بین الملل

بورل: اتحادیه اروپا هنوز به موضع مشترکی در مورد آتش‌بس در غزه نرسیده!

بورل در اجلاس سران اتحادیه اروپا در بروکسل گفت: من قرار است موضع مشترکی را نمایندگی کنم، اما موضع مشترکی وجود ندارد. رویکردهای متفاوتی وجود دارد، اما امروز تعداد کشورهای عضوی که از آتش بس [در غزه] حمایت می کنند بیشتر از آرای قبلی [در سازمان ملل] است.

او افزود: مردم بیشتر و بیشتری به طرف درخواست آتش بس متمایل می شوند، اما رهبران باید در مورد آن بحث کنند.

این مقام ارشد اتحادیه اروپا افزود که وضعیت در منطقه، به آتش‌بس بشردوستانه برای آزادی گروگان‌ها و جلوگیری از یک فاجعه انسانی نیاز دارد.

روز سه شنبه، ۱۵۳ کشور از ۱۹۳ عضو مجمع عمومی سازمان ملل متحد، از جمله ۱۷ کشور عضو اتحادیه اروپا، به قطعنامه‌ای که خواستار آتش‌بس فوری بشردوستانه در غزه پیشنهاد شده توسط مصر و موریتانی است، رای مثبت دادند، در حالی که ۱۰ کشور به این اقدام رای منفی و ۲۳ کشور رای ممتنع دادند.

اظهارات بورل در حالی مطرح می‌شود که در نزدیک به ۷۰ روز از حملات رژیم صهیونیستی به غزه بیش از ۱۸۰۰۰ نفر به شهادت رسیده‌اند که به گفته مقامات بین‌المللی ۷۰ درصد آنان را کودکان و زنان تشکیل می‌دهند.

310310

نشر بین المللی

تحلیلگر اخبار خارجی با تمرکز بر رویدادهای آموزشی و تحصیلی جهانی. با توانایی درک عمیق از چالش‌ها و موفقیت‌های آموزش و تحصیل در جهان، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای آموزشی، تحولات در آموزش و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی منحصر به فرد، به شما دیدی جامع از تحولات آموزشی و تحصیلی جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا