از انسان تا تلویزیون و سنگ‌ها، این کوسه به هیچ چیز رحم نمی‌کند!

به گزارش خبرگزاری تی تی آنلاین،دقیقا مشخص نیست که کوسه‌های ببری از چه چیزی تغذیه می‌کنند؛ آن‌ها از پرندگان دریایی، سایر کوسه‌ها، انسان،ها، لاستیک‌ها، پلاک‌ها و حتی یک تلویزیون‌های کوچک یک گاز می‌گیرند.

اما یکی از این شکارچیان دریایی نمی‌توانست Tachyglossus aculeatus را کاملاً ببلعد.

این حادثه در سواحل جزیره اورفئوس در شمال کوئینزلند اتفاق افتاد. نیکلاس لوبیتز، زیست شناس دریایی از دانشگاه جیمز کوک استرالیا، لحظه حیرت انگیز کوسه 3 متری را که صبحانه خاردار خود را بیرون می ریزد، ثبت کرد.

شکار کوسه لحظه استفراغ نماد استرالیایی‌ها/ عکس

Tachyglossus aculeatus پستانداری بومی استرالیا و گینه نو است. این حیوان دارای خارهای بلند و کلفت است که در میان این خارها موهای کوتاهی نیز می‌روید. این حیوان دارای یک سر کوچک و یک پوزه دراز است.

لوبیتز گمان می کند که این استفراغ نتیجه ترکیبی از استرس و سوء هاضمه بوده است.

مشخص است که کوسه‌های ببری هر چیزی را خواهند خورد. آنها یک لاشخور نیز هستند. لوبیتز می‌گوید:« من فیلم‌هایی را دیده‌ام که آنها بدون دلیل سنگ می‌خورند.»

در حالی که اکیدنا (نام کوسه) مطمئناً جایزه اول را برای خاردارترین طعمه می‌گیرد، این تیم در یک موقعیت جداگانه در طول مدتی که در دریا بودند، یک کوسه عجیب و غریب را مشاهده کردند. این بار یک کوسه ببری نیمی از فیل دریایی را استفراغ کرد.

به نظر می‌رسید که هر دو کوسه پس از بازگشت دوباره بهبود یافته‌اند و قبل از فرستاده شدن به دریا، به ردیاب‌های صوتی مجهز شدند.

منبع: SCIENCE ALERT

227227

دکمه بازگشت به بالا