اجتماع و خانوادهکسب و کار ویژه

از چه زمانی شلوار بارداری بپوشیم

با بزرگ شدن و برآمده شدن شکم در بارداری پوشیدن لباس‌های همیشگی ممکن نیست اما نیازی هم نیست که لباس‌های بارداری مانند شلوار واید زیادی تهیه کنید. در اینجا نکات و ترفندهایی را به شما آموزش می‌دهیم که می‌تواند کمک کند در عین زیبا لباس پوشیدن و شلوار فصل بهار از نظر اقتصادی به صرفه عمل کنید. بعلاوه به شما خواهیم گفت که از کی لباس بارداری و شلوار بهار بپوشیم و چه زمانی باید برای خریدن لباس های بارداری اقدام کنید؟

از کی باید لباس بارداری بپوشیم؟

اکثر خانم‌ها می‌توانند تا پایان سه ماهه نخست بارداری از لباس‌های معمول خود استفاده کنند به همین سبب معمولا تا قبل از 6 ماهگی نیازی به لباس‌های بارداری و شلوار واید نخواهید داشت. اما به هر حال برای راحت بودن در این زمان و رشد بهتر جنین در رحم توصیه می شود لباس‌های آزادتر بپوشید و تا جای ممکن از پوشیدن لباس‌های تنگ خودداری کنید.

بنابراین وقتی می پرسید که از کی لباس بارداری و شلوار فصل بهار بپوشیم، باید به شما بگوییم وقتی در ماه چهارم یا پنجم بارداری وارد می‌شوید بهتر است لباس‌های آزادتر و بارداری مانند شلوار بهار بخرید. اغلب خانم‌ها از همین ماه لباس بارداری تهیه می‌کنند و برخی دیگر تا 6 ماهگی صبر می‌کنند.

به چه لباسی نیاز دارید؟

لباس‌های بارداری و شلوار واید و همچنین شلوار بهار در انواع و اقسام گوناگونی در بازار موجود است اما نیازی نیست هزینه بالایی را صرف آن کنید. می‌توانید به سادگی آیتم‌هایی را با هم ترکیب و هماهنگ کنید. این موضوع را هم به خاطر داشته باشید که بعد از زایمان نیز می‌توانید برخی از همین لباس‌ها شلوار فصل بهار را تا مدتی به تن کنید.

برخی لباس‌هایی که شاید به آن نیاز پیدا کنید شامل موارد زیر است:

  • سینه بند
  • لباس زیر راحت و نخی
  • دو جفت شلوار بارداری
  • دامن یا سارافن بارداری
  • لباس بارداری
  • ژاکت بارداری
  • تیشرت بارداری
  • کفش راحت و صاف

مقداری از لباس‌های خود را می‌توانید در دوران بارداری هم استفاده کنید. جوراب‌های شلواری، ژاکت‌ها و سینه‌بندها ممکن است در دوران بارداری هم مصرف شوند. می‌توانید کمربند بارداری برای شلوار جین و شلوارهای معمولی خود بخرید تا مدت طولانی‌تری از آن استفاده کنید.

از چه زمانی شلوار بارداری بپوشیم
از چه زمانی شلوار بارداری بپوشیم

چطور در دوران بارداری سینه بند انتخاب کنیم؟

پوشیدن سینه بند در دوران بارداری الزامی نیست اما در خانم‌هایی که سینه‌های بزرگی دارند پوشیدن سینه بند می‌تواند به راحتی بیشتر کمک کند. در اوایل بارداری سینه‌ها برای شیردهی آماده تغییر می‌شوند و بیشتر تغییر در سایز سینه در 16 هفته آخر نمایان خواهد شد. بستن سینه بند مناسب می‌تواند از پستان‌ها حمایت کرده و به راحتی مادر کمک کند.

سینه بندهای معمولی مناسب دوران بارداری یا شیردهی نیستند. با آغاز تغییر سایز سینه و آغاز شیردهی استفاده از سینه‌بندهای معمولی به سینه‌ها فشار وارد می‌کند و احتمال بسته شدن مجاری شیری را افزایش می‌دهند. با این وجود این موضوع بستگی زیادی به جنس سینه بند دارد. برخی خانم‌ها در دوران بارداری از سینه بندهای راحت معمولی استفاده می‌کنند و برخی دیگر با سینه بندهای ورزشی راحت تر هستند.

از کی لباس بارداری بپوشیم و چطور در هزینه‌ها صرفه جویی کنیم؟

قبل از 6 ماهگی لباس بارداری نخرید، زیرا نمی دانید که در موعد مقرر به چه سایزی نیاز خواهید داشت. تی شرت‌های راحت و گشاد و استرج بخرید.

لباس‌های بارداری را در زمان حراج تهیه کنید.

یک لباس را با کفش و تزئینات و جواهرات گوناگون ست کنید تا متفاوت و زیبا شود.

با جابجا کردن دکمه و استفاده از کمربندهایسوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

پوشیدن شلوار تنگ در بارداری برای مادر دشوار و برای جنین مضر هست، اگر در حال تجربه اولین بارداری هستید بهتر است در مورد زمان و نحوه پوشیدن لباس اطلاعات کسب کنید. بارداری یکی از زیباترین و جذاب‌ترین و در عین حال پر دغدغه‌ترین دوران زندگی هر خانم بارداری محسوب می‌شود.

این دوران با تغییراتی در ظاهر و خلقیات برای بانوان همراه است. هم‌چنین زنان باردار با تغییر در ظاهر و تغییر در سایز نیازمند استفاده از لباس‌ها بارداری و شلوار واید خواهند بود. شلوار بارداری یکی از مهم‌ترین لباس‌ها در دوران بارداری است. پوشیدن شلوار در بارداری به حفظ راحتی مادر و جنین کمک بسیاری خواهد کرد. در ادامه توضیحات لازم در مورد شلوار بارداری داده شده است. در صورت وجود سوال می‌توانید دریافت کنید.

شلوار بارداری چیست؟

پوشیدن شلوار در بارداری یکی از ضروریات دوران بارداری است. منظور از شلوار بارداری، شلواری است که زنان باردار در دوران بارداری می‌پوشند.

این نوع شلوارها متناسب با سایز شکم و پیشرفت بارداری تا پایان بارداری قابل استفاده است. البته بعد از دوران بارداری هم‌چنان مشکل سایز وجود دارد. بهتر است در دوران شیردهی که هنوز به سایز قبل از بارداری برنگشته‌اید از شلوار بارداری استفاده کنید. برای آشنایی با مراقبت های مربوط به کلیک کنید.

چرا زنان باردار باید شلوار بارداری تهیه کنند؟

همان‌طور که اشاره کردیم پوشیدن شلوار در بارداری به راحتی بیشتر مادر و جنین کمک می‌کند.

شلوارها بارداری به دلیل اینکه در قسمت شکم، آزاد و گشاد هستند بنابراین هیچ‌گونه فشاری به جنین وارد نمی‌کنند. پوشیدن شلوار در بارداری علاوه بر این که راحتی شما را فراهم می‌کند، در انجام کارها روزمره‌تان خللی وارد نخواهد کرد.

شلوار بارداری قابلیت تنظیم سایز و استفاده در تمام دوران بارداری را دارد.

زمان خریدن شلوار بارداری

با شروع هفته ۱۳ یا ۱۴ بارداری یا به عبارت دیگر با آغاز سه ماهه دوم احساس می‌کنید که لباس‌های قبلی دیگر اندازه‌تان نیست.

بنابراین خرید و پوشیدن شلوار در بارداری از سه ماهه دوم یک ضرورت محسوب خواهد شد. با داشتن شلوار بارداری مناسب، راحتی و آسودگی بیشتری برای خود و فرزند دلبندتان فراهم کنید.

فاکتورهای انتخاب شلوار بارداری

مهم‌ترین معیار و فاکتور برای انتخاب شلوار مناسب بارداری “راحتی” شلوار است.

عواملی مانند جنس پارچه، قابلیت کشسانی و انعطاف‌پذیری شلوار در میزان راحتی شلوار بارداری اثرگذار است.

پارچه شلوار باید ضد حساسیت، نرم و لطیف باشد. از شلوارهایی که حاوی مواد پلاستیکی هستند را انتخاب نکنید.

شلوارها حاوی مواد پلاستیکی یا از جنس الیاف مصنوعی می‌توانند مشکلاتی از قبیل عفونت‌های پوستی، قارچ و… را ایجاد کنند.

جنس شلوار را متناسب با فصل انتخاب کنید. شلوارها از جنس نخ و کتان مناسب فصل تابستان، شلوارها ضخیم‌تر و گرم‌تر مناسب فصل زمستان هستند.

انواع مدل‌های شلوار بارداری

شلوارهای بارداری در طرح، رنگ، جنس و مدل‌ها مختلف در بازار موجودند. بهتر است قبل از خرید شلوار بارداری با انواع مدل‌ها آشنا شوید تا بهترین انتخاب خود را داشته باشید.

شلوارکشی بارداری

دور کمر این شلوار‌ها کشی است. شلوارهای بارداری کشی در سه مدل دیده می‌شوند که شامل شلوار با کمربند کشی زیر شکم، شلوار با کش جانبی در پهلو، شلوار با پوشش کشی روی شکم هستند.

استفاده از شلوار با کمربند کشی ممکن است در ماه‌های بالا بارداری راحت نباشد.

شلوارها که کش جانبی در پهلو دارند برای بانوانی مناسب است که تمایلی به پوشیدن شلوارهای گشاد ندارند. این نوع شلوار فاق کوتاهی داشته و نشست و برخاست با آن کمی مشکل است.

اگر می‌خواهید برای انجام کارها روزمره به مشکل نخورید از شلوار با پوشش کشی روی شکم استفاده کنید.

شلوارجین بارداری

پیشنهاد می‌کنیم اگر به پوشیدن جین علاقه دارید از شلوار جین بارداری استفاده کنید. این نوع شلوارها در طرح و رنگ‌های مختلف در بازار موجود است.

شلوارکتان بارداری

جنس کتان نسبت به جین راحت‌تر بوده و حین انجام فعالیت‌های روزمره احساس راحتی بیشتری را فراهم می‌کند.

شلوار دکمه‌دار بارداری

در قسمت جلویی شلوار چندین دکمه وجود دارد. شلوار دکمه‌دار را علاوه بر دوران بارداری، پس از بارداری نیز می‌توانید استفاده کنید.

شلوارلگینگ بارداری

لگینگ محبوب‌ترین شلوار بارداری محسوب می‌شوند. تنوع طرح و رنگ بسیار بالایی در این مدل شلوار وجود دارد. توجه داشته باشید که لگینگ بارداری جنس نازکی داشته و مناسب فصل زمستان نیست.

عوارض پوشیدن شلوار تنگ در دوران بارداری

شلوار تنگ به طور مستقیم بر جنین تاثیر نمی‌گذارد. اختلال در خون‌رسانی به جنین از جمله تاثیرات پوشیدن لباس تنگ در دوران بارداری است.

پوشیدن شلوار تنگ منجر به اختلال در حرکت جریان هوا شده و از طرف دیگر مشکلاتی از قبیل عفونت‌های قارچی، واژینیت و سوزش و خارش دممکن است هنوز خبر بارداریتان را پنهان نگه داشته باشید ولی چطور می توانید شواهد فیزیکی آن را مخفی کنید؟

چه موقع باید پوشیدن لباس حاملگی را شروع کنید؟ بسیاری از خانم ها تا ماه چهارم همان لباس های معمولی شان را می پوشند ولی قانون قطعی در این مورد وجود ندارد. اول طرفین شکمتان کمی جلوتر می آید، شلوار برایتان تنگ می شود و پوشش بالاتنه به سمت بالا کشیده می شود. حتی قبل از اینکه علائم ظاهری حاملگی پدیدار شوند در ماه سوم یا سه ماهه دوم متوجه خواهید شد که با پوشیدن شلوار حاملگی احساس راحتی بیشتری می کنید اگر چه لباسهای قبلی تان را هم راحت است ولی لباس گشادتر راحتتر خواهد بود. (زیرا شلوار حاملگی مانند شلوارهای معمولی به نظر می رسد ولی شلوارهای معمولی تنگتر از آن هستند و اغلب جزء اولین لباسهایی هستند که خانم ها می پوشند. ممکن است در آغاز نیاز باشد کمربندتان را بالاتر ببندید اما اگر شلوار را زیر یک پیراهن بلند و گشادتر بپوشید شاید کسی نتواند حدس بزند که شما باردار هستید.

اگر این اولین بارداری شما نباشد و یا اگر دو قلو باردار باشید ممکن است نیاز باشد لباس حاملگی را از ماه دوم بپوشید.

ممکن است هنوز خبر بارداریتان را پنهان نگه داشته باشید ولی چطور می توانید شواهد فیزیکی آن را مخفی کنید؟ در اینجا چند راه پنهان کردن دور کمر پیشنهاد شده است:

کتهای کوتاهی که جلو آنها دگمه دارد کمر شما را پنهان می کند. (در هوای سرد ژاکت پشمی جلوباز بلند نیز همین کار را انجام می دهد.)

یک پیراهن گشاد یا یک ژاکت بلند که روی یک شلوار چسبان و یا یک دامن بلند و باریک قرار گیرد.

جای زیادی برای باز شدن دارد و کسی متوجه شکمتان نمی شود.

مخصوصاً روسری های مستطیل شکل توجه دیگران را به گردن شخص جلب می کند و قسمت میانی پنهان می شود. و روسری های شال مانند نیز برای پوشاندن مناسبند و آن قدر بلند نیستند که شما احساس ناراحتی کنید.

اگر بدون درز باشد و بدون اینکه به بدن بچسبد آزاد روی آن قرار گیرد بعد از اینکه دور کمر شما تغییر کرد بسیار مناسب است البته قبل از اینکه شکم شما ظاهر شود.

– هر چه زودتر از لباس زیرهای ۱۰۰ درصد نخی استفاده کنید زیرا هم راحت تر هستند و هم رطوبت را جذب می کنند.

– اگر نمی خواهید از لباس زیر حاملگی (که یک نوار پهن روی شکم قرار می گیرد) استفاده کنید، یک لباس زیر مدل مایو دو تکه انتخاب کنید که زیر شکم شما قرار گیرد و شاید لازم باشد یک سایز بزرگتر بخرید.

– لباس زیرتان را حتما طوری انتخاب کنید که قسمت میانی آن نخی و دولایه باشد تا ترشحات واژن را جذب کند.

بهترین نوع لباس زیر در بارداری

– بهترین نوع لباس زیر بالاتنه نوع ورزشی و بدون سیم است. (و برای خواب هم راحت تر است.)

– حتما لباس زیر بالاتنه را چند سایز بزرگتر بخرید زیرا دیگر مجبور نیستید چند هفته بعد دوباره یکی دیگر بخرید.

– اگر هنگامی که قلاب پشت لباس زیرتان را می بندید راحت باشد، همانطور که قفسه سینه بزرگ تر می شود آن هم بزرگتر می شود.

– اگر از لباس زیر سیمدار استفاده می کنید مراقب باشید که اگر سیم آن سینه شما را فشار دهد ممکن است مجاری شیر را مسدود کند. سعی کنید فقط از لباسهای مخصوص حاملگی استفاده کنید زیرا حتی بزرگترین سایز نوع سیمدار آن راحت نیست.

– هنگامی که راجع به شلوار چسبان یا جوراب شلواری حاملگی صحبت می شود منظور این نیست که چند سایز بزرگتر از قبل از بارداریتان بخرید. شلوارهای چسبان حاملگی دور کمر گشادتر و فاق بلندتری دارند ولی قسمت پایین آن فرقی با شلوار معمولی ندارد.

آیا حقیقت دارد که پاهایم در دوران بارداری بزرگتر می شوند؟

شما به همان میزان که نیاز به جایگزینی لباس زیر جدید دارید کفش نو نخواهید خرید، ولی بیشتر خانم ها متوجه می شوند که قبل از پایان ۹ ماه پاهایشان بزرگتر می شود. علت آن این است که هورمونهایی که در دوران بارداری ترشح می شوند تاندنها را نرم می کند و باعث بزرگ شدن پاها می شود مخصوصا اگر اضافه وزن شما بیشتر از ۱۳ کیلوگرم باشد. در تحقیقی که اخیرا انجام گرفته بیش از نیمی از خانم ها اظهار داشته اند که کلاً ۱ سایز شماره کفششان بزرگتر شده است. پوشیدن کفش محکم و بدون پاشنه که کاملاً اندازه پا باشد از ایجاد بسیاری از مشکلات جدی پاها جلوگیری می کند.

اگر خانم باردار زشت تر به نظر بیاید صاحب دختر خواهد شد؟

مادربزرگهای عاقل دوست دارند بگویند که جوش صورت و رنگ پریدگی چهره نشانگر نوزاد دختر است که در واقع “زیبایی شما را دزدیده است. اگر مسئله جنس گرایی را کنار بگذاریم می بینیم که این طور نیست که یک خانم چه باردار و چه غیر باردار همیشه و هر روز بسیار زیبا به نظر برسد. روزهایی هم هستند که قیافه هرکس خسته و معمولی است.

ر زنان باردار خواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا