اقتصادیکسب و کار ویژه

خرید انواع سرویس روتختی با بهترین قیمت

 قیمت روتختی

قیمت روتختی بر اساس فاکتورهای مختلفی تعیین می شود. الیاف استفاده شده در تولید روتختی، دوخت آن و استایلی که دارد در قیمت نهایی محصول تاثیرگذار هستند. همچنین فروشگاه های معتبر قیمت مقطوع و مناسب تری برای محصولات و کالای خوب در نظر می گیرند. ما در در خدمت شما هستیم تا سرویس روتختی را با بهترین قیمت به شما عرضه کنیم.

انواع روتختی

همانطور که گفتیم، رو تختی ها انواع مختلفی دارند. انواع روتختی از لحاظ استایل، دوخت و جنس با هم متفاوت هستند که در ادامه در موردشان صحبت می کنیم.

انواع روتختی از لحاظ استایل

در زیر انواع روتختی های تولید شده از لحاظ استایل و سبک را بررسی می کنیم:

روتختی تک دوزی

در روتختی تک دوزی، پارچه هایی که رنگ های متنوعی دارد به هم تک دوزی می شوند. روتختی های تک دوزی در عین سادگی ظاهری شیک و زیبا به اتاق می بخشند. این روتختی ها می توانند از یک رنگ و جنس پارچه تولید شوند.

روتختی گلدوزی

روتختی های گلدوزی، به خاطر وجود گلدوزی های شیک و زیبا روی طرح، از محبوبیت زیادی برخوردار هستند. پیدا کردن این روتختی ها کمی سخت است اما از آن جا که سبکی ظریف و زیبا دارند، جستجوی آن ها هر چند مشکل باشد باز هم می ارزد.

اگر خودتان به مهارت گلدوزی تسلط دارید، می توانید روتختی های ساده ای بخرید و با گلدوزی های ظریف و زیبا روی آن ها، سرویس خواب تان را شیک و منحصر به فرد کنید. برخی روتختی ها با چرخ گلدوزی می شوند که آن ها هم شیک و خارق العاده هستند و زیبایی خاصی به محیط و دکوراسیون اتاق خواب می بخشند.

روتختی طرح دار

یکی از متداول ترین روتختی ها که در هر فروشگاهی پیدا می شود، روتختی طرح دار است. شما می توانید متناسب با تم و فضای اتاق، روتختی هایی که روی آن ها طرح هایی منحصر به فرد و زیبا چاپ می شود را خریداری کنید.

روتختی چهل تکه

روتختی های چهل تکه تمی سنتی دارند اما قدیمی نیستند. این روتختی ها با ظاهر دنج خود، فضایی شیک به اتاق می بخشند. با خرید روتختی چهل تکه، فضایی سنتی و در عین حال خاص و دلنشین به محیط اتاق تان می بخشید.

انواع روتختی از لحاظ جنس

روتختی ها از لحاظ جنس هم با هم تفاوت هایی دارند که در توضیح آن ها می پردازیم:

روتختی پلی استر

اگر سرمایی هستید و تحمل سرما را ندارید از روتختی هایی که جنس پلی استر دارند استفاده کنید. این روتختی ها گرمای بیشتری در خود نگه می دارند و دوست افراد سرمایی و دشمن افراد گرمایی هستند. اگر گرمایی هستید بهتر است به فکر تهیه روتختی با جنس دیگری باشید. هر چند روتختی های پلی استری آنچنان دوست دار محیط زیست نیستند اما مطمئن باشید که با خرید آن ها ضرر نمی کنید چرا که قیمت گرانی ندارند.

روتختی کتان

این نوع از روتختی ها نرمی و لطافت خاصی دارند و پوست در تماس با آن ها به راحتی نفس می کشد. روتختی کتان راحت است و شستشوی آن دردسری ندارد. این روتختی ها دو نقطه ضعف دارند که یکی قیمت گران در صورت بالا بودن کیفیت شان و دیگری عمر پایین شان است.

روتختی پلی کتان

روتختی پلی کتان ترکیبی از الیاف پلی استر و کتان است. اگر می خواهید از مزایای الیافت کتان و پلی استر به صورت همزمان بهره مند شوید، از الیاف پلی کتان استفاده کنید. این روتختی مقاوم است، ماندگاری بالایی دارد، نرم و لطیف است و برای شستشوی آن دردسر ندارید.

روتختی ساتن

ویژگی منحصر به فرد روتختی های ساتن براق بودن شان است. ویژگی جذاب دیگر این روتختی ها چروک نشدن شان است. اگر به فکر خرید روتختی برای سرویس جهیزیه خود هستید، روتختی ساتن پیشنهاد می شود. این الیاف برای استفاده روزمره مناسب نیست پس اگر برای استفاده روزمره به فکر خرید روتختی هستید، بهتر است به سراغ روتختی های دیگر بروید.

از جمله دیگر ویژگی های روتختی ساتن می توان به لیز و سر بودن آن، نمای کلاسیک و جذابی که دارد و طراحی منحصر به فردش اشاره کرد. این روتختی ها با تور دوزی تزیین می شوند.

روتختی ساتن پلی استر

ساتن پلی استر از ترکیب الیاف پلی استر و ساتن به وجود می آید. از جمله ویژگی های این الیاف می توان به لطافت و نرمی و براقیتی که دارد اشاره کرد. روتختی های پلی استر دوام زیادی دارند و ظاهری شیک و مدرن به اتاق خواب می بخشند. شستشوی این الیاف داخل ماشین لباسشویی امکان پذیر است و قیمت بالایی هم ندارد.

روتختی لینن

اگر به دنبال روتختی با الیاف طبیعی هستید، روتختی لینن بهترین گزینه پیش روی شماست. این روتختی ها گزینه مناسبی برای فصول گرم سال هستند! نقطه ضعف لینن خاصیت چروک پذیری اش است؛ همچنین این الیاف مثل پارچه نخی نرم نیست. با استفاده از روتختی لینن در محیط اتاق خوا فضایی دنج به آن جا می بخشید.

روتختی میکروفایبر

روتختی میکروفایبر الیافی با دوام ماندگار دارد که وزن سبک آن دلیلی محبوبیتش است. روتختی های میکروفایبر بافت متراکمی دارند و قابل تنفس هستند. نقطه ضعف الیاف میکروفایبر تولید الکتریسیته ساکن است؛ این ونقطه ضعف باعث می شود موی خودتان یا حیوان خانگی تان به روتختی بچسبد.

روتختی بامبو

الیاف روتختی بامبو از خود گیاه بامبو تولید نمی شود بلکه از ترکیب تفاله بامبو با مواد شیمیایی تولید می شود. خاصیت ضد باکتری و ضد آلرژی بودن روتختی بامبو باعث می شود تا بین افرادی که حساسیت های خاصی دارند محبوب شوند. با استفاده از این روتختی از حساسیت های پوستی یا تنفسی خداحافظی کنید. این روتختی دنج و راحت است و لطافت خاصی دارد. هر چند این روتختی ها عمر طولانی و دوام زیادی دارند اما با این حال نمی توان از نقطه ضعف شان که قیمت گران شان است چشم پوشی کرد.

روتختی ابریشم

سرویس روتختی ابریشم قابل تنفس است و خنکی خاصی دارد. از آن جا که این سرویس ضد آلرژی است، برای افرادی که حساسیت دارند پیشنهاد می شود. روتختی ابریشم وزن سبک و مناسبی دارد و چروک نمی شود. این روتختی نسبت به روتختی های دیگر لوکس تر است چرا که از الیاف ابریشم در آن استفاده شده اما چند نقطه ضعف دارد که از جمله آن ها می توان به الکتریسیته ساکن، قیمت بالا و اُسیب دیدن در زمانی که در معرض نور آفتاب قرار می گیرند اشاره کرد.

انواع روتختی از لحاظ دوخت

روتختی ها از لحاظ دوخت نیز انواع مختلفی دارد که در زیر آن ها را بررسی می کنیم:

روتختی کاوری

روتختی های کاوری ترکیبی از لحاظ های بدون طرح و کاور هستند. مزیت این سرویس در راحتی جدا کردن کاور از لحاف است یعنی هر زمان که خواستید می توانید کاور را از لحاف جدا کرد و بشویید. مرتب کردن این روتختی ها کمی سخت و دشوار است و پس از استفاده نیاز به دقت و حوصله بیشتری برای مرتب کردن شان دارید.

در این روتختی ها لحاف برخی مواقع داخل کاور جا به جا می شود که می توانید از بندهایی که داخل کاور وجود دارد استفاده کرده و لحاف و کاور را به هم وصل کنید. روتختی های کاوری ظاهر ساده ای هم دارند که شاید این ویژگی های برای برخی جذاب نباشد.

ویژگی و مزیت ممتاز سرویس روتختی کاوری، قابلیت تعویض راحت آن است. یعنی هر زمان که خواستید، می توانید کاور روتختی را عوض کرده و کاوری با طرح جدید به آن اضافه کنید.

لحاف روتختی

لحاف روتختی ها قیمت گرانی ندارند و نسبت به روتختی های کاوری ارزان تر هستند. مرتب کردن سرویس لحاف روتختی نیز آسان است و جزو متداول ترین انواع روتختی ها به شمار می روند. برای شستشوی لحاف روتختی باید به سراغ خشکشویی ها بروید چرا که امکان شستشو شان داخل ماشین لباسشویی وجود ندارد. نقطه ضعف لحاف روتختی ها عدم تعویض دوباره شان است؛ یعنی اگر از طرح آن ها خسته شدید، باید روتختی جدیدی بخرید.

روتختی پیک

روتختی های پیکم پارچه ضخیمی دارند و از آن ها می توانید به عنوان روانداز در روزهایی که هوا معتدل است استفاده کنید. این روتختی ها سنگینی لحاف ها را ندارند و با ظهار شیک و منحصر به فردشان، می توانند دنج و دلنشین به فضای اتاق خواب ببخشند.

نکات مهم در خرید سرویس روتختی

در انتخاب سرویس روتختی به نکات زیر توجه کنید:

  • چیدمان: روتختی خریداری شده باید از لحاظ طرح و رنگ با چیدمان اتاق، پرده ها، کف پوش ها، فرش و … متناسب باشد. مثلا اگر محیط اتاق تان مدرن است، استفاده از روتختی های چهل تکه یا گلدوزی پیشنهاد نمی شود
  • رنگ: روتختی هایی با رنگ تیره فضا را شلوغ تر نشان می دهند اما این مشکل در روتختی هایی با رنگ ساده و ملایم وجود ندارد. اگر اتاق کوچکی دارید از طرح های ساده و ملایم استفاده کنید اما اگر اتاق تان بزرگ است و وسایل چندانی در آن ندارید، از رنگ های تیره استفاده کنید تا اتاق شلوغ تر به نظر برسد
  • سایز: قبل از خرید روتختی سایز تشک و لحاف را اندازه بگیرید تا مبادا روتختی های بزرگ یا کوچک بخرید. روتختی ها در انواع روتختی یک نفره، روتختی یک و نیم نفره و روتختی دونفره ساخته می شوند که باید بسته به نوع نیازتان یکی از آن ها را بخرید

انتخاب و خرید روتختی مناسب، خواب راحت و آسان

با انتخاب و خرید روتختی مناسب، خوابی راحت و آسان به خود یا عزیزان تان هدیه دهید. روتختی ها تاثیر زیادی رو دکوراسیون اتاق خواب می گذارند پس مهم است که ظاهرشان شیک و خاص باشد. قبل از اینکه برای خرید روتختی به سراغ فروشگاهی بروید، به آلرژی و حساسیت های خود دقت کنید! برخی سرویس ها از الیافی تولید می شوند که موجب تشدید حساسیت می گردندد.

اگر در خرید سرویس روتختی بودجه چندان برایتان اهمیت ندارد، به سراغ برندهای معتبر و معروف که از الیاف باکیفیت استفاده می کنند بروید. این روتختی ها علاوه بر اینکه ظاهری شیک و زیبا دارند، راحتی زیادی در هنگام خواب برایتان به ارمغان می آورند. ما در مجموعه ارزانچی مفتخریم انواع سرویس روتختی را با بهترین متریال موجود و با نازل ترین قیمت به شما عرضه کنیم

مشاهده لینک: هرمدر برند ایرانی کالای خواب

https://www.amazon.com/bedspreads/s?k=bedspreads

دکمه بازگشت به بالا