اقتصادی

تدوین ۱۸۰ برنامه عملیاتی برای گذر از پیک مصرف تابستان

تی تی آنلاین/خوزستان جلسه شورای پایایی منطقه‌ای شبکه برق خوزستان و کهگیلویه و بویراحمد برای عبور از پیک مصرف تابستان ۱۴۰۳ با حضور مدیرعامل شرکت توانیر به میزبانی شرکت برق منطقه‌ای خوزستان برگزار شد.

مصطفی رجبی مشهدی مدیرعامل شرکت توانیر در این نشست که امروز ۱۷ اردیبهشت ماه با حضور شرکت‌های توزیع نیروی برق خوزستان، اهواز و کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد، اظهار کرد: امسال وزارت نیرو ۱۸۰ برنامه عملیاتی برای گذر از پیک تابستان ۱۴۰۳ تدوین کرده که بخشی از این برنامه‌های عملیاتی مربوط به خوزستان است.

وی با اشاره به نقش تعامل و همکاری صنعت برق خوزستان در حفظ پایداری شبکه، عنوان کرد: از بخش‌های مهم طرح‌های تدوین شده برای عبور از پیک مصرف، طرح‌های تشویقی مربوط به مدیریت مصرف است که در خوزستان سال گذشته همکاری خوبی صورت گرفت و به نحوی که رشد مصرف متوقف شد.

مدیرعامل شرکت توانیر با اشاره به پروژه‌های تعریف شده در بخش افزایش ظرفیت و توسعه شبکه موجود و قدردانی از اقدامات انجام شده در شرکت برق منطقه‌ای در به پایان رساندن اغلب پروژه‌های حیاتی تعریف شده اضافه کرد: در زمان باقیمانده تا شروع پیک مصرف انتظار می‌رود تمامی پروژه‌های حیاتی تعریف شده وارد مدار شوند تا قدرت مانور در شبکه افزایش پیدا کند.

علی اسدی مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان و رئیس شورای پایایی منطقه‌ای شبکه برق خوزستان در این نشست با ارائه گزارشی از آماده‌سازی شبکه برای عبور از پیک مصرف و مسائل پیش‌رو، بیان کرد: در دو بخش تعریف پروژه‌های جدید که شامل پروژه‌های حیاتی ابلاغی وزارت نیرو و بهینه‌سازی و افزایش ظرفیت شبکه موجود است، ضمن اینکه اکثر این پروژه‌ها به اتمام رسیده و به بهره‌برداری رسیده‌اند در حال آماده‌سازی کامل شبکه برای عبور از پیک مصرف هستیم.

وی افزود: تنها در بخش بهینه‌سازی شبکه موجود، پست‌های شوشتر فرعی، عبدالخان، ماهشهر و مالکریم مسجدسلیمان با تعویض ترانس افزایش ظرفیت پیدا کرده و با نوسازی سایر تجهیزات، امنیت بهره‌برداری از پست‌ها نیز افزایش پیدا کرده است.

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان عنوان کرد: هشت پروژه‌ حیاتی گذر از پیک از جمله پست و خط شاهد در بهبهان وارد مدار شده و سایر پروژه‌ها در حال نهایی شدن و بهره‌برداری هستند.

اسدی با اشاره به پیک بار مصرف تابستان ۱۴۰۲ و پیش‌بینی پیک بار مصرف تابستان ۱۴۰۳، یادآور شد: خوزستان به دلیل شرایط خاص آب و هوایی و صنعتی بودن، از موقعیت ویژه‌ای برخوردار است و همه تلاش صنعت برق استان این است که برق پایداری را به مشترکین تحویل دهیم.

در این نشست همچنین مدیران شرکت‌های توزیع نیروی برق خوزستان، اهواز و کهگیلویه و بویراحمد گزارشی از وضعیت شبکه و اقدامات خود ارائه کردند.

مدیرعامل شرکت توانیر و هیات همراه در سفر یک روزه به اهواز علاوه بر حضور در جلسه شورای پایایی منطقه‌ای شبکه برق خوزستان و کهگیلویه و بویراحمد، از پروژه‌های حیاتی شرکت برق منطقه‌ای خوزستان برای گذر از پیک مصرف تابستان ۱۴۰۳ و محل حادثه خطوط انتقال برق در شادگان و آبادان بازدید کردند.

انتهای پیام

تیم تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تجربه و تخصص در زمینه اخبار و تحلیل‌های مرتبط با اقتصاد هستم. به شما اطلاعات و نظراتی را ارائه می‌دهم که با کیفیت و قابل اطمینان هستند تا شما بتوانید در مسائل اقتصادی بهترین تصمیمات را بگیرید.
دکمه بازگشت به بالا