اقتصادی

تسلا باز هم به جنگ رفت!

تسلا از مشوق‌های جدیدی از جمله یارانه‌های بیمه رونمایی کرد تا مصرف‌کنندگان را در بزرگ‌ترین بازار خودروی جهان و جایی که غول خودروی الکتریکی ایالات‌متحده در یک جنگ طولانی قیمت با رقبایی مانند بی وای دی است، جذب کند.

به گزارش تی تی آنلاین، شرکت خودروسازی تسلا اعلام کرد که خریداران خودروهای سدان مدل ۳ و شاسی بلندهای مدل Y تا پایان ماه مارس مشمول حداکثر ۳۴۶۰۰ یوان ( ۴۸۰۷.۷۶ دلار) مشوق خواهند بود.

از جمله مشوق‌ها می‌توان به تخفیف ۸۰۰۰ یوانی در محصولات بیمه خودرو با مشارکت تسلا و ۱۰ هزار یوان تخفیف در صورت انتخاب تغییر رنگ توسط خریدار اشاره کرد. تسلا همچنین برنامه‌های تامین مالی ترجیحی با زمان محدود ارائه می‌دهد که می‌تواند تا ۱۶۶۰۰ یوان برای خرید مدل Y صرفه‌جویی کند.

تسلا قیمت برخی از خودروهای مدل ۳ و Y در چین را در ماه ژانویه و در مواجهه با کاهش تقاضا و افزایش رقابت، کاهش داد و از اول فوریه برای برخی از مدل‌های Y تخفیف‌های نقدی ارائه کرد. بزرگترین رقیب محلی آن بی‌وای‌دی قیمت اولیه نسخه جدید شاسی بلند هیبریدی Song Pro خود را ۱۵.۴ درصد کاهش داد.

بی‌وای‌دی که تسلا را به عنوان برترین سازنده خودروهای برقی جهان در فصل چهارم از سلطنت خلع کرد، در ماه فوریه با تخفیف‌های بزرگ‌تری برای مجموعه‌ای از نسخه‌های خودروی جدید پاسخ داد.

بر اساس گزارش رویترز، تسلا با رقابت سختی در چین از سوی سازندگان خودروهای برقی مانند بی وای دی مواجه است که در فروش خودروی الکتریکی باتری از تسلا پیشی گرفت.

انتهای پیام

تیم تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تجربه و تخصص در زمینه اخبار و تحلیل‌های مرتبط با اقتصاد هستم. به شما اطلاعات و نظراتی را ارائه می‌دهم که با کیفیت و قابل اطمینان هستند تا شما بتوانید در مسائل اقتصادی بهترین تصمیمات را بگیرید.
دکمه بازگشت به بالا