علم و سلامت

انتقال هشت مادر باردار از مناطق سخت گذر لرستان

تی تی آنلاین/لرستان رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی لرستان از انجام هشت سورتی پرواز بالگردهای اورژانس ۱۱۵ استان در یک روز خبر داد.

محسن آدینه‌وند امروز چهاردهم خرداد در جمع خبرنگاران گفت: از ساعت ۹ صبح تا ۱۶ عصر امروز به دنبال تماس‌هایی با مرکز پیام اورژانس ۱۱۵ مبنی بر نیاز به خدمات اورژانسی مادران باردار پرخطر و همچنین پس از هماهنگی با مرکز هدایت عملیات و بحران (EOC) استان بلافاصله بالگرد اورژانس هوایی‌ شهرستان‌های خرم‌آباد و  الیگودرز به مناطق مرگسر ،اشترلون، پز علیا، سوزر، مالو  در استان لرستان و روستای شوله در شهرستان کوهرنگ استان چهارمحال بختیاری اعزام و مادران باردار تحت مراقبت‌های کامل درمانی به بیمارستان‌های شهید رحیمی خرم‌آباد و  امام جعفر صادق (ع) الیگودرز انتقال یافتند.

رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی استان در ادامه با تقدیر از همکاران اورژانس هوایی استان افزود: در حین مسیر انتقال به بیمارستان و با توجه به شروع فرایند زایمان یکی از مادران باردار، اقدامات لازم و عملیات تسهیل فرآیند توسط تیم درمانی انجام شد و مادر در بالگرد اورژانس هوایی زایمان کرد.

آدینه‌وند خاطرنشان کرد: تمامی عملیات‌های امدادی امروز با تلاش تیم پرواز و کارشناسان فوریت‌های پزشکی با موفقیت صورت گرفت.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا