بین الملل

جزئیات توافق برای انتقال دارو به اسرای صهیونیست و مردم غزه

عضو ارشد حماس اعلام کرد در توافق روز سه‌شنبه پیرامون انتقال دارو به اسرای صهیونیستی و مردم غزه، مقرر شد به ازای هر یک جعبه دارویی که به دست این اسرا می‌رسد، ۱۰۰۰ جعبه دارو در اختیار مردم غزه قرار بگیرد.

به گزارش تی تی آنلاین، «موسی ابومرزوق» عضو ارشد حماس روز چهارشنبه گفت براساس توافقی که با میانجیگری قطر و فرانسه صورت گرفت، به ازای هر یک جعبه دارویی که به دست اسرای اسرائیلی می‌رسد، ۱۰۰۰ جعبه دارو در اختیار مردم غزه قرار می‌گیرد و ارتش رژیم صهیونیستی نیز محموله داروهای وارد شده را تفتیش نخواهد کرد.

در همین راستا، «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی اعلام کرد محموله دارو بازرسی نمی‌شود. این در حالی است که منابع امنیتی در تل‌آویو دقایقی پیش اعلام کردند نتانیاهو به ارتش دستور داده کامیون‌های حامل داروها را که به غزه منتقل خواهند شد، تفتیش کند.

ابومرزوق گفت: فرانسه درخواست داد تا داروی غزه را تامین کند اما ما به دلیل عدم اعتماد به آن، به دلیل موضعش در حمایت از اسرائیل و ایستادگی در برابر «آرمان‌های مردم ما» با این درخواست مخالفت کردیم.

به نقل از خبرگزاری سما، ابومرزوق افزود: ما از برادران خود در قطر خواستیم دارو تهیه کنند زیرا به آنها اعتماد داریم و آنها نیز ضمن قدردانی موافقت کردند.

عضو حماس تصریح کرد براساس توافق مذکور، انتقال غذا و کمک‌های انسانی به نوار غزه افزایش می‌یابد و صلیب سرخ داروی چهار بیمارستان در سراسر غزه را تامین خواهد کرد.

وی افزود: این ما هستیم که به‌رغم تحریم و امتناع ۱۰۰ روزه رژیم صهیونیستی، مقدار، واسطه، مکانیسم توزیع و ارسال دارو به شمال غزه را تعیین کردیم.

قرار است توافق پیرامون انتقال دارو به اسرای صهیونیستی و مردم غزه از امروز اجرایی شود.

صبح امروز هواپیمای قطری حامل دارو و کمک‌ها در فرودگاه العریش در استان سینای شمالی فرود آمد. قرار است یک هواپیمای قطری دیگر هم به فرودگاه العریش برسد و براساس توافق، داروها از استان سینا به غزه منتقل خواهد شد.

بر اساس اعلام قطر، قرار شد در ازای تحویل دارو به اسرای صهیونیستی بازداشت شده در نوار غزه، دارو و کامیون‌های حامل کمک‌ها در اختیار ساکنان غزه قرار بگیرد.

همچنین اعلام شد داروهای اسرای صهیونیستی طبق فهرستی که رژیم اشغالگر براساس نیازهای پزشکی اسرا تهیه کرده، در فرانسه خریداری شده است.

انتهای پیام

نشر بین المللی

تحلیلگر اخبار خارجی با تمرکز بر رویدادهای آموزشی و تحصیلی جهانی. با توانایی درک عمیق از چالش‌ها و موفقیت‌های آموزش و تحصیل در جهان، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای آموزشی، تحولات در آموزش و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی منحصر به فرد، به شما دیدی جامع از تحولات آموزشی و تحصیلی جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا