استان ها

باد و باران شدید در نواحی غربی

باد و باران شدید در نواحی غربی

سازمان هواشناسی کشور از بارش باران در نوار غربی و برخی مناطق مرکزی کشور خبر داد و با تاکید بر تمرکز بارش‌ها در استان‌های واقع در شمال غرب کشور، از افزایش تدریجی آلودگی هوای شهر‌های صنعتی تا پنج شنبه خبر داد.

به گزارش گروه فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری آنا، با اعلام سازمان هواشناسی، امروز یکشنبه ۳ دی در کردستان، کرمانشاه، آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل و برخی مناطق استان‌های ایلام، خوزستان، لرستان، چهارمحال و بختیاری، همدان، زنجان و ارتفاعات و دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی، بارش باران گاهی رعد و برق، وزش باد و در مناطق سردسیر و ارتفاعات بارش برف پیش بینی می‌شود. امروز بیشینه بارش در کرمانشاه، غرب کردستان و جنوب آذربایجان غربی خواهد بود.

طبق این گزارش، فردا دوشنبه در استان‌های ساحلی دریای خزر و برخی نقاط واقع در شمال شرق، شمال غرب و غرب کشور بارش رخ می‌دهد. سازمان هواشناسی همچنین اعلام کرد، سه شنبه و چهارشنبه جوی آرام و پایدار در کشور حاکم است.

طبق اعلام هواشناسی، پنج شنبه در استان‌های ساحلی دریای خزر بارش پیش‌بینی می‌‍شود و در سایر مناطق کشور جوی پایدار حاکم خواهد بود.

هواشناسی اعلام کرد: از سه شنبه تا پنج شنبه با توجه به پایداری و سکون هوا، افزایش غلظت آلاینده‌های جوی و کاهش کیفیت هوا در شهر‌های صنعتی انتظار می‌رود.

طبق گزارش هواشناسی، امروز در شمال غرب، غرب، شمال شرق استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز، غرب سواحل دریای خزر و فردا دوشنبه در شمال غرب، شمال شرق و استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز در بعضی ساعات، وزش باد شدید رخ خواهد داد.

هواشناسی همچنین تاکید کرد: دوشنبه دریای خزر و از عصر دوشنبه تا پنج شنبه خلیج فارس مواج خواهد بود.

هواشناسی وضعیت هوای امروز پایتخت را قسمتی ابری تا نیمه ابری و وزش باد گاهی بارش پراکنده پیش بینی کرد. بیشینه دمای تهران امروز ۱۴ و کمینه دما ۶ درجه خواهد بود.

دکمه بازگشت به بالا