ورزش

بازی استقلال – فولاد 3-0 خواهد شد؟

دیدار تیم‌های تیم‌های فولاد خوزستان و استقلال در هفته دوازدهم لیگ برتر باشگاه‌های ایران امشب با تساوی بدون گل خاتمه پیدا کرد.

فولاد خوزستان در این مسابقه از دقیقه ۸۵ به بعد با ورود گادوین منشا و لوکاس کاندیدو در حالی که جفرسون سیلوا دوسانتوس، کریستوفر کنت و موسی کولیبالی در زمین حضور داشتند، از پنج بازیکن خارجی خود به صورت همزمان استفاده کرد.

پس از بازی شایعاتی مطرح شد مبنی بر اینکه باشگاه استقلال به واسطه حضور همزمان پنج بازیکن خارجی فولاد خوزستان در ترکیب این تیم، باید به کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال شکایت کند.

یکی از مدیران سازمان لیگ در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی ایرنا درباره این ابهام، اظهار داشت: بر اساس قوانین نقل و انتقالاتی فوتبال کشور، تیم‌ها می‌توانند پنج به علاوه یک بازیکن خارجی بگیرند.

وی افزود: چه در آیین نامه سال گذشته و چه در آیین‌نامه سال جدید محدودیتی برای استفاده تیم‌ها از بازیکن خارجی وجود ندارد و آنها می‌توانند از تمام پنج به علاوه یک سهیمه خودشان حتی به صورت همزمان در زمین استفاده کنند و در نتیجه فولاد تخلفی مرتکب نشده است.

در آیین نامه سال گذشته سهیمه بازیکنان خارجی تیم‌ها سه به علاوه یک بوده و در قوانین جدید که امسال اعمال شده، این سهمیه به پنج به علاوه یک افزایش پیدا کرده است.

257 251

تیم خبری ورزشی

نویسنده‌ی ورزشی با تمرکز بر بهبود فنی و تکنیکی در ورزش‌های رزمی. با به اشتراک گذاری راهنمایی‌ها و تمریناتی برای بهبود تکنیک‌ها و مهارت‌های رزمی، هدفمندی خود را در توسعه تکنیک و استعداد رزمی قرار می‌دهم. همراه با من را بپذیرید و به دنیای رزمی پیوسته و بهترین خود را نشان دهید.
دکمه بازگشت به بالا