علم و سلامتکسب و کار ویژه

برای پوست سبزه چه پنککی بخرم؟

هدف از خرید و استفاده از آن، زیباتر کردن زیرسازی آرایش صورت است. به این منظور باید محصولی انتخاب کرد که ضمن استفاده‌ی آسان و سریع، روی پوست به‌خوبی بنشیند و عارضه‌های آن را به‌خوبی بپوشاند. مسلماً پنکیکی که با رنگ یا نوع پوست هم‌خوانی نداشته باشد، جلوه‌ای نازیبا به پوست شما می‌بخشد. در این مقاله می‌آموزید که پنکیک مناسب رنگ و نوع پوست شما چیست.

آشنایی با پنکیک

قبل از انتخاب مناسب رنگ بندی پنکک لاکچری کوین و نوع پوست خود بهتر است تفاوت پنکیک با سایر مواد زیر سازی آرایشی را بدانید. همان طور که می‌دانید پنکیک یا همان پودرهای فشرده آرایشی، پوست را صاف و صیقلی می‌کنند و ظاهری جذاب به آرایش می‌دهند و بهترین گزینه برای تثبیت آرایش محسوب می‌شوند. از خصوصیات خوب پنکیک این است که به‌راحتی در کیف آرایش جا می‌شود و در کوتاه‌ترین زمان می‌توان به کمک آن آرایش را تثبیت کرد.

آرایشگران حرفه‌ای بر این عقیده‌اند که آرایشی که با پنکیک همراه شده باشد، ماندگاری بیشتری دارد. برخی اوقات نیز علاوه بر تثبیت آرایش از پنکیک برای رفع یا پوشاندن عیوب صورت نیز استفاده می‌شود. به کمک پنکیک می‌توان قرمزی حاصل از آفتاب سوختگی یا جوش را پوشش داد. پودرهای فشرده آرایشی در رنگ‌های مختلف عرضه می‌شوند؛ بنابراین قبل از خرید پنکیک باید به رنگ، میزان پوشانندگی یا جنس آن توجه کرد تا نتیجه استفاده از آن مطابق سلیقه و نیاز پوست شما باشد. در ادامه با پنکیک مناسب رنگ و نوع پوست خود آشنا می‌شوید.

انتخاب پنکیک مناسب رنگ پوست

پنکیک برای پوست روشن

به افرادی که پوست روشن دارند، خرید طیف رنگ صورتی و پودرهای فشرده آرایشی توصیه می‌شود. این پنکیک باید نهایتاً یک یا دو درجه از رنگ پوست آن‌ها تیره‌تر یا روشن‌تر باشند.

پنکیک برای پوست رنگ پریده

افرادی که پوست خسته و رنگ پریده دارند، بهتر است بهترین مارک پنکیک را با طیف رنگ زرد انتخاب کنند. این رنگ جلوی خاکستری‌شدن رنگ پوست را می‌گیرد و حالتی طبیعی‌تر به رنگ چهره می‌بخشد.

پنکیک برای پوست برنزه

اگر به تازگی پوست روشن خود را برنزه کرده‌اید، بهتر است سراغ پودرهای آرایش با رنگ مسی بروید. این پودرها، برای پوست برنزه مناسب هستند و جلوی تیره‌تر شدن بیش‌ازحد پوست را می‌گیرند. از سویی، پوشش این پودرها بیشتر است و جذابیت چهره زیبای شما را بیشتر می‌کنند.

پنکیک برای پوست معمولی

پیشنهاد ما به افرادی که رنگ پوست آن‌ها معمولی است، خرید بهترین مارک پنکیک با رنگ قهوه‌ای روشن یا بادامی است. این رنگ‌ها، جلوی تیره‌ شدن بیش‌ازحد پوست را می‌گیرند.

پنکیک برای پوست تیره

آن دسته از افراد که پوست تیره‌ای دارند باید بیشتر در خرید پنکیک دقت کنند. انتخاب رنگ اشتباه ممکن است پوست آن‌ها را گچی و خاکستری جلوه دهد. همچنین افرادی که طیف رنگ پوست آن‌ها تیره با ته رنگ خاکستری است، باید پنکیک با رنگدانه تیره خریداری کنند تا رنگ خاکستری پوستشان را خنثی کند. استفاده از پنکیک مسی‌ نیز باعث می‌شود پوست، تازه و شاداب جلوه کند.

خرید پنکیک مناسب نوع پوست

 

افرادی که پوست چرب دارند بهتر است پنکیک مات یا نیمه شفاف بخرند. پنکیک مات علاوه بر جذب چربی اضافی پوست، جلوی براق شدن پوست و آرایش را می‌گیرد. همچنین معمولاً آرایش روی پوست چرب، ماندگاری کمی دارد؛ بنابراین بهتر است قبل از زدن پنکیک، از پرایمر مات کننده پوست استفاده کنید یا سراغ پنکیک ضدآب بروید. استفاده از پرایمر قبل از آرایش، کمک می‌کند چربی پوست کنترل شده و آرایش تا حدی مات شود.

پیشنهاد می‌کنیم قبل از استفاده از کرم شب لاکچری کوین صورت خود را با یک تکه یخ ماساژ دهید تا منافذ آن کمی جمع شود. این کار کمک می‌کند چربی کمتری در پوست ترشح شود. همچنین پنکیک را با کمک برس یا پد آرایشی به‌صورت یکنواخت به تمامی قسمت‌های پوست بزنید. سپس یک لایه دیگر روی بینی، پیشانی و سایر قسمت‌های چر‌ب‌تر پوست بزنید.

پنکیک مناسب پوست خشک

اگر پوستتان خشک است، پیشنهاد می‌کنیم سراغ پنکیک مات نروید. پنکیک مات ظاهر پوست خشک را خشک‌تر از چیزی که هست نشان می‌‌دهد. برای خرید برای پوست خشک، سراغ محصولات بر پایه چربی و براق بروید. پنکیک براق علاوه بر بازتاب نور، ظاهر پوست را شاداب‌تر نشان می‌دهد. چربی محصول نیز قسمت پوسته‌پوسته صورت را مخفی می‌کند. همچنین قبل از آرایش، حتماً از مرطوب کننده استفاده کرده و کمی ماساژ دهید تا جذب پوست شود. سپس از پنکیک یا پودرهای فشرده استفاده کنید.

برای اینکه پوست خشک حالت یکدست پیدا کند، بیش‌ازحد از مواد زیرسازی استفاده نکنید. برای پوست خشک، دو تا نهایتاً سه لایه زیرسازی کفایت می‌کند. همچنین بهتر است از زدن پودرهای آرایشی روی قسمت‌های خیلی خشک پوست مانند گونه و نواحی دور بینی خودداری کنید. هایلایتر و پنکیک‌ حاوی مواد معدنی، گزینه‌ی خوبی برای پوست‌ خشک است. این پودرها ظاهر پوست را براق و جذاب می‌کنند.

پنکیک مناسب پوست حساس

برای پوست حساس باید از پودرهای حاوی مواد معدنی کمک بگیرید که ترکیبات روغنی در آن‌ها استفاده نشده باشد. پودر آرایشی که برای پوست حساس خود انتخاب می‌کنید نباید حاوی ترکیبات معطر یا مواد نگه‌دارنده باشد. برای انتخاب پنکیک برای پوست حساس، به ساختار آن توجه بیشتری داشته باشید و محصولاتی بخرید که باعث ایجاد جوش نشوند. پوست حساس ممکن است خشک یا چرب باشد؛ در نتیجه حتماً در زمان خرید پنکیک نوع پوست خود را در نظر بگیرید.

چگونه رنگ پوستمان را تشخیص دهیم؟

قبل از اینکه بدانیم رنگ پنکک مناسب پوست شما چیست؟ باید شناختی در مورد تناژ پوست خود داشته باشید. رنگ پوست انسان تنها در روشن و تیره خلاصه نمی شود. اگر نگاهی دقیق به رنگ پوست انسان ها داشته باشید متوجه تفاوت های هر چند اندک، در رنگ پوست ها خواهید بود.
ساده ترین روش تشخیص رنگ پوست استفاده از یک برگه کاغذ است. اگر پوست شما از برگه کاغذ، زرد باشد، پوست شما گرم است و اگر در مقایسه با رنگ کاغذ به سرخی بزند می توان تشخیص داد که رنگ پوست شما به سردی می زند. اگر وقتی دست خود را روی برگه کاغذ می گذارید رنگ پوستتان به خاکستری و طوسی می زند دست شما در تناژ طبیعی و خنثی است. تقسیم بندی رنگ پوست ها به شکل زیر انجام می گیرد:

 • پوست خیلی روشن:
  این افراد رنگ پوستی صورتی رنگ دارند و روی پوست آن ها مقداری کک و مک دیده می شود و به راحتی در مقابل نور خورشید دچار سوختگی می شوند.
 • پوست گندمی روشن:
  زیر چشم این افراد اغلب دارای یک هاله آبی رنگ است و رنگدانه های پوست این افرادی به سفیدی و شیری می زند. این افراد نیز به راحتی در مقابل نور خورشید دچار آفتاب سوختگی می شوند. این رنگ پوست در ایران به کثرت موجود است.
 • پوست گندمی تیره:
  این افراد با اینکه پوست روشنی دارند اما اغلب در مقابل نور خورشید دچار آفتاب سوختگی نمی شود. این تونالیته رنگی در بین ایرانیان زیاد دیده می شود.
 • پوست سبزه:
  این رنگ پوست نیز در ایران به کثرت یافت می شود و رنگی شبیه به رنگ زیتونی دارد. این افراد موهای تیره رنگ دارد. اگر نگاهی دقیق به رنگ پوست این افراد بی اندازیم گویی ترکیبی از قهوه ای، سبز و زرد دیده می شود
 • پوست سبزه تیره:
  این رنگ پوست نیز در جنوب کشور دیده می شود و می توان گفت که گویی پوست آن ها برنزه شده است. این افراد کاملاً سیاه پوست نیستند؛ اما پوست آن ها را می توان تیره دانست.
 • پوست سیاه:
  این رنگ پوست به ندرت در ایران یافت می شود و تقریباً آن را می توان در سیاه پوستان یافت.

پنکک مناسب با رنگ پوست شما

اما برسیم به مهم ترین سؤال و هدف از نوشتن این مقاله که رنگ پنکک مناسب پوست شما چیست؟ در ادامه در مورد رنگ پوست هایی که به کثرت در ایران یافت می شود و مناسب با آن صحبت خواهیم کرد:

افرادی که رنگ پوست روشن دارند، اغلب بدون آرایش کافی زیبا هستند اما رنگ پریده به نظر می رسند. از این رو باید با استفاده از کرم پودر لاکچری کوین برای پوست سبزه که تناژ کرمی دارند، صورت خود را کمی از بی حالی در بیاورند. درجه کرمی پنکک با توجه به دلخواه شما انتخاب می شود. اما در صورتی که بخواهید رنگ پوستتان تیره شود می توانید از پنکک هایی که برنزه هستند کمک بگیرید.

رنگ دادن به پوست روشن ساده است چرا که با هر رنگ پنککی تغییر رنگ می دهد. اما باید دقت داشته باشید که رنگ پنکک انتخاب شده بعد از استفاده صورت شما را غیرطبیعی نشان ندهد. از دیگر موارد اینکه باید رنگ گردن و پوست دستانتان را نیز با رنگ صورت خود هماهنگ نمایید.

می توان گفت افرادی که پوست گندمی دارند، به وفور در ایران زندگی می کنند. به صورت کلی ایرانیان اغلب یا پوست گندمی دارند و یا سبزه هستند. افرادی که رنگ پوست گندمی دارند باید از پنکک با تناژ زرد و نارنجی کمک بگیرند.

دکمه بازگشت به بالا