بین الملل

آزادی را در ایران و اسلام احساس کردم/ از کودکی علاقه بسیاری به حجاب داشتم

آزادی را در ایران و اسلام احساس کردم  از کودکی علاقه بسیاری به حجاب داشتم

بانوی مسلمان مکزیکی با بیان اینکه زن در ایران عزیز و ارزشمند است، گفت: مکزیک سومین رتبه در زن کشی را دارد و من به عنوان یک زن آزادی را در ایران و اسلام احساس می‌کنم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری آنا، «سوخی اینوخوسا کُلین» بانوی مسلمان مکزیکی در مراسم «بصیرت فاطمی و مهدوی در مکتب سردار سلیمانی» در دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت با بیان اینکه در خانواده‌ای مذهبی در شمال مکزیک بزرگ شده است، اظهار کرد: از همان ابتدا سؤالات زیادی داشتم؛ مانند اینکه چرا در مسیحیت خدا سه نفر (تثلیث و سه‌گانه‌باوری) است؟ یا چرا در معابد بودا این همه مجسمه و بت وجود دارد؟

وی با بیان اینکه پس از آشنایی با همسرم با اسلام آشنا شدم و گمشده خود را پیدا کردم، ادامه داد: پس از خواندن «سوره‌های حمد و توحید» به یگانگی خداوند آگاه شدم.

آزادی را در ایران و اسلام احساس کردم/ از کودکی علاقه بسیاری به حجاب داشتم

این بانوی مسلمان مکزیکی بیان کرد: حجاب را قبل از اسلام آوردن نیز قبول داشتم؛ چراکه کاتولیک‌ها حجاب دارند و از کودکی علاقه زیادی به حجاب داشتم.

اینوخوسا کُلین با بیان اینکه برای رشد و تربیت سالم خانواده و فرزندانم تصمیم گرفتیم به ایران مهاجرت کنیم، افزود: از نظر من خانواده‌ای که تحت‌نظر تعالیم اسلام تربیت شود، سالم است.

وی با بیان اینکه نگاه به زن در ایران با سایر کشور‌ها تفاوت دارد؛ چراکه زن در ایران عزیز و ارزشمند است، افزود: مکزیک سومین رتبه را در زن‌کُشی دارد و این به معنای آزادی زنان نیست و من به‌عنوان یک زن آزادی را در ایران و اسلام احساس می‌کنم.

نشر بین المللی

تحلیلگر اخبار خارجی با تمرکز بر رویدادهای آموزشی و تحصیلی جهانی. با توانایی درک عمیق از چالش‌ها و موفقیت‌های آموزش و تحصیل در جهان، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای آموزشی، تحولات در آموزش و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی منحصر به فرد، به شما دیدی جامع از تحولات آموزشی و تحصیلی جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا