اجتماع و خانواده

بازداشت کارمند یک اداره به اتهام اختلاس ۶.۵ میلیارد ریالی در غرب تهران

فرمانده انتظامی غرب استان تهران از دستگیری فردی که اقدام به اختلاس ۶.۵ میلیارد ریالی در شهرستان ملارد کرده بود، خبر داد.

به گزارش تی تی آنلاین، سردار کیومرث عزیزی در تشریح جزئیات این خبر گفت:  به دنبال کسب خبری از منابع موثق مبنی بر اینکه یکی از کارمندان واحد ذیحسابی یکی از ادارات شهرستان ملارد به اختلاس از حساب اداره خود پرداخته است، بررسی موضوع در دستور کار ماموران پلیس امنیت اقتصادی فرماندهی انتظامی غرب استان تهران قرار گرفت و آنان پس از بررسی‌های اطلاعاتی و احراز وقوع اختلاس، متوجه شدند که یکی از کارمندان ادارات دولتی شهرستان ملارد، مبلغی از حساب اداره خود اختلاس کرده است.

وی با بیان اینکه در این خصوص هماهنگی قضایی با دادستانی شهرستان ملارد انجام و مجوزهای عملیات دریافت شد، گفت: تیمی از ماموران پلیس امنیت اقتصادی با حضور در محل اقدام به دستگیری این فرد کرده و او را برای انجام تحقیقات بیشتر از محل کارش به مقر انتظامی منتقل کردند. 

فرمانده انتظامی غرب استان تهران ادامه داد:‌ در تحقیقات پلیس و بررسی اسناد و مدارک به‌دست آمده مشخص شد متهم، تاکنون مبلغ ۶.۵ میلیارد ریال از حساب این اداره اختلاس کرده است. به گونه‌ای که پس از دریافت چک‌های اداره مربوطه، با واریز بیمه و مالیات به نام خودش، کل مبلغ را پس از وصول چک به حساب شخصی خود واریز کرده و به حساب اداره مربوطه منتقل نکرده و برای امحاء ادله و عدم کشف جرم نیز امضای مدیرعامل و ذیحساب اداره مربوطه را نیز جعل کرده است.

عزیزی با بیان اینکه متهم در جریان بازجویی‌های پلیسی به صراحت به جرائم ارتکابی و اختلاس و جعل اسناد دولتی اعتراف کرد، گفت:‌ اقدامات بعدی در خصوص کشف سایر فعالیت‌های مجرمانه متهم و همدستان وی در حال انجام است و متهم با صدور قرار بازداشت موقت از سوی مقام قضائی، روانه زندان شد.

انتهای پیام

انتشارات اجتماعی

تحقیقگر تخصصی در زمینه تحولات اجتماعی و تأثیر آن بر جامعه. نگارش مقالات کوتاه و مفید.
دکمه بازگشت به بالا