اجتماع و خانواده

برگزاری اولین رویداد مردمی اشتغال در مازندران

تی تی آنلاین/مازندران مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی مازندران از برگزاری اولین رویداد مردمی اشتغال در استان به صورت مشترک برای شهرستان های بابل و بابلسر در آذر ماه خبر داد.

به گزارش تی تی آنلاین، علی باقری امروز در جلسه ستاد هماهنگی رویداد مردمی اشتغال طی سخنانی اظهار کرد: با محوریت تأمین نیروی کار مورد نیاز کارفرمایان در شهرستان های استان و همچنین پاسخ به نیاز کارجویان رویداد مردمی اشتغال در شهرستان های استان برگزار خواهد شد.

وی ادامه‌ داد: اولین رویداد به صورت مشترک بین شهرستان های بابل و بابلسر به میزبانی بابل در ماه جاری برگزار خواهد شد.

وی افزود: تحقق سیاست ها و برنامه های کلان کشور در حوزه اشتغال و دستیابی به اهداف دولت در کاهش نرخ بیکاری نیازمند استفاده از همه ظرفیت‌ها موجود لست.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی مازندران اقدامات مهم دولت سیزدهم را برای تحرک بازار کار و بهبود مستمر فضای کسب و کار موثر دانست و افزود: کاهش بی سابقه نرخ بیکاری در دولت سیزدهم گواه این مهم است و در استان مازندران نیز بر اساس اعلام مرکز آمار ایران نرخ بیکاری استان از ۷/۹ درصد در تابستان ۱۴۰۱ به ۶/۴ در تابستان ۱۴۰۲ رسیده است.

باقری با اشاره به افزایش نرخ مشارکت اقتصادی در استان مازندران با روی کار آمدن دولت سیزدهم خاطرنشان کرد: در همین راستا به نظر می رسد ضروریست اقدامات لازم جهت ارتباط مستقیم بین کارجویان و کارفرمایان فراهم شود.

وی تصریح کرد: راه اندازی سامانه جستجوی شغل توسط وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی گام بزرگی به سوی این مهم بود.

رئیس شورای هماهنگی تعاون کار و رفاه اجتماعی مازندران با تأکید اهداف برگزاری رویداد مردمی اشتغال بیان کرد: برقراری ارتباط بدون واسطه کارفرمایان و جویندگان کار، تأمین مستقیم نیروی کار مورد نیاز کارفرمایان واحدهای تولیدی، راهنمایی و مشاوره شغلی با کارفرمایان و جویندگان کار، بکارگماری مستقیم جویندگان کار فاقد شغل و غیره از مهم‌ترین اهداف برگزاری این رویداد است.

وی افزود: در این رویداد مشارکت فعال اداره کل فنی و حرفه ای را با هدف نیازسنجی آموزشی و مهارتی خواهیم داشت.

باقری در پایان گفت: رویداد مردمی اشتغال به مرور در همه شهرستان های استان مازندران برگزار خواهد شد.

انتهای پیام

انتشارات اجتماعی

تحقیقگر تخصصی در زمینه تحولات اجتماعی و تأثیر آن بر جامعه. نگارش مقالات کوتاه و مفید.
دکمه بازگشت به بالا