عمومیکسب و کار ویژه

انواع عملگرهای شیرآلات صنعتی

شیرآلات انواع گوناگونی به لحاظ جنس، شکل ظاهری، برند و نوع کاربری دارند و جایگاه ویژه ای در تاسیسات ساختمان و همچنین به عنوان اکسسوری های کاربردی در دکوراسیون خانه ها و ساختمان ها نقش دارند. شیرآلات ابزاری از جنس فلز هستند که برای تنظیم یا قطع و وصل جریان آب گرم و سرد مورد استفاده قرار می گیرد، کاربرد مهم شیرآلات بهداشتی در خانه ها برای آشپزخانه، سرویس بهداشتی و حمام تعریف می شود. انتخاب مدل های متنوع شیرآلات بهداشتی متناسب با نیاز و سبک شما در فروشگاه بسیار مهم بوده است

شیرآلات صنعتی نوع دیگری از شیرآلات هستند که ابزارهای ضروری در صنعت محسوب می شوند. این محصول وسیله مکانیکی هستند که طی یک فرآیند فشار و جریان سیال را در خط لوله ها و شبکه‌ های لوله‌ کشی و محیط‌ های صنعتی کنترل می کند و دارای انواع گوناگون برای کاربردهای مختلف است. در صورت خرید شیرآلات می توانید با کارشناسان بازرگانی خانی تماس بگیرید و از مشاوره رایگان ما بهره مند شوید.

انواع شیرآلات

انواع شیرآلات به شکل شیرآلات مدرن ساختمانی و و شیرآلات صنعتی وجود دارد، اگرچه عملکرد اصلی انواع شیر آب، توزیع و انتقال آب است.

با توجه به قسمت های مختلف خانه و محل کار، مثل حمام، سرویس بهداشتی یا ، این اقلام با ویژگی های خاصی عرضه می شوند.

اجزای اصلی شیرآلات صنعتی شامل بدنه، درپوش و کلاهک، تریم، عملگر و پکینگ یا طناب های آب بند می شوند.

این محصول نیز دارای مدل های بسیاری است که هریک برای کاربردهای مختلف استفاده می شوند.

شیرهای توپی، شیرهای ایمنی، شیرهای کروی، شیرهای کشویی، شیرهای یکطرفه، شیرهای کنترل، شیرهای سوزنی، شیرهای تنفسی ، شیرهای مخروطی و شیرهای دیافراگمی انواع شیرآلات صنعتی هستند.

شیرآلات صنعتی از نظر جنس بدنه به دو دسته و تقسیم بندی می شوند.

شیرآلات صنعتی نقش مهمی در صنایع دارند و کاربردهایی نظیر قطع و وصل و کنترل جریان سیستم های تهویه و سیستم های انتقال سیال دارند.

شیرآلات صنعتی برای بهینه کردن شرایط عملکرد خطوط انتقال کاربرد دارند و می توانند در بخش های بالادستی، میان دستی و پایین دستی نصب شوند.

صنایع نفت و گاز زیرمجموعه خطوط انتقال محسوب شده و برحسب شرایط فشاری و دمایی و عملکردی در این صنعت از شیرهای مختلفی استفاده می شود.

نوع سیال عامل مهمی در انتخاب شیرآلات صنعتی ازجمله جنس بدنه آن، جنس دیسک و نوع عملگر است.

شیرآلات صنعتی شامل شیرآلات کشویی که برای قطع و وصل جریان آب، شیرآلات پروانه ای برای کنترل دبی جریان سیال، شیرآلات یکطرفه برای کنترل جهت جریان، شیرآلات فشار شکن برای کنترل فشار جریان و صافی برای تمیز کردن مسیر جریان می شود.

نوع اتصال شیرآلات چدنی به صورت فلنجی بوده و هرکدام از شیرآلات چدنی نیاز به دو فلنج دارد، نوع اتصال شیرآلات برنجی به شکل دنده ای است.

عملگر شیرآلات صنعتی بر اساس کاربرد به صورت دستی یا غیردستی است.

عملگرهای دستی به صورت گیربکسی یا اهرمی هستند که در جت عقربه های ساعت یا خلاف عقربه های ساعت شیر باز یا بسته می شود.

عملگر این شیرآلات وسیله ای است که یک حرکت چرخشی یا خطی را ایجاد می کند و این کار را بعد از دریافت پیام از سیستم های کنترلی انجام می دهد.

در بعضی از کاربردها، کنترل شیرآلات به صورت دستی ممکن نیست و یک عملگر روی آنها نصب می شود، شیرآلات با سایز بزرگ که تحت فشار هیدروستاتیکی زیادی قرار دارند.

شیرآلاتی که کنترل آنها از محلی دور دست انجام می شود، زمانی که زمان باز و بسته کردن و کنترل شیرآلات خیلی زیاد باشد.

انواع عملگرهای شیرآلات صنعتی

انواع عملگرهای شیرآلات صنعتی  وجود دارند کانند عملگر الکتریکی که توسط نیروی برق کار می کند و باعث باز و بسته یا تنظیم شیرآلات می شود.

عملگر پنوماتیکی که با کمک نیروی باد و هوای فشرده، گشتاور لازم برای تنظیم حالت های مختلف شیرآلات را تامین می کند.

عملگر هیدرولیکی  که نیروی لازم برای تنظیم حالت های شیرآلات را به واسطه نیروی روغن بر پایه نفت خام ایجاد می کند.

یکی دیگر از انواع عملگرهای این شیرآلات عملگر سلونوئیدی است که خود نوعی از عملگرهای برقی است.

کاربرد شیرآلات صنعتی

تمامی شیرآلات صنعتی  دارای مکانیسم یکسان هستند و تنها از لحاظ ساختمانی با یکدیگر تفاوت دارند.

کاربرد شیرآلات صنعتی مانند شیر دروازه ای ایجاد ارتباط بین دوجریان سیال و یا قطع کامل است، یعنی یا کاملا بسته باشد یا باز، مناسب نبودن شیر دروازه ای برای حالت نیمه باز به دلیل حساس بودن آنها در مقابل سایش است.

باز و بسته کردن شیرهای دروازه ای معمولا به زمان زیادی نیاز دارد و در مواردی که نیاز به باز و بسته شدن سریع شیر باشد، کاربرد ندارد.

کاربرد این شیرآلات ازجمله شیر کنترل که قبلا برمبنای پارامترهای اولیه ای نظیر دامنه، جریان، افت فشار و … بوده است اما در حال حاضر بر پایه تاکید بر هزینه ها است.

شیرآلات صنعتی کنترل نه تنها باید از لحاظ هزینه های اولیه و هزینه های تعمیراتی مناسب باشند، بلکه در عین حال باید خواص کنترلی خوبی نیز داشته باشند.

شیر کروی ظاهری کاملا کروی دارد به گونه ای که مایع از نقطه ورود به شیر تا خروج از آن ۱۸۰ درجه تغییر جهت می دهد و ساختمان داخلی شیرآلات صنعتی کروی باعث این تغییر می شود.

نیازی نیست شیرهای کروی به صورت کامل باز باشند و این مزیت مهمی است، چون در این حالت فرسوده نمی شوند.

از شیرهای کشویی بیشتر در محل هایی استفاده می شود که بخواهند جریان سیال را به طور کامل باز و بسته کنند، از خواص شیرآلات صنعتی کشویی کم بودن افت فشار در طول آن  است و سر راه لوله های طویل کاربرد دارد.

گروه تولیدی و صنعتی بیش از 10 سال است که در حوزه تولید و فروش عمده شیرآلات صنعتی و پتروشیمی مشغول به فعالیت می باشد. هدف از راه اندازی سایت خانی استور اطلاع رسانی صادقانه در خصوص آخرین محصولات شرکت خانی به همراه قیمت های به روز و معتبر و همچنین ارائه اطلاعات دقیق و کامل درباره انواع مختلف اتصالات و شیرآلات صنعتی کارخانه جات می باشد.

در فرآیندهای صنعتی با طیف بزرگی از انواع سیالات مواجه هستیم که هر کدام از آنها دارای خصوصیات فیزیکی و شیمیایی متفاوتی هستند. مثلاً همین آب در نهایت سادگی می‌تواند تبدیل به بخار داغ و پرفشاری شود که خصوصیات فیزیکی آن به کلی با آب معمولی در دمای اتاق متفاوت است.

این گوناگونی باعث ایجاد شرایط کاملاً متغیر سیستم شده که ما را مجاب به بهره‌مندی از شیرها با طراحی تخصصی می‌کند. برای طراحی  سیستم‌ها، دسترسی به انواع شیرآلات صنعتی الزامی است که می‌توانید از خدمات تأمین محصول گروه اینرژی استفاده کنید. اینرژی با هدف خرید آنلاین شیرآلات در سطح نیازهای صنعتی فعالیت می‌کند.

شما با اطمینان کامل می‌توانید فهرست جامعی از اطلاعات دقیق فنی را از انواع شیرآلات در سایت اینرژی جستجو کرده و با بهترین لیست قیمت شیرآلات در مدل‌های مختلف روبرو شوید. سپس می‌توانید با انتخاب مناسب محصول از سطح فروشگاه اینرژی برای خرید اینترنتی شیرآلات در سطح نیازهای صنعتی برای پوشش تمام نقاط کشور استفاده کنید.

رویکرد تخصصی و صنعتی اینرژی در ارائه و خرید شیرآلات بر این است تا طیف وسیعی از انواع شیرآلات و ولوهای صنعتی موجود در بازار را در حوزه های مختلف صنعتی گردآوری نموده تا همواره فرصتی مناسب برای مقایسه و خرید اینترنتی شیرآلات صنعتی فراهم گردد.

جهت آشنایی بیشتر شما عزیزان، مدل های متنوع شیرآلات بهداشتی متناسب با نیاز و سبک شما را در ویدیویی تخصصی در صفحه youtube مجموعه بازرگانی خانی قرار داده ایم.

 

برای آگاهی از آخرین لیست قیمت و خرید انواع شیر آلات صنعتی می توانید با شماره تماس 09122805383 در ارتباط باشید

زهرا رضی

زهرا هستم، نویسنده ای که با جسارت به واکاوی مسائل پرداخته و از پرسیدن سوالات سخت نمی‌ترسم. در این سایت، با نگاهی موشکافانه به مسائل اجتماعی و اقتصادی، به دنبال یافتن پاسخ‌های واقعی و ارائه راه حل‌های خلاقانه هستم.
دکمه بازگشت به بالا