علم و سلامت

درباره تکنیک “۸-۷-۴” چه می‌دانید؟

کارشناسان بهداشت همیشه توصیه می کنند که یک فرد بالغ برای داشتن یک زندگی سالم به هفت تا نه ساعت خواب در هر شب (بسته به شرایط جسمی و روحی فرد) نیاز دارد.

به گزارش تی تی آنلاین، متخصصان سرویس ملی انگلیس (NHS) بر این توصیه تاکید کرده و هشدار می دهند که کمبود خواب طولانی مدت با بسیاری از بیماری ها از جمله درد شدید، دیابت نوع 2، بیماری های قلبی عروقی، آلزایمر و اختلالات روانی از جمله مرتبط است. اضطراب و افسردگی.

با توجه به نیاز به خواب کافی برای همه افراد و همه سنین، متخصصان سلامت همواره سعی کرده اند برنامه ها یا روش های مختلف روزانه را بیابند که افراد بتوانند از آنها برای خواب بهتر کمک کنند.

یکی از این روش ها تکنیک تنفس 8-7-4 نام دارد. تمرینی که هدف آن کنترل تنفس است و به آرامش بدن قبل از خواب کمک می کند.

تکنیک 8-7-4 چیست؟

به گزارش مجله مستقل «اندرو ویل» یک پزشک آمریکایی در توضیح این تکنیک گفت: برای امتحان این روش در مکانی آرام و راحت بنشینید و ابتدا باید نوک زبان را روی بافت پشت قسمت بالایی خود قرار دهید. پیشانی دندان ها

سپس به مدت چهار ثانیه بی صدا از بینی نفس بکشید.

قبل از بازدم، نفس خود را به مدت هفت ثانیه نگه دارید.

هنگام بازدم، هوا را به مدت هشت ثانیه با قدرت از دهان خود خارج کنید تا صدای “قوزک” ایجاد شود. سپس این کار را برای چهار دور تنفس تکرار کنید.

دکتر. ویل تاکید می کند که برای چهار ماه اول افراد باید این کار را بیش از چهار دوره انجام دهند.

وقتی با این روش احساس راحتی بیشتری کردید، می توانید آن را به هشت دور افزایش دهید. این پزشک آمریکایی همچنین توصیه می کند که این هرگز نباید از هشت سیکل در یک زمان تجاوز کند.

آیا این روش موثر است؟

این سیستم داوطلبانه یک راه عالی و موثر برای کمک به خواب شبانه افراد است و همچنین به آنها کمک می کند تا در صورت بیدار شدن در نیمه شب بخوابند. او ادعا می کند که این روش می تواند اضطراب را کاهش دهد، ضربان قلب را کاهش دهد، فشار خون را کاهش دهد و هضم را بهبود بخشد.

البته لازم به ذکر است که تحقیقات گسترده ای در مورد اثربخشی این روش و اثربخشی آن در تکنیک های تنفسی انجام نشده است.

پیام پایانی

دکمه بازگشت به بالا