می‌تواند جنبه تعیین‌کننده‌ای از استایل شخصی شما باشد.

نت‌های آغازی این عطر مجلل شامل دو نت فلفل و ترنج است که شروعی تازه و بانشاط به عطر می‌بخشند و نت‌های میانی ترکیبی پیچیده و رازآلود از گیاهان جنگلی مانند شمعدانی، زیره سبز، اسطوخودوس، لامی، فلفل صورتی، خس خس و نعناع هندی است که ویژگی‌های گرم و تند را به عطر اضافه می‌کنند. مانژر بلک با ترکیبی از نت‌های پایه سدر، لابدانوم و آمبروکسان به پایان می‌رسد. این نت‌ها پایه‌ای عمیق و حسی برای عطر ایجاد می‌کنند که به آن کیفیتی ماندگار و خاطره‌انگیز می‌دهد.

خط عطر مانژر بلک مترادف با پیچیدگی، تجمل و ظرافت است و توانسته قلب علاقمندان به عطر در سراسر جهان را تسخیر کند. مانژر بلک آلفامونته از روح ماجراجویی، ناهمواری طبیعت و آزادی جاده‌های رو به شمال جهان الهام گرفته و برای به تصویر کشیدن ماهیت یک مرد مدرن که اعتماد به نفس، مستقل و ماجراجو است، کاملاً کافی است. این عطر تفسیری مدرن از رایحه کلاسیک مردانه با مشخصاتی تازه، تند و چوبی است و با ترکیبی پیچیده از ترکیبات منحصربه‌فرد و به‌یادماندنی، حسی شگفت‌انگیز ایجاد می‌کند.

کروز

کروز آلفامونته مشابه عطر مردانه دیور هوم اینتنس است؛ یک عطر شرقی گلی برای مردان که در سال 2011 عرضه شد و با انفجاری از اسطوخودوس، سدر و خس خس همراه بود. این ادکلن مردانه قیمت مناسب با نت‌های آغازین اسطوخودوس، ترنج و مریم گلی شروع می‌شود و یک رایحه پودری آشنا را تداعی می‌کند. نت‌های میانی، گل زنبق، گل ختمی، مشک، عنبر، هل و کاکائو هستند؛ یک مجموعه گرم و شیرین! و نت‌های پایانی، نعناع هندی، چرم و خس خس است که اعتبار این عطر مرموز محسوب می‌شوند.

رایحه این عطر عالی است و به نوعی حسی لذیذ، کرمی و کاملاً مسحورکننده دارد. عطرهای شرقی و پودری مانند کروز، بیشترین درخشش را در پاییز و زمستان دارند و می‌توانند برای محل کار، قرارهای ملاقات و موقعیت‌های رسمی عالی باشند.

دکستر

دکستر توئیست عطری مرتبط با عطر مردانه اينوكتوس است که شاید به‌جرئت بتوان گفت خوشبوترین عطر مردانه در ایران به شمار می‌رود. Invictus به زبان لاتین به‌معنای «شکست‌ناپذیر» و نشان‌دهنده قدرت، پویایی و انرژی است. همتای آن یعنی دکستر آلفامونته با گریپ فروت تازه، نارنگی ماندارین و آکوردهای دریایی آغاز می‌شود و خنکای ملایمی را به مشام هر جنبنده‌ای می‌فرستد. نت‌های میانی شامل برگ بوی معطر و یاس هستند و با پایه‌ای چوبی از چوب گایاک، نعناع هندی، خزه بلوط و عنبر به تکامل می‌رسند. قدرت و انرژی پویا از ویژگی‌های این عطر است و گفته می‌شود برای یک قهرمان مطلق طراحی شده که هم مورد چالش و هم مورد برکت خدایان قرار گرفته است.

← جهت خرید عطرهای مردانه معرفی شده به صورت اینترنتی کلیک کنید →

سخن پایانی

قبل‌از خرید عطر مردانه این را باید بدانید که رایحه هر عطر بسته به نوع پوست و ترکیبات شیمیایی بدن افراد می‌تواند متفاوت باشد؛ بنابراین، همیشه توصیه می‌شود قبل‌از انتخاب نهایی، عطر را روی پوست خود امتحان کنید تا ببینید در ترکیب با شیمی بدن شما به چه رایحه‌ای می‌رسد. پیشنهاد ما به شما این است حداقل یکبار عطرهای مردانه آلفامونته را امتحان کنید.

دکمه بازگشت به بالا