بین الملل

تظاهرات ساکنان ارگوی بدخشان؛ طالبان بار دیگر بر معترضان شلیک کردند

به گزارش تی تی آنلاین به نقل از رسانه های افغانستان؛ اهالی شهرستان ارگوی بدخشان بار دیگر در اعتراض به خودسری‌های طالبان در این ولایت تظاهرات کرده‌اند.

منابع مردمی در بدخشان می‌گویند که صدها تن از باشندگان ولسوالی ارگوی این ولایت، امروز دوشنبه 24 ثور، برای بار دوم در یک هفته گذشته، در برابر طالبان تظاهرات کردند.

اما؛ به گفته شاهدان عینی، جنگجویان طالبان به روی معترضان شلیک کرده که در نتیجه یک تن آنان کشته و 13 تن دیگر زخمی شده‌اند.

این در حالی است که هفته گذشته نیز باشندگان ولسوالی‌های ارگو، درایم و جرم بدخشان در برابر طالبان تظاهرات کرده بودند.

معترضان مدعی بودند که جنگجویان پشتون‌تبار طالبان به بهانه تخریب مزارع کوکنار وارد خانه باشندگان ولسوالی درایم شده و به زنان و مردان توهین کرده‌اند.

اما؛ هفته گذشته نیز طالبان بر معترضان شلیک کردند که اوضاع خشونت بار شد، ولی طالبان با ارسال هیات تلاش کردند این اعتراضات را خاموش کنند.

اهالی شهرستان بدخشان خواستار تخلیه بدخشان از وجود جنگجویان پشتون‌تبار طالبان شده بودند.

نشر بین المللی

تحلیلگر اخبار خارجی با تمرکز بر رویدادهای آموزشی و تحصیلی جهانی. با توانایی درک عمیق از چالش‌ها و موفقیت‌های آموزش و تحصیل در جهان، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای آموزشی، تحولات در آموزش و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی منحصر به فرد، به شما دیدی جامع از تحولات آموزشی و تحصیلی جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا