علم و سلامت

درگیری خونین ببر و کروکودیل بر سر یک گراز!/ فیلم

به گزارش خبرگزاری تی تی آنلاین، ببرها گوشتخوار و از شکارچیان راس هستند، آنها گوشتخوارانی بالفطره هستند و عملاً تمام مواد غذایی خود را با خوردن حیوانات دیگر دریافت می‌کنند. طعمه مورد علاقه آنها مانند آنچه در فیلم زیر آورده شده‌است، گراز وحشی، است.

تکنیک شکار ببرها روش کمین انفرادی است و شامل سه مرحله است که عبارتند از: پنهان کردن، تعقیب و هجوم ناگهانی نهایی به طعمه. حیوانات کوچک معمولاً با گاز گرفتن پشت گردن کشته می‌شوند. همانطور که آنها گاز می‌گیرند، ببر دندان نیش خود را در شکاف بین مهره های گردن فرو می‌کند. این باعث جدا شدن آنها می‌شود و نخاع را می‌شکند. روی حیوانات بزرگتر کار نمی‌کند زیرا نیش آنقدر بلند نیست که بتواند بین مهره‌ها برسد. بنابراین، طعمه‌های بزرگ‌تر نیش گلو دریافت می‌کنند که نای را خرد می‌کند، جریان هوای حیوان را قطع می‌کند و عملاً آنها را خفه می‌کند.

نبرد سنگین‌وزن‌ها؛ دو قاتل در یک قاب!/ فیلم

ببرها و کروکودیل‌ها هر دو شکارچیان راس هستند. کروکودیل‌ها طعمه طبیعی ببرها نیستند. با این حال، گزارش‌های جداگانه ای از ببرهای بالغ بزرگ وجود دارد که می‌توانند بر یک کروکودیل در خشکی غلبه کنند. ببرها همچنین ممکن است برای غلبه بر کروکودیل با یکدیگر همکاری کنند. آنها در تکه تکه کردن پوست سخت خزنده با دندان‌های خود مشکل دارند.

متن کامل این گزارش را اینجا بخوانید.

227227

نشر مطالب پزشکی

به طور خلاقانه و منسجم، مفاهیم علمی پزشکی را به زبانی ساده و قابل فهم برای همه تبدیل می‌کنم. هدفم این است که هر کسی بتواند به سرعت به دانش پزشکی دسترسی داشته باشد.
دکمه بازگشت به بالا